Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   ЕТ600 повреден тунер, или... (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48324)

sky2 29-07-2023 16:00

ЕТ600 повреден тунер, или...
 
Преди доста години, сложих при баща ми, две антени, една моторизирана и една статични, свързани към ЕТ600 с дайсек ключ.
От известно време се оплаква, че ХД каналите пикселизират, особено когато приемника е студен. Примерно когато не е работил, или когато климатика духа в него.
Но от няколко седмици, започнал да прави същото, дори когато е топъл. Днес ходих на място, погледнах на бързо, вървяха само СД каналите от 39Е, когато се позагря, започнаха да се показват и тези от ХД транспондерите, но пикселизираха. Същото се случва и с сигнал от другата антена, а той казва, че до скоро, поне от моторизираната се е гледало добре. Нямах време да чакам повече за да видя, дали ще тръгнат изобщо гладко...
Та, въпросът ми е, дали приемника е за смяна, или може да е нещо по-банално, като дайсек или кабел?

Питам, защото според мен е тунера, което означава, че ще трябва да сменя приемника, но ако купя още едно дърво, а се окаже, нещо друго, няма да ми хареса

moreg 29-07-2023 19:16

Виж сигнала от антената. Hd каналите и при мен пикселизират ако сигнала е по-слаб. Ако си под 12.5 db погледни си конвертор кабел и настройка на антената да не се е поразместила от вятъра. 12463 H е много капризен транспондер и при леко намален сигнал пикселизират.

AGT 30-07-2023 00:37

Ако беше казал , че когато е топъл (прегрял) има проблем разбирам ...... ама при студен да прави проблем си е меко казано "странно".

sky2 30-07-2023 12:38

Цитирай:

Първоначално написано от AGT (Мнение589811)
Ако беше казал , че когато е топъл (прегрял) има проблем разбирам ...... ама при студен да прави проблем си е меко казано "странно".

Точно така и преди малко, категорично го потвърдих. Сложих върху него едно списание, за да не може да се охлажда и след 5 мин. картината заспа. Махнах го, и постепенно пак започна да пикселизира.
Не знам точно какъв е проблема, но очевидно е с приемника. Така, че ще трябва да купувам друг.

dzumba 30-07-2023 19:57

Що не оставиш книгата отгоре?;)
Мина един 5000 при мен със същия проблем,ейчдитата фрийзват на редове
и като побаца 20 минути се оправят,някой кондензатор от топлината влиза в режим!

sky2 30-07-2023 21:16

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение589825)
Що не оставиш книгата отгоре?;)
Мина един 5000 при мен със същия проблем,ейчдитата фрийзват на редове
и като побаца 20 минути се оправят,някой кондензатор от топлината влиза в режим!

Да, същото се случва. Артефактите ги вкарва точно на редове.
И аз му казах да държи нещо върху решетката докато му купя друг.

Може би подлежи на ремонт, но като знам, че с такава специфична техника малко хора работят, не ми се обикаля по сервизи.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.