Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кошче (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=242)
-   -   Въпрос към дизелджиите и отделно всякакви BMW (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48437)

digimp 30-10-2023 20:51

Въпрос към дизелджиите и отделно всякакви BMW
 
Здравейте, не е заяждане а само въпрос:

1. Какво кара една уж съвременна дизелова кола да мирише на изгоряла нафта отзад? И то така, че карайки след нея се задушаваш въпреки въгленовия филтър на твоята.

2. Каква може да е причината, че собственик на BMW или на дизелова кола не се опитва да премахне вонята или пушека зад колата си?

Не се заяждам!!!! Просто искам да придобия представа за мисленето на тези хора.

И аз съм имал дизел (Peugeot 406). Само че го карах с употребявано прецедено олио.
И хора и животни около мен бяха щастливи от миризмата на манджа.

Но с чистата нафта не е така!
.

dzumba 30-10-2023 21:24

Цитирай:

Първоначално написано от digimp (Мнение592593)
Просто искам да придобия представа за мисленето на тези хора.

И аз се чудя на твойто мислене в съседната тема за шазама,с оглед на локацията ти!

AGT 30-10-2023 22:16

Ще ти отговоря изключително просто . Тези хора карат автомобила (марката няма никакво значение ) докато спре , след което купуват друг и газ ! Това е .

Мартинския 30-10-2023 22:59

Аз пък също без да се заяждам предлагам Дъра Бъра да не излиза на основната страница (както политиката), че отваряш тех форум за ит и телевизия, пък теми за бмв, смяна на масло и ютюб.....

Underworld 30-10-2023 23:33

Аз пък ще се изкажа по темата. Съвремените дизели имат по - малко вредни емисии от бензина. И да - проверил съм го и точно заради това карам дизел.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

digimp 30-10-2023 23:55

Темата не е отворена за заяждане, по-скоро неправилно се изразих по-горе.
Отвън има BMW което работи на място вече 2 часа и половина и от него смърди в къщи на сладникава изгоряла нафта. Улицата е общинска собственост и за това не мога да му кажа да се маха от там.

Познат който живее в България ми повтаряше на времето: Няма лоши коли, има неподдържани коли.

И във връзка с това BMW отвън се зачудих -
Ако една дизелова кола е поддържана - ще мирише ли на изгоряла нафта или миризмата на изгоряла нафта е процес който се засилва с времето и не подлежи на възстановяване към оригинални настройки както е било в началото?

Тоест: Мирише защото собственика няма време или пари за ремонт или мирише защото при дизелите е непоправяемо?

Всъщност това беше нещото което ме интересуваше за да знам какво да си мисля за такива шофьори в бъдеще време:

Вариант #1: Да те ... в гладната въшка и ти си мислиш, че кола караш ...
или
Вариант #2. Ми то при дизелите е така ....

Без обиди към никого!

Това е. Благодаря!

дрим 31-10-2023 00:07

Като работи на място дълго време, DPF е влезнал в регенерация и затова смърди така.
Далеч съм от мисълта, че в UK може да е избушил DPF-a, катализатора и EGR :) :) :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

AGT 31-10-2023 00:14

Всичко можеш да избушиш а после на МОТ (тукашният преглед ) срещу малко пара отгоре може даже само на документи да го минеш ( без дори колата да присъства ). Не ме питай от къде знам :) Понякога по улицата засичам коли които оставят "диря" от пушек по 5 метра след тях .

dolby 31-10-2023 00:49

Цитирай:

Първоначално написано от digimp (Мнение592598)
Темата не е отворена за заяждане, по-скоро неправилно се изразих по-горе.
Отвън има BMW което работи на място вече 2 часа и половина и от него смърди в къщи на сладникава изгоряла нафта. Улицата е общинска собственост и за това не мога да му кажа да се маха от там.

Познат който живее в България ми повтаряше на времето: Няма лоши коли, има неподдържани коли.

И във връзка с това BMW отвън се зачудих -
Ако една дизелова кола е поддържана - ще мирише ли на изгоряла нафта или миризмата на изгоряла нафта е процес който се засилва с времето и не подлежи на възстановяване към оригинални настройки както е било в началото?

Тоест: Мирише защото собственика няма време или пари за ремонт или мирише защото при дизелите е непоправяемо?

Всъщност това беше нещото което ме интересуваше за да знам какво да си мисля за такива шофьори в бъдеще време:

Вариант #1: Да те ... в гладната въшка и ти си мислиш, че кола караш ...
или
Вариант #2. Ми то при дизелите е така ....

Без обиди към никого!

Това е. Благодаря!

Ти отскоро ли си в ук? Някой да се вталява така? Никой! Кара се докато се счупи и след това друга. Ако е в гаранция караш я в сервиза за годишно обслужване и тва е. И ги разбирам. Тука да не отидеш на майстор, хем ще свършат работата калпаво хем ще вземат маса пари. Ако е нещо по елементарно може и да се справят. За тва кола в гаранция, мирна ти главата

@AGT
Възможно е да го има, при нас малко вероятно.. Ако си близо до нормите може и да си затворят очите ама иначе не. Толкова пари правят от МОТ че някой да си рискува бизнеса... знам ли, не съм се занимавал с такива

digimp 31-10-2023 01:37

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение592599)
Като работи на място дълго време, DPF е влезнал в регенерация и затова смърди така.
Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Това не го знаех. Много благодаря!
.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:03.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.