Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Един доставчик на телевизия, различни приемници? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42659)

Добромир498 24-07-2017 23:15

Един доставчик на телевизия, различни приемници?
 
ЗдравеЙте!
Имам следния казус:
Живея в Перник и гледаме IP тв на местен доставчик - "Зуум", който, ако не се лъжа разпространява телевизята на "Теленет". Както и да е, доволни сме - 20лв./месец, 215 програми, много HD, гледане 24 часа назад на запис за някои програми, а за HBO-тата - 168 часа назад. До тук добре, но ги попитах и за втори приемник, а те ми искат още 20 лв./месец за втория приемник. А защо, след, като кабела вече е прекаран вкъщи, а става въпрос за съседна стая на апартамент, не за друго крило на къща или друг етаж. Въпроса ми е мога ли сивия Лан кабел, който влиза в приемника да то "Разделя" по някакъв начин и да си вържа втори приемник, като вкъщи ми се намират 2 непотребни такива: NETA - от местния кабелен оператор, на който бяхме абонати преди време и ZHD100 на Булсат, на който също бяхме абонати преди време. Първия има вход само за коаксиал, а втория има вход и за Лан кабел. Възможно ли да се използват тези приемници, как става и ако потръгнат оператора може ли да ме "засече" или блокира?

Дано да съм обяснил правилно.
Благодаря Ви предварително!

;;650

veskodivia 24-07-2017 23:55

iptv
 
я пак прочети какво си написал....никакъв шанс-единия приемник е кабелен другия сателитен отгоре на всичко и операторски.с две думи не стават.търси иптв бокс или андроид пц.трябва тии портала и плейлистата от оператора.и приемника сигурно се оторизира по мак адрес...въобще не е лесно.

ЗЗлатев 25-07-2017 15:43

Можеш да забравиш според мен. Най-малкото, че щом са ти прекарали кабел, телевизията е пусната в локала. Единствено можеш да ги молиш. А и те са си прави. Ако са ти дали mag250/256, те струват пари за тва може да ти искат 20лв допълнително.


Sent from my E6553 using Tapatalk

Глокая Куздра 12-08-2017 17:09

Цитирай:

Първоначално написано от Добромир498 (Мнение457422)
А защо, след, като кабела вече е прекаран вкъщи, а става въпрос за съседна стая на апартамент, не за друго крило на къща или друг етаж. Въпроса ми е мога ли сивия Лан кабел, който влиза в приемника да то "Разделя" по някакъв начин и да си вържа втори приемник,

има и друг начин да гледаш телевизия в друга стая
имам таков уред който се казва "video sender wv-050"
той се подключва към линеен изход на основен телевизор и излъчва аналогов тв сигнал (PAL-B, 31 канал). Кой-то можеш да приемаш със всеки аналогов тв приемник в друга стая, гараж, кухня, като и съседи ще го гледат. Разбира се не е HD, само за малки телевизори.
Удобно е защото жена може да прави палачинки и гледа програма
Не е удобно че те показват едно и същото.
Бързо и лесно решение
мога да го продавам

garanciq 12-08-2017 17:40

Раздели сивия кабел и си пренасяш само приемника.Евтино и ефективно.;;516

pe6o1975 12-08-2017 17:40

Цитирай:

Първоначално написано от Добромир498 (Мнение457422)
До тук добре, но ги попитах и за втори приемник, а те ми искат още 20 лв./месец за втория приемник. А защо, след, като кабела вече е прекаран вкъщи,

;;650

Това е защото едно MAG-че 250 или 254 си е дебеличко като цифра ;) ако са ти го дали безплатно де.
Те даже и с първия MAG са на загуба поне 6 месеца та камо ли втори за смешна такса , другия вариант е да ги питаш ако устройството е твое дали ще същата тарифа ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от Глокая Куздра (Мнение458665)
.
Удобно е защото жена може да прави палачинки и гледа програма
Не е удобно че те показват едно и същото.
Бързо и лесно решение
мога да го продавам

Ако има и палачинки бонус към продажбата мое и да помислиме ;)

jack82 12-08-2017 17:53

Не се занимавай няма да стане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.