Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Edision Pingulux plus (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=41286)

ceci69 23-09-2016 12:26

Edision Pingulux plus
 
Здравейте,
имам следния проблем с Edision Pingulux plus: Тръгва някоя програма и след секунди приемника се рестартира, boot-ва, тръгва и отново след секунди рестартира. Прави два - три такива цикъла, чува се "изпукване" и на ТВ се появяват вертикални черти. Ако рестартирам от захранване всичко това се повтаря. Някакви идеи или да се ориентирам към нов?

Вокстер 23-09-2016 13:17

Според мен приемника прегрява. Виж да не се е отлепил някой радиатор. Не е лошо също да провериш захранването.

ceci69 23-09-2016 13:22

Цитирай:

Първоначално написано от Вокстер (Мнение428238)
Според мен приемника прегрява. Виж да не се е отлепил някой радиатор. Не е лошо също да провериш захранването.

Захранването не пада. Съдя по часовника, че не се нулира. Също така не загрява. Рестартира се дори ако е бил дълго изключен..

yavor1 23-09-2016 16:25

Това,че не загрява, означава, че радиатора или е отлепен, или има голямо термично съпротивление между процесора и него;)
Казано понятно, тъпанарите от Едисион не ползват термопаста, а лепят радиатора към проца със силикон, който след 1година се изпича и процесора прегрява, а радиатора е студен ;;573

Мартинския 31-10-2016 20:16

Привет,
За да не отварям нова тема:
Сдобих се с Edision OS Mini + и цъкам, цъкам... на 16Е, транспондер: 11513 спорт клубовете сигнал 0. ТП-то на което е спорт клуб 1 има сигнал 13.1 дб. Този 11513 тръгваше преди 3 дена, а сега не иска. Забелязах, че ако му сменя поляризацията на вертикална сигнала става 12.6 дб и се сканират румънските национални.
Забелязах също, че и на 19,2 където е спорт 1 УС ХД също не показва сигнал, предполагам и на други позиции ще липсва сигнал.
Бекграунд скена не е забранен, ако това има значение. Чанел листата е от плугин и е ъпдейтната. Блайнд скан и ръчен скан също не излизат споменатите честоти.
С вояджера тези честоти си излизат и се сканират без проблем.
Някакви идеи?
Благодарско предварително.
Да, забравих да спомена: OS - Open ATV, ver 5.3

ТКЗС 31-10-2016 20:29

И със спарка ли е така ?
а той този няма спарк обърках се от заглавието на темата
Опитай да го свържеш през лууп оут на този приемник който има сигнал , като преди това изключиш захранването към лнб то на ос то и виж дали така ще има сигнал .

Мартинския 31-10-2016 20:46

Има само споменатата OS
За теста забодох и кабела на близу - при скан излиза всичко, сигнал 34 дб.

ceci69 07-04-2017 21:15

Цитирай:

Първоначално написано от ceci69 (Мнение428236)
Здравейте,
имам следния проблем с Edision Pingulux plus: Тръгва някоя програма и след секунди приемника се рестартира, boot-ва, тръгва и отново след секунди рестартира. Прави два - три такива цикъла, чува се "изпукване" и на ТВ се появяват вертикални черти. Ако рестартирам от захранване всичко това се повтаря. Някакви идеи или да се ориентирам към нов?

Не можах да оправя приемника. Продавам го за части плюс дистанционно.
Цена 50лв.

4oker 08-04-2017 16:18

Цитирай:

Първоначално написано от ceci69 (Мнение447245)
Не можах да оправя приемника. Продавам го за части плюс дистанционно.
Цена 50лв.

Може ли заменка,предлагам ти за него,дм500 бес дистанционно
приемника е закупен от БОТЕК ЕООД зареден с чисто джемини 4.70
конфигуриран за шер,

ceci69 08-04-2017 22:49

Цитирай:

Първоначално написано от 4oker (Мнение447301)
Може ли заменка,предлагам ти за него,дм500 бес дистанционно
приемника е закупен от БОТЕК ЕООД зареден с чисто джемини 4.70
конфигуриран за шер,

Ами не. Просто не ми трябва. Вече си купих друг.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:04.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.