Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Проблем с 3D при свързване на PC и Smart TV Philips. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=38950)

Светли1 17-12-2015 18:53

Проблем с 3D при свързване на PC и Smart TV Philips.
 
Здравейте, преди две седмици си взех този телевизор: http://www.philips.bg/c-p/40PFH6510_...rfect-pixel-hd
Като цяло съм доволен от него, но имам проблем при свързването към компютъра и по точно при гледане на 3Д. Свързан е посредством HDMI кабел 1.4V, видеокартата на компютъра е ATI Radeon HD 4600. Проблема е в това че картината е леко раздвоена, супер много дразни очите и от субтитрите нищо не се разбира понеже и те са раздвоени а и 3Д ефекта е минимален. Пробвах с доста плеари, но разлика няма никаква. Вече почвам да си мисля, че е нещо от тв-то. Също така пробвах да подкарам през DLNA и USB обаче тръгват само обикновенни филми, 3Д не иска, искарва ми че не се поддържа видео формата. Вече не знам какво да правя, ако някой има някаква идея къде може да е проблема ще съм му много благодарен. ;);)

jack82 17-12-2015 19:05

:)
 
Поиграй си малко с драйверите на видео картата или пробвай с някой друг компютър с по хубава видео карта за по сигурно

Светли1 17-12-2015 19:34

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение396920)
Поиграй си малко с драйверите на видео картата или пробвай с някой друг компютър с по хубава видео карта за по сигурно


Да и аз така мислех да взема от един приятел да пробвам за всеки случай, а иначе възможно ли е през USB или DLNA да пусна?

gradev 17-12-2015 19:58

Колега, имах подобен проблем с Филипс телевизор, не този модел, но ми се вижда по ваше описание същия бъг. Когато искате компютъра да излезе качествено като образ на екрана след като си поиграх с настройките установих, че трябва когато ползвам РС на телевизора да съм избрал - игрова конзола в менюто. Голяма глупост е , но при мен това реши проблема с картината. Опитайте и се надявам и при вас това да е лекарството за този проблем.

Дедал 17-12-2015 20:16

С тая карта само SBS/TB (ляво-дясно/горе-долу) 3Д ще гледаш , за "истинското" (от 3D ISO) ти трябва Радеон от 5 серия нагоре .

п.п. И си оправете настройките на овърскана в тв и видеокарта (на 0).

jack82 17-12-2015 20:24

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение396934)
С тая карта само SBS/TB (ляво-дясно/горе-долу) 3Д ще гледаш , за "истинското" (от 3D ISO) ти трябва Радеон от 5 серия нагоре .

п.п. И си оправете настройките на овърскана в тв и видеокарта (на 0).

И аз на времето си спомням за това 3Д от ХД5-6 серия на горе работело а на колега по горе не е споменал 4600 но лаптоп ли е или настолно пц

Светли1 17-12-2015 20:44

Цитирай:

Първоначално написано от gradev (Мнение396931)
Колега, имах подобен проблем с Филипс телевизор, не този модел, но ми се вижда по ваше описание същия бъг. Когато искате компютъра да излезе качествено като образ на екрана след като си поиграх с настройките установих, че трябва когато ползвам РС на телевизора да съм избрал - игрова конзола в менюто. Голяма глупост е , но при мен това реши проблема с картината. Опитайте и се надявам и при вас това да е лекарството за този проблем.

Пробвах го но не става, пак си е същото :s101

Светли1 17-12-2015 20:47

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение396934)
С тая карта само SBS/TB (ляво-дясно/горе-долу) 3Д ще гледаш , за "истинското" (от 3D ISO) ти трябва Радеон от 5 серия нагоре .

п.п. И си оправете настройките на овърскана в тв и видеокарта (на 0).

Да аз такова пробвам да гледам - SBS, ISO не съм пробвал. Иначе на видео картата това съм го направил на 0, при телевизора не знам дали има такава опция но съм задал оригинален размер на картината, не съм я разтягал или смалявал.

Светли1 17-12-2015 20:48

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение396935)
И аз на времето си спомням за това 3Д от ХД5-6 серия на горе работело а на колега по горе не е споменал 4600 но лаптоп ли е или настолно пц


На настолен компютър е.

Дедал 17-12-2015 21:08

Няма нищо сложно с тоя тип 3Д - пускаш си го с който и да е плеър и натискаш бутона 3Д (или избираш в менюто) на дист. у-е на тв , като после и избираш кой тип е - SBS или TB . При някои филим ако забележиш , че не е съвсем вред се налага и да размениш лявото с дясно - ими такава опция в 3Д менюто.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.