Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=175)
-   -   IPBox 55hd (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=14974)

pyda76 29-11-2013 21:13

Ами, да.Успях да вградя SATA диск в приемника (Ipbox55hd).Но има някой проблеми с него.Забелязах че изчезва като избера HD канал.И сега се опитвам да разбера дали проблема не е в имиджа.На два от имиджите при определена конфигурация диска си работи те са на PKT небула v1 и v3.Мисля че проблема е в новите имиджи... За съжаление немога да го накарам да зароботи зареждайки от диска.Дъни се при избор на ХД канал.Само с последната версия на Хиперион го подкарах това.

михоф33 29-11-2013 22:18

имам IP55HD_e2hd_r20110211_flash_version, качих ти я тук.

Имам и 55_flash_456 и 55_flash_624 но не помня какви са... Предполагам че са някои от първите имиджи, но не съм сигурен. :s101 На ПКТ също имам някои от версиите на Небула и Хаарп.
Ако искаш някоя от тях пиши да я кача някъде. Между другото, не мисля че проблема е в имиджа..

;;650

pyda76 29-11-2013 22:29

A къде.Последно успях да го докарам до боот на хипериона в3 през усб и монтиран диск, обаче диска ми е рийд онли на ХД канал.Благодаря за имиджа ще пробвам после и с него.Идеята ми е че старите имиджи бяха за ip99xx, и там е дефинирано sata конектора и се надявам да го подкара.Идеята я има в полския форум там даже има снимки какво се прави.

михоф33 29-11-2013 23:06

Точно това си мислех, че ще липсват някои драйвери, но ако са ги сложили в някоя версия може и да стане.

Да ти кача ли някоя версия на Хаарп? Ще помоля за линк към полския форум да поразгледам какво са направили, въпреки че няма да го изпробвам, 16Гб флашка ми стига :)

;;650

uplevel 29-11-2013 23:13

Сега правят версия,която да буутва от външен хард на usb; новите бети на хиперион 3,5 имат версия също и за флаша освен за usb флашка.

михоф33 29-11-2013 23:16

Това ме радва, предпочитам да си ми е във флаша имиджа :) Ама какво да правя като ми харесва пустия му Хиперион...

;;650

pyda76 30-11-2013 09:00

Да качвай, в момента приемника на флаша е с последната небула в3.Интересното е че независимо от това какво се избира в боот менюто сата или усб той боотва от сда1, което може да е и на сатата и на усб.Тръгнах да се занимавам, понеже като се опитам да гледам филм по прежата която е гигабитова, почва едно "сечене" едно "хъцане".През усб диска да гледаш филм не е така.Иначе никакъв проблем и сегашния хиперион в3 да ти работи на усб хард.При мен в момента е така.И при него е същото "хълцане".

pyda76 30-11-2013 10:24

Цитирай:

Първоначално написано от pyda76 (Мнение291552)
Да качвай, в момента приемника на флаша е с последната небула в3.Интересното е че независимо от това какво се избира в боот менюто сата или усб той боотва от сда1, което може да е и на сатата и на усб.Тръгнах да се занимавам, понеже като се опитам да гледам филм по прежата която е гигабитова, почва едно "сечене" едно "хъцане".През усб диска да гледаш филм не е така.Иначе никакъв проблем и сегашния хиперион в3 да ти работи на усб хард.При мен в момента е така.И при него е същото "хълцане".

Аз май съм Ви подвел за езика на форума ето къде го видях :
http://www.ab-forum.info/viewtopic.p...D+HDD&start=60

михоф33 30-11-2013 11:48

Ето HAARP v3c

(DOX-а нещо днеска при мене не тръгва.)

;;650

pyda76 30-11-2013 12:08

Цитирай:

Първоначално написано от dvelev (Мнение291496)
Стоковите имиджи ли търсиш?

Sent from my ME173X using Tapatalk

Ако имаш давай.От последните тестове който направих нито един от имиджите с който разполагам за сата/усб неработи когато е разпънат на диска който е монтиран вътре.Боотва,работи до момента в който се избере HD канал и забива.Предполагам неправилни или забранени команди към fpu.При зареждане от флаша всичко работи ако не се ползва /media/hdd а някой от другите точки за монтиране.Предполагам че интерпретира /media/hdd само като възможно устройство на USB или прикачен дял по мрежата.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:21.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.