Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Megalan iptv на друг STB (HS6020) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36585)

Шишманов 11-03-2015 01:51

Megalan iptv на друг STB (HS6020)
 
Здравейте! Ползвам телевизия и интернет от мегалан, но за жалост при последното ми преместване съм загубил set-top box-a, за което трябва да им заплатя 100 лева. Въпросът ми е мога ли да си купя същия модел STB (HS6020 - мога да го намеря за 50ина лева) и просто да ползвам него или ще е проблем че МАC адреса на STN няма да съвпада? Приемам всякакви съвети :D

Rafaello 11-03-2015 20:33

Д-р Шишманов, какви 50 лв бе, има го и за много по-малко в продавалника :)

дрим 11-03-2015 21:11

Цитирай:

Първоначално написано от Шишманов (Мнение361377)
Здравейте! Ползвам телевизия и интернет от мегалан, но за жалост при последното ми преместване съм загубил set-top box-a, за което трябва да им заплатя 100 лева. Въпросът ми е мога ли да си купя същия модел STB (HS6020 - мога да го намеря за 50ина лева) и просто да ползвам него или ще е проблем че МАC адреса на STN няма да съвпада? Приемам всякакви съвети :D

Питай ги директно дали ако им върнеш същия модел приемник (но не твоя), ще ти отпадне задължението от 100лв

armaturata 11-03-2015 22:19

Когато им връщах приемниците, сравняваха серийните номера на устройствата с тези от договора

Шишманов 12-03-2015 11:24

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение361465)
Питай ги директно дали ако им върнеш същия модел приемник (но не твоя), ще ти отпадне задължението от 100лв

Питах, казаха ми, че няма да отпадне, защото, както е подчертал колегата, сравнявали серийните номера. Аз, обаче, не искам да го връщам сега, а да продължа да го ползвам и се чудех дали ще мога, понеже МАС-а му е различен. Той обаче като минава през рутер, те получават ли неговия или само МАС-а на рутера? А за серийния номер си мисля, че мога да ги баламосам някак... ТА основния ми проблем е дали ще работи?

дрим 12-03-2015 11:27

Цитирай:

Първоначално написано от Шишманов (Мнение361567)
Питах, казаха ми, че няма да отпадне, защото, както е подчертал колегата, сравнявали серийните номера. Аз, обаче, не искам да го връщам сега, а да продължа да го ползвам и се чудех дали ще мога, понеже МАС-а му е различен. Той обаче като минава през рутер, те получават ли неговия или само МАС-а на рутера? А за серийния номер си мисля, че мога да ги баламосам някак... ТА основния ми проблем е дали ще работи?

Не мисля, че ще можеш да го ползваш без оператора да ти го активира.
В противен случай всеки щеше да си сменя приемниците ;;650

chenev 12-03-2015 12:41

Мак адреса не се вижда след рутера.Ако ги заключват по-някакъв начин приемниците там незнам.

spaice 12-03-2015 12:51

MAC адреса може да не се вижда след рутера, но се подава в заявката при закачането към портала. Така че с друг мак адрес устройството няма да работи.

Шишманов 12-03-2015 13:26

Цитирай:

Първоначално написано от spaice (Мнение361576)
MAC адреса може да не се вижда след рутера, но се подава в заявката при закачането към портала. Така че с друг мак адрес устройството няма да работи.

Ясно, благодаря на всички! Ще си плащам като поп явно.

Emo75 12-03-2015 22:05

Мак адреса излиза при тях, има го дори на видно място при управлението на клиентските устройства, ако имаш акаунт в мегалан.бг. Можеш да пишеш и във форума там - отзивчиви са, ако не друго. Възможно е и да няма проблем ....


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.