Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Vivacom минава на планове с изцяло безплатни минути, SMS-и и мегабайти (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47814)

компира 19-09-2022 09:12

Цитирай:

Първоначално написано от драго1 (Мнение578491)
А това възможно ли е при Vivacom? Тоест, да се използва като домашен интернет, или по някое време влиза в сила политиката за честно използване?

Предполагам, че и при Виваком ще може. Да кажа у нас какво е положението: Откакто ползваме мобилни телефони (~20 години) сме абонати на Мобилтел/Мтел/А1. Преди 2 години, една кака от А1 някак си успя да омагьоса майка ми по телефона (въпреки, че я бях инструктирал направо да им затваря директно) да преподпише нов договор, с "бонус" таблет и отделна сим карта за него само за интернет. Но пропуснаха да кажат, че ще се плаща отделна такса за него по тарифа Surf S. Както се очакваше - ядосах се, първоначално. Но понеже в домакинството вече не потребяваме голям трафик, реших да го ползвам мобилният нет от А1 като домашен и спрях стационарният от кабеларката (направо цялата я откачих, защото телевизията ни е от сателитна система). Е, с мобилният интернет, директно "разпръсвайки" го през WiFi-a от таблета (ползвам го като рутер) си захранвам всички устройства вкъщи. Ето сега ми е последния ден от отчетния период и малко прекалих с потреблението този месец като скоростта падна на минималните 64Kbps - очаквах, че cccam линиите ще сецат, но не, за мое учудване бачкат си гладко. Е, ако пусна компа и тръгна да зареждам някой сайт се получава вече насичане, но вече щеше да е прекалено хубаво.

В крайна сметка, предвид потребностите ни, може да минем и на предплатени карти (ще видим след 30-ти септември Виваком какви условия ще предложат за тях). Но и тази оферта от A1 сега с 21-те лева на месец не е никак лоша, предвид че в цената имаме и мобилна телефонна услуга с достатъчно минути (аз никак не обичам да говоря дълго по телефона - казал съм желанието си на познатите, да казват всичкo кратко и ясно, а не да си разказваме приказки от 1001 нощ с часове, като се видим на маса ще си лафим), та все ми е тая дали имам 60 минути или 600 на месец. Ще помисля, може да се пусна на този план за следващите две години, който ще ми дава доста повече отколкото потребявам на практика.

Цитирай:

Първоначално написано от Работилница (Мнение578497)
А1 отдавна предлага неограничени за 21 кинта. Време е за нови уйбки:)

Така е, но този план вече е достъпен за всички (като отговор на новите концепции от Виваком).

редспас 21-09-2022 09:07

А1 бързо премахнаха промоционалната за първите 12 месеца от договора максимална скорост за обмен на данни в тарифата Unlimited Special (20 mbps/20.99 лв). Срокът вече е до 30.09.2022.

timothy 21-09-2022 10:00

Цитирай:

Първоначално написано от редспас (Мнение578627)
А1 бързо премахнаха промоционалната за първите 12 месеца от договора максимална скорост за обмен на данни в тарифата Unlimited Special (20 mbps/20.99 лв). Срокът вече е до 30.09.2022.

Сигурно някой не е догледал нещо, бързаха да я пуснат тая оферта след неограничените планове на Виваком. И сега са се усетили вече.
Но дори и така пак си е добра оферта - скоростта е достатъчна за стрийминг услугите, а като активираш и някоя от Select услугите, реално ти излиза по 10-12 лв на месец..

Гадьо 23-09-2022 18:53

При Yettel могат да ти резнат интернета на 64 кб/с ако надвишиш 10 пъти средния трафик за съответния план на който си! Обаче по никакъв начин няма как да разбереш колко е средния трафик на плана който ползваш.

katopatisia 10-12-2022 16:09

Една новина (валидна и за трите оператора) ако на някой му е интересно:
Цитирай:

КРС спира безплатния трафик до приложения през мобилен оператор

https://segabg.com/hot/category-tech...bilen-operator

;;650

hector21 10-12-2022 17:55

Цитирай:

Първоначално написано от katopatisia (Мнение581309)
Една новина (валидна и за трите оператора) ако на някой му е интересно:
https://segabg.com/hot/category-tech...bilen-operator

;;650

Много завъртяно са го написали, и нищо не се разбира, накрая пише, че не е ясно как промените ще се отразят на тариф. планове.

текотиен 10-12-2022 19:50

На тази тема само аз ли мисля ,че е сгрешено загалавието , кога някой оператор е дававал БЕЗПЛАТНО особенно този , и не може да изцяло безплатно защото фактически се плаща , а ни лъжат че е безплатно...

TUISTERa 10-12-2022 20:18

Цитирай:

Първоначално написано от hector21 (Мнение581314)
Много завъртяно са го написали, и нищо не се разбира, накрая пише, че не е ясно как промените ще се отразят на тариф. планове.

Супер е , всяко нещо трябва да има тарифа, не може нещо да се предлага за 0 лв. Ще минат сега на 1 лв за целия период примерно. Номера е да има яснота за плановете. Колко струва интернета при виваком ? Ами хбо макс ? Пълна мъгла, важна е крайната такса, и всяка промяна по нея не може да се обясни от оператора адекватно..

oktay89 29-06-2023 12:42

Може ли да се вземе втора сим карта при Виваком? Искам да я сложа в 5г рутер и да се ползва на вила вместо да правя hotspot от телефона.
Ако предлагат, ЕОН бокс ще върви ли при такава комбинация или само ЕОН мобайл приложението на телефони/таблети (с 60те канала) върви през мобилен интернет?

швепса 29-06-2023 14:23

Еон бокс няма как да върви при такава комбинация без еон пакет. Ще върви само еон мобайл. Имаш два варианта за допълнителна сим карта за интернет. Мобилна карта за стационарен везжичен интернет. Връзва се към най-близката клетка и имаш рутер с безжичен интернет. Изместиш ли рутера и той се свърже към друга клетка ти се начисляват 6лв. допълнително. Втория вариант е мобилна бисквитка алкател с вградена батерия и усб кабел. Нея може да си я носиш където си искаш с теб плащаш и 20лв. за 4g мобилния рутер. Втория вариянт е малко по-скъп от първия, но зависи какви услуги ползваш.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:13.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.