Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кошче (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=242)
-   -   Проточен бойлер- мнения и съвети! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=41879)

vaskonay 30-01-2017 20:40

Проточен бойлер- мнения и съвети!
 
Здравейте! Решил съм да си сложа на вилата в мазето проточен бойлер за един бърз душ или да си измия ръцете. Който се е сблъсквал и има впечатления добри или лоши, Моля да сподели! Не е основната баня и за това искам да е проточен.

yavor1 30-01-2017 21:03

Обикновенно са 9-10 кW, иска си инсталация, а и душа е добре да е с малък дебит, а с добро разпръскване ;)

Васил 30-01-2017 21:17

Има и 4 - 6кw.А ,ако е трифазен най-добре.Или газов.

pantsiani 30-01-2017 21:49

Имам немски 7,2кв и въобще не съм очарован. Добре, че не разчитам на него. Трябва и отделен усилен кабел, ако въобще инсталацията го позволява.

gogyto 30-01-2017 21:52

А най-доброто е бойлер на дърва, няма грешка ;)

SERHI1970 30-01-2017 22:04

Бг Мама!

jack82 30-01-2017 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от vaskonay (Мнение439945)
Здравейте! Решил съм да си сложа на вилата в мазето проточен бойлер за един бърз душ или да си измия ръцете. Който се е сблъсквал и има впечатления добри или лоши, Моля да сподели! Не е основната баня и за това искам да е проточен.

Тази където е мислиш няма да стане колега дърпат много ток по добре си вземи един малък бойлер обикновен

register 30-01-2017 22:31

колкото и ток да дърпат все пак си мисля, че вместо да топлиш цял бойлер с десетки, стотици литри, е по-икономично да затопляш само водата която ползваш, и то само в момента в който я ползваш

Мартинския 30-01-2017 22:32

Привет,
На село съм сложил на Елдом, 15 л, 2 KW, под налягане, като към него е вързан душа и мивка. Реално това не е проточен бойлер, от който да виси чучура или слушалката, а си се връзва към тръби.

Предимства:
- няма нужда от нова инсталация - 2,5 квадрата жица (контакт) е достатъчна
- компактен, лек и лесен за монтаж
- празен изпича водата за няма и 10 мин.

Недостатъци :
- На мен тези 15 литра вряла вода са ми напълно достатъчни за един бърз душ заедно с косата без да спирам струята, но който е свикнал на ТЕЦ-а ще си остане със сапуна :)
- през зимата терморегулатора трябва да е на точката поне, за да не замръзне, но това важи за всеки бойлер.

Гледам обаче, че сега цената (препоръчителна) е 150 лв, а го взех преди години за 120 мисля.

vaskonay 30-01-2017 22:36

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение439960)
колкото и ток да дърпат все пак си мисля, че вместо да топлиш цял бойлер с десетки, стотици литри, е по-икономично да затопляш само водата която ползваш, и то само в момента в който я ползваш

Ето ме!
Вярно че били по- икономични от другите бойлери. Само притеснението ми е това че, нямам такъв захранващ кабел, а съм се загледал в един 9KW-тов и си трябва сериозен кабел, за да го захрани. Защо ги правят толкова мощни, не знам:hammer:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:39.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.