Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Xtrend ET4000 проблем? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35220)

gogotogo 01-03-2015 19:48

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение359376)
Така не става! Напиши каквото ти писах на скайпа, поне други да не повтарят твоите грешки!
За тези, които мислят - разковничето след рестарт е да тръгва на настроен канал без да се налага да върти антена. Не намери ли сигнал - умира!

антената не се варти стои на 39 настройката е само на 39 сателит

gogotogo 01-03-2015 19:55

Цитирай:

Първоначално написано от миронски (Мнение359373)
Абсолютно същото се случи при мен но с имидж на АТВ от 22.02.
След това качих Пли от 25.02 и както писах, няма проблеми. Не е обновяван от тогава.
Започни на чисто и по метода на изключването.
Без дайсек.
После с него, но само стационарни, без усал.
И т.н. Само с експерименти ще се види от къде ще изкочи заека.
Дистанционно няма да се реши проблема.

Нямам даисеци антена парабола единичен инверто конвертор кабел от неа до позиционер супер джак същия като вбокс 2 и от позиционера кабелче до лнб входа на тренда.

gogotogo 01-03-2015 21:26

2Прикачено(и)
И така проблема се появява само тогава когато тунера е настроен на адвансед с настройки за дисек 1.2.
при всички други настройки приемника си работи нормално.
снимка 1 ето такава е настройката при която не работи приемника.
снимка 2 При тази настройка със симпъл и дисек ключ на 3 спътника си работи нормално.

миронски 02-03-2015 08:43

Пробвай по-надолу в дайсек 1.0 команд портА.

oldman 02-03-2015 10:38

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359417)
И така проблема се появява само тогава когато тунера е настроен на адвансед с настройки за дисек 1.2.
при всички други настройки приемника си работи нормално.
снимка 1 ето такава е настройката при която не работи приемника.
снимка 2 При тази настройка със симпъл и дисек ключ на 3 спътника си работи нормално.

Браво - откри топлата вода! Най-стабилно при твоята комбинация е алиансе 4.1 , която съм качил. 4.2 прави понякога номера. Откажи се от готовите сетинги - търси каналите! Още малко да те открехна: Ако търсиш сателити през приемника - ще ти блокира. Сателитите търсиш с дистанционното на позиционера или с бутоните му при единичен конвертор, настроен от приемника. Когато намериш каналите на всички сателити, които те интересуват, чак тогава пускаш режим дайсек 1.2 и им даваш съответните номера. Това е всичко!

gogotogo 02-03-2015 12:34

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от миронски (Мнение359477)
Пробвай по-надолу в дайсек 1.0 команд портА.

Искаш да кажеш с такава настройка ли:

миронски 02-03-2015 13:00

Да.

gogotogo 02-03-2015 13:49

Цитирай:

Първоначално написано от миронски (Мнение359499)
Да.

Невярвам да има някъкъв ефект, но ще пробвам

dzumba 02-03-2015 18:40

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение359487)
Браво - откри топлата вода! Най-стабилно при твоята комбинация е алиансе 4.1 , която съм качил. 4.2 прави понякога номера. Откажи се от готовите сетинги - търси каналите! Още малко да те открехна: Ако търсиш сателити през приемника - ще ти блокира. Сателитите търсиш с дистанционното на позиционера или с бутоните му при единичен конвертор, настроен от приемника. Когато намериш каналите на всички сателити, които те интересуват, чак тогава пускаш режим дайсек 1.2 и им даваш съответните номера. Това е всичко!

Леле що глупости се изписаха!И в този и в предишните постове!
Да питам!?Ти, при всеки нов имидж ли сканираш и всичко наново?
Какво има да търси,сателитите нали са запомнени в позиционера!След инсталация на имидж,си мята каналната листа,влиза в тунера,дава адвансед,дисек 1,2 и им подрежда номерата,ако е с позиционер,ако е усалс,фиксира положението и е в джаза!Всичко за 3 минути!Какво има да сканира и да подрежда ,като гламав!И защо слагате изобщо дървените сетинги на ханибал-ванибал,тоя за нищо не става!
За 4000 е ясно,слагайте преди ноември миналата година,всико си работи,аз попаднах на някакъв януари месец,все още работи,но са бъгави!И не си губя времето,щото знам ,че няма да го оправят!

дрим 02-03-2015 18:47

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение359556)
Леле що глупости се изписаха!И в този и в предишните постове!
Да питам!?Ти, при всеки нов имидж ли сканираш и всичко наново?
Какво има да търси,сателитите нали са запомнени в позиционера!След инсталация на имидж,си мята каналната листа,влиза в тунера,дава адвансед,дисек 1,2 и им подрежда номерата,ако е с позиционер,ако е усалс,фиксира положението и е в джаза!Всичко за 3 минути!Какво има да сканира и да подрежда ,като гламав!И защо слагате изобщо дървените сетинги на ханибал-ванибал,тоя за нищо не става!
За 4000 е ясно,слагайте преди ноември миналата година,всико си работи,аз попаднах на някакъв януари месец,все още работи,но са бъгави!И не си губя времето,щото знам ,че няма да го оправят!

Е добре де Дзумбе но това не променя факта, който Олдмен каза, че ако нямаш бекъпнати сетингси и сканираш наново, ако пердашиш директно от приемника (да сканираш програмите на антена с моторетка), същия забива ;)

М/у другото точно днес качих алианс 4.2, на СД картината е доста по-добра спрямо плито и за сд картина на ЕТ4000, иначе ХД винаги са си ОК
с новия кернел е:
Цитирай:

Linux et4x00 3.14.16

oldman 02-03-2015 19:04

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение359556)
Леле що глупости се изписаха!И в този и в предишните постове!
Да питам!?Ти, при всеки нов имидж ли сканираш и всичко наново?
Какво има да търси,сателитите нали са запомнени в позиционера!След инсталация на имидж,си мята каналната листа,влиза в тунера,дава адвансед,дисек 1,2 и им подрежда номерата,ако е с позиционер,ако е усалс,фиксира положението и е в джаза!Всичко за 3 минути!Какво има да сканира и да подрежда ,като гламав!И защо слагате изобщо дървените сетинги на ханибал-ванибал,тоя за нищо не става!
За 4000 е ясно,слагайте преди ноември миналата година,всико си работи,аз попаднах на някакъв януари месец,все още работи,но са бъгави!И не си губя времето,щото знам ,че няма да го оправят!

Не за всичко си прав. Момчето иска да слага нов имидж- не ще остарели - дай му акъл!

Аз предпочитам алиансе 4.1 заради по-добрата картина - а той прави номерата, които съм опитал. Затова и се мъча. Сетингите е въпрос на предпочитания. Аз ползвам 4 сателита, примерно и не ми се занимава да скопявам готови сетинги - по-лесно ми е да сканирам. А с имиджа, който ползвам, сещаш ли се какво става като иде на канал, който няма сигнал - ЗАБИВАНЕ!
За Дрийм - на мен картината на 4.1 ми харесва повече от 4.2 - на булсата.
За Гого... - ако не си вдигнал честотата на 750 - направи го!

gogotogo 02-03-2015 19:08

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение359557)
Е добре де Дзумбе но това не променя факта, който Олдмен каза, че ако нямаш бекъпнати сетингси и сканираш наново, ако пердашиш директно от приемника (да сканираш програмите на антена с моторетка), същия забива ;)

М/у другото точно днес качих алианс 4.2, на СД картината е доста по-добра спрямо плито и за сд картина на ЕТ4000, иначе ХД винаги са си ОК
с новия кернел е:

С новия кърнел нито 1 имидж не работи по тази схема- адвансед и мотор.
нито алианса,нито опен пли нито опенатв ,нито опенхта.
Проблема е в новите драйвери явно за тунера

oldman 02-03-2015 19:10

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359561)
С новия кърнел нито 1 имидж не работи по тази схема- адвансед и мотор.
нито алианса,нито опен пли нито опенатв ,нито опенхта

Алиансът работи по начина, който съм описал.

gogotogo 02-03-2015 19:13

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение359556)
И защо слагате изобщо дървените сетинги на ханибал-ванибал,тоя за нищо не става!

Дзумба а кои сетинги да се ползват, аз от както съм го взел тренда само на Вханибал ползвам и със старите драйвери няма проблем.

dzumba 02-03-2015 19:19

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение359557)
Олдмен каза, че ако нямаш бекъпнати сетингси

Приемника забива всякак,даже и без сетинги,слагаш му айпито и го ребутваш и край!А за сетингите,може ли да искаш да сменяш всеки ден имиджи,а да нямаш канална листа от вчера или последната ,която си сложил на компа?И да правиш по един месец подреждане и нова листа!
Нито е проблема в сетингите,нито в конфигурацията,всичките са неадекватни,не съм си играл,да видя каква е причината,но ако ми падне ,ще го разбухам,щото не ми се слушат глупости!

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359563)
Дзумба а кои сетинги да се ползват, аз от както съм го взел тренда само на Вханибал ползвам и със старите драйвери няма проблем.

Направи си сам!за 1месец ще успееш,после лесно се подържа!

gogotogo 02-03-2015 19:21

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение359562)
Алиансът работи по начина, който съм описал.

Ок щом казваш ,че работи пусни снимка с настройките на тунера, да видим каква е разликата.
Пробвах с твойте насоки и пак казвам когато пуснеш приемника след първоначално зареждане на имиджа -аз му казах да не качва никъкви канали след това сканирах на сингъл сателит 39 е и тогава приемника си работи, в момента в който му дам адвансет и му сложа дисек 1.2 пускам канал балканика и тогава даже приемника умира дори и без рестарт.

gogotogo 02-03-2015 19:25

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение359564)
Приемника забива всякак,даже и без сетинги,слагаш му айпито и го ребутваш и край!А за сетингите,може ли да искаш да сменяш всеки ден имиджи,а да нямаш канална листа от вчера или последната ,която си сложил на компа?И да правиш по един месец подреждане и нова листа!
Нито е проблема в сетингите,нито в конфигурацията,всичките са неадекватни,не съм си играл,да видя каква е причината,но ако ми падне ,ще го разбухам,щото не ми се слушат глупости!


Направи си сам!за 1месец ще успееш,после лесно се подържа!

Дзумбич, не е така докато не сложиш някакви канали и адвансед настройка приемника не забива правих го 2 дена си играх рестартирах го без канали и си тръгва не забива.

dzumba 02-03-2015 19:40

С канали и на симпъл с мотор усалс,пак забива!Не е проблема в адвансед!

gogotogo 02-03-2015 19:52

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение359571)
С канали и на симпъл с мотор усалс,пак забива!Не е проблема в адвансед!

Явно е така ,нямам усалс с линеен си действам.



Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение359564)
но ако ми падне ,ще го разбухам,щото не ми се слушат глупости!

Ами тогава да взимам 1 бутилка Whiskey и да ми идваш на гости.:):);;675

yavor1 02-03-2015 19:58

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359563)
Дзумба а кои сетинги да се ползват, аз от както съм го взел тренда само на Вханибал ползвам и със старите драйвери няма проблем.

Как ще ползваш някакви чужди сетинги :s101
Аз от поне 10години си имам сетинги с фаворитни листи, естествено че ги ъпвам ако се налага, но си ги слагам еднакви на всичките приемници, коита съм имал и имам в момента. Има си доста програми , написани за Дрийм мултимедия ( за радост на дрийм тифозите ), които се ползват и за не дрийм приемници, но да ползвам някакви ханибалски сетинги, това дори не ми е идвало като мисъл ;;basi

gogotogo 02-03-2015 20:08

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение359577)
Как ще ползваш някакви чужди сетинги :s101
Аз от поне 10години си имам сетинги с фаворитни листи, естествено че ги ъпвам ако се налага, но си ги слагам еднакви на всичките приемници, коита съм имал и имам в момента. Има си доста програми , написани за Дрийм мултимедия ( за радост на дрийм тифозите ), които се ползват и за не дрийм приемници, но да ползвам някакви ханибалски сетинги, това дори не ми е идвало като мисъл ;;basi

Да така е но все не ми остава време за тая игра а инак ползвам дреам бокс едит.

yavor1 02-03-2015 20:16

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359579)
Да така е но все не ми остава време за тая игра а инак ползвам дреам бокс едит.

Ползвам Dreamset , но не знам как се оправяш в чужди фаворитни листи, а ако имаш и жена, то пък съвсем не ми е ясно как и обясняваш кой сателит къде е и къде са нейните предпочитани канали на различните сателити ;;650
Ако не е така
http://store.picbg.net/pubpic/4F/98/...9006174f98.jpg
не може да се оправи ;;573

gogotogo 02-03-2015 20:18

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение359580)
Ползвам Dreamset , но не знам как се оправяш в чужди фаворитни листи, а ако имаш и жена, то пък съвсем не ми е ясно как и обясняваш кой сателит къде е и къде са нейните предпочитани канали на различните сателити ;;650

Е с жената е лесно гледа си само була;;573

yavor1 02-03-2015 20:25

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359582)
Е с жената е лесно гледа си само була;;573

А при мен от була - само новините и то ако съм в къщи, за нея основно 36е и 19е ;;650

лун2лан 02-03-2015 23:19

на Пли от плъгини -> изтегли плъгини -> сетинги -> henksat rotating има някой друг основен сателит с канали и някой друг букет. Няма го була, който може и ръчно да се сканира или добави от съществуващ...

gogotogo 03-03-2015 11:57

Цитирай:

Първоначално написано от лун2лан (Мнение359609)
на Пли от плъгини -> изтегли плъгини -> сетинги -> henksat rotating има някой друг основен сателит с канали и някой друг букет. Няма го була, който може и ръчно да се сканира или добави от съществуващ...

И какво ще помогне това , приемника не забива от сетинг а от драйверите.

yavor1 03-03-2015 19:12

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359648)
И какво ще помогне това , приемника не забива от сетинг а от драйверите.

Тези пробвал ли си ?
http://sgcpm.com/satdreamgr-images/e...0-20150201.zip :s101

gogotogo 04-03-2015 00:13

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение359696)
Тези пробвал ли си ?
http://sgcpm.com/satdreamgr-images/e...0-20150201.zip :s101

Не , няква разновидност на пли ли е или...?

gogotogo 04-03-2015 11:57

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359747)
Не , няква разновидност на пли ли е или...?

Оп, много е гот това но за съжаление проблема е същия.
От толкова проби ми се набива 1 нещо на очи:
Когато приемника стартира след бутване винаги изписва 1.1.1970г. докато не получи сигнал от програма, дали там не е разковничето на проблема.
Дали някък няма възможност да му се каже да взима дата и час не от транспордер а от нтпд сървар, на дреамбокс 500ес има такава опция, търсих по менютата обаче не намерих такава опция.

oldman 04-03-2015 13:27

Ако имаш две антени - едната стационарна и стартираш от нея, ще ти се реши проблемът!

gogotogo 04-03-2015 14:16

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение359795)
Ако имаш две антени - едната стационарна и стартираш от нея, ще ти се реши проблемът!

Да сигурно е така, но в мноента в който цъкнеш на моторизирана и пак ще умре.
Само да кажа , пресен спомен от снощи:
след първото бутване и никакви канали отиваш в сканиране ръчно задаваш сингле сат и след това скан и няма никой.
докато не отидеш в сатфайндер и от там зададеш транспордер тогава намира сигнал и вси4ко е ок докато не минеш в адвансед и дисек 1.2 и пак работи до 1-я рестарт.

oldman 04-03-2015 14:23

Поиграй си с алиансе 4.1 . С него имаш най-големи шансове да ти вървят нещата.Ако ти се играе,е мога да ти кача бекъп на това, което в момента върви при мен.

valseat 04-03-2015 14:35

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение359809)
Поиграй си с алиансе 4.1 . С него имаш най-големи шансове да ти вървят нещата.Ако ти се играе,е мога да ти кача бекъп на това, което в момента върви при мен.

Здравей oldman ! За да не отварям нова тема би ли ми казал / ако знаеш/... дали има алиансе за OCTAGON XP1000+ HD E2 , защото аз не мога да намеря такъв имидж.... а мисля,че приемника е базиран на XTREND ET4000. Ти преди време ми каза как да си направя настройките на позиционера за което съм ти благодарен / трябваше да черпя ама не си от София/.;;650

dzumba 04-03-2015 15:11

Аз пък съм от София!:g020:
За какво ти е алианс на Октагона,слагаш Пли и си идеален,приемника работи перфектно!

лун2лан 04-03-2015 16:38

Цитирай:

Първоначално написано от pantsiani (Мнение359324)
А бре ти няма ли да спреш да се оплакваш? Като не ти хареса го сменяваш/подаряваш и продължаваш нататък. Аз от година и половина съм спрял ъпдейтите и не зная какво е забиване. Повече от доволен съм от приемника. И на картина съм ви отвял, но съм си купил истински телевизор.

А искаш ли на теб да ти го СМЕНЯВАМ с някой нов друг от същия клас, но работещ с нови имиджи или да ти го продам.
Като чета не само аз съм на това мнение по този повод...и за сведение не гледам това дърво ЕТ4000, а малко по добро. С нови имиджи работи още с по качествена картина, независимо на какъв извънземен телевизор го гледаш, но има проблеми. На теб като всичко ти е наред защо изобщо си хабиш очите да четеш форума

pantsiani 04-03-2015 17:35

Цитирай:

Първоначално написано от лун2лан (Мнение359821)
А искаш ли на теб да ти го СМЕНЯВАМ с някой нов друг от същия клас, но работещ с нови имиджи или да ти го продам.

Да го сменяш не означава да му избиваш парите.

gogotogo 04-03-2015 20:55

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359805)
От толкова проби ми се набива 1 нещо на очи:
Когато приемника стартира след бутване винаги изписва 1.1.1970г. докато не получи сигнал от програма, дали там не е разковничето на проблема.
Дали някък няма възможност да му се каже да взима дата и час не от транспордер а от нтпд сървар, на дреамбокс 500ес има такава опция, търсих по менютата обаче не намерих такава опция.

Колеги не се заяждайте взаимно а дайте да се съсредоточим върху проблема и ако това което съм написъл в предния ми пост и в цитата е така ,да се опитаме заедно да решим загадката.:s104:hammer:

kostading 04-03-2015 23:27

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359867)
Колеги не се заяждайте взаимно а дайте да се съсредоточим върху проблема и ако това което съм написъл в предния ми пост и в цитата е така ,да се опитаме заедно да решим загадката.:s104:hammer:

Това не ти е проблема, но хайде да свериме часовника и датата при boot.
1. Правиш в: /etc/init.d/
примерно файлче data.sveri със съдаржание:
rdate -s time.mit.edu &
2. от терминал създаваш симболик линк към великото файлче за сверяване на часа и датата:
ln -s /etc/init.d/datata.sveri /etc/rcS.d/S99ET4000IzhvarliPrezDjama
3. Да не забравиш да сетнеш execute атрибути на файла data.sveri .

Поздрави.
ПП: Горните трикове работят на повечето съвременни имиджи.

gogotogo 04-03-2015 23:44

Цитирай:

Първоначално написано от kostading (Мнение359894)
S99ET4000IzhvarliPrezDjama

Ейййй тва последното много ми хареса:lol15::)
Нидей тъй бре колега ,не е чак толкова зле приемничето.

ВалчоП 04-03-2015 23:55

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение359898)
Ейййй тва последното много ми хареса:lol15::)
Нидей тъй бре колега ,не е чак толкова зле приемничето.

Абе, не е зле, но изисква търпение и здрави нерви, сякаш е ZHD100/200/210...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.