Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Телевизор KIVI - проблем с настройка на канали (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48264)

armaturata 11-06-2023 21:23

Телевизор KIVI - проблем с настройка на канали
 
Здравейте, един телевизор KIVI ми създава затруднения при настройка на аналоговите канали.

В режим на търсене по кабел, при задаване на различни държави открива различен брой аналогови програми и има такива, които ги запаметява, но с около 1Mhz разлика и програма не се вижда.

В режим на ефирна телевизия, открива всички канали, но отново има разминаване в запаметените честоти и канала остава празен.

Целта е да настроя и двата режима, и цифровите канали, защото по кабела има радиа и аналоговите, защото рядко, но се случва да се гледат. Проблема е, че в кабелен режим не приема честотите на липсващите канали, които преписвам от ефирните.

111111 12-06-2023 08:12

Регион Финландия или Естония пробвани ли са?

armaturata 12-06-2023 18:34

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение588345)
Регион Финландия или Естония пробвани ли са?

Финландия, Германия, България съм ги пробвал, ще пробвам и с Естония.

dzumba 12-06-2023 20:37

Най сигурно е Словения,след това Норвегия,след това Португалия,там работи LCN!

armaturata 14-06-2023 23:21

Засега на Естония има най-малко празни аналогови програми.

Кофтито е, че за да смениш държавата трябва да се върнат фабрични настройки (поне аз не откривам откъде да я сменя) и отнема много време, за пренастройка.

dzumba 15-06-2023 07:42

Държавата няма нищо общо със сканиране на аналогови програми!Там се започва от най ниската честота и до най високата!Най вероятно разликата е от повтарящи се програми!Но пък може да отключва специалния обхват!Тук ли е продаван този телевизор?

111111 15-06-2023 09:02

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение588427)
Държавата няма нищо общо със сканиране на аналогови програми! Там се започва от най ниската честота и до най високата! Най вероятно разликата е от повтарящи се програми! Но пък може да отключва специалния обхват! Тук ли е продаван този телевизор?

Не е точно така.
На LG при различни държави изчезва поддръжката за DVB-C или аналогова тв.
Също така изчезва ниския банд на ефирната цифрова тв.

TUISTERa 15-06-2023 09:23

Възможно е телевизора да "бяга" от честота, аналоговата не работи както трябва на новите телевизори , имам "панасоник" с андроид, който може да сканира аналогова само след заводски :) След това го няма никъде в менюто :)

Работилница 15-06-2023 10:05

Как ги купувате тези украйнски телевизори?! После това отова :)

Дедал 15-06-2023 13:19

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение588433)
Възможно е телевизора да "бяга" от честота, аналоговата не работи както трябва на новите телевизори , имам "панасоник" с андроид, който може да сканира аналогова само след заводски :) След това го няма никъде в менюто :)

Тоя Панасоник най-вероятно си е Вестел с "лепенка" на Панасоник :)


Цитирай:

Първоначално написано от Работилница (Мнение588435)
Как ги купувате тези украйнски телевизори?! После това отова :)

Е и? Нео/Краун/СтарЛайт и прочее да не би да се нещо по-различно от китайски ишлемета?
Сите евтинджоси са подобни, да се надяваме поне настоящите Сони, ЛГ и Самсунг (Панасоник и Филипс почти са я напуснали вече в тая група за съжаление) да оцелеят по-дълго, че като останат само китайците ниската цена ще ни излезе през г.за:e085: с подобни недоразумения .

важи и за други производства...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:03.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.