Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   VU+ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=232)
-   -   Как да сменя първото boot лого? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47640)

teolink 16-06-2022 11:33

Как да сменя първото boot лого?
 
Имам VU+ Uno с Open Pli 8.1, работи коректно няма проблеми.
Обаче от предишни префлашвания с OpenAtv имиджи ми е останал "спомен"
първото боотлого. Така че като пусна приемника към 15-20 секунди стои на екран Open ATV, и после се появява вече второто лого - на Open Pli 8.1.
Не ми пречи особено, но е дразнещо.
Доколкото знам трябва да се смени файла /boot/bootlogo.jpg, но за да стане той видим се пишеше една команда в телнет.
Правил съм го при дриймбокс с нея:
mount -t jffs2 mtd:'boot partition' /boot
но при този приемник няма ефект и не виждам нищо в папката /boot
Ще се радвам да разбера дали има решение на проблема с някакви трикове и команди или външни приложения.

moreg 16-06-2022 11:47

На дриймбокса логото се намира в папка usr/hare и е във формат mvi, виж в тази папка какво боотлого е останало и дали там случайно не е останало боотлогото на Open atv
ако е там направо го триеш и няма да ти излиза повече. Нъкъде из папкати е останало и затова го виждаш.
Вооtlogo_wait.mvi това трябва да ти е останалия файл, който се стартира преди да почне да се зарежда имиджа.

marto 16-06-2022 12:05

При Vu+ началното лого се сменя, по същия начин както се флашва имидж. Файла splash_cfe_auto.bin се слага във USB флашка като например: "/vuplus/solose/splash_cfe_auto.bin"
Във флашката трябва да е само този файл, в съответната папка без нищо друго. Успех!

teolink 16-06-2022 12:44

В usr/share имам само един файл bootlogo.mvi който фaктически представлява втората картинка Open Pli логото
@marto
Значи във флашката трябва да има папка vuplus и в нея да е въпросния файл, но откъде се взема той прави ли се?

marto 16-06-2022 13:17

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение575564)
В usr/share имам само един файл bootlogo.mvi който фaктически представлява втората картинка Open Pli логото
@marto
Значи във флашката трябва да има папка vuplus и в нея да е въпросния файл, но откъде се взема той прави ли се?

Папката трябва да е точно както флашваш имидж. Пример бях дал. В папка vuplus слагаш папка с модела на твоя приемник (предполагам uno), и в нея този файл. Нищо друго. В момента пиша от телефон и файла го нямам, но го има във форума на OpenPLi и в тяхното Wiki. Не е проблем и да се направи. Ако не си сигурен за папките, по добре си изтегли имидж за приемника за да видиш точно как се именувани.

teolink 16-06-2022 14:01

Да структурата на папките е точно такава /vuplus/uno/ и там 2 файла - kernel_cfe_auto и root_cfe_auto.jffs2. Остава ми да намеря файла (евентуално да го редактирам). Май преди беше трудно да се регистрира човек в опенпли форума, дано няма проблеми сега.

teolink 16-06-2022 15:03

Оправих се. Благодаря на колегата marto за отзивчивостта. Сложих картинка с логото на приемника, а не на имиджа. По-важно е ,че схванах какъв е принципа и как може да се промени или ръчно редактира желания графичен файл.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:29.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.