Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Има ли 25 кадър в рекламите !? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=14396)

koko313 26-02-2011 21:23

Има ли 25 кадър в рекламите !?
 
Има ли 25 кадър в рекламите по телевизийте?
Или е нещо друго?

http://bg.wikipedia.org/wiki/25-%D1%...B4%D1%8A%D1%80

Имеме, бебе на 5 месеца.
Като, пуснат реклами по телевизията, скача и става доста нервно.
Неща,.. който съм установил, говора ряско се усилвалва.
Без, говор на телевизора е същото.

Утре ще търся програма в евентуален запис, на видео от рекламите, да пре глегледам по кадър, някоя реклама, не искам да визирам Българска, програма за сега.
Ако, някой от колеги те ме упъти за такава, ще съм много благодарен.;;650

Ако наистина нещата се окажат, с нещо подобни, това е доста неприятно.:s104

lazarus18 26-02-2011 22:40

Първо, този "феномен" е пълна измислица.
Второ, телевизията /поне в Европа/ излъчва така или иначе в 25 кад/сек. /PAL/.
Трето, дадения линк е пълен с неверни данни.

Предполагам, че децата се заглеждат заради шарените образи и песничките.

Ивайло Цанков 26-02-2011 23:51

ре
 
Навремето имаше по БНТ много хубав филм на ББС, история на телевизията.Имаше епизод за 25тия кадър и доколкото помня, разказваха за реклами на Кока Кола и в заставките на Руската телевизия.В Япония е имало случай при който по време на детско филмче с включен 25ти кадър над 300 деца получават припадък и е забранен.Има легенди, че тези тиквеници Иван и Андрей в заставките на Зблъсък бяха вкарали 25ти.

slimi 26-02-2011 23:53

Наречен е 25-ти кадър, заради кинолентите, които са с 24 кадъра в секунда. Ефектът се получава, заради shutter-а в прожекционните апарати, който работи с двойна или понякога тройна честота - кадърът не се вижда, но се възприема. Ако същото видео се пусне на телевизор, кадърът просто става видим (вижда се като ясно примигване) , дори и за 1/24 (25) от секундата и реално няма полза от него.

Стивт 27-02-2011 01:24

Цитирай:

Първоначално написано от koko313 (Мнение85200)

....Имеме, бебе на 5 месеца.
Като, пуснат реклами по телевизията, скача и става доста нервно.
Неща,.. който съм установил, говора ряско се усилвалва.
Без, говор на телевизора е същото.....

Брат ми има близнаци... и при тях е същата работа, като пуснат рекламите не обръщат внимание на никой друг, гледат като хипнотизирани!!!!!!

satuser 27-02-2011 02:02

Цитирай:

Първоначално написано от lazarus18 (Мнение85225)
Първо, този "феномен" е пълна измислица.

Не знам на какво се дължи, но е ФАКТ, че малките деца гледат с особен интерес рекламните блокове.
Винаги съм се чудил ...
Цитирай:

Първоначално написано от Стивт (Мнение85259)
гледат като хипнотизирани


PayNera 27-02-2011 02:24

Цитирай:

Първоначално написано от Стивт (Мнение85259)
Брат ми има близнаци... и при тях е същата работа, като пуснат рекламите не обръщат внимание на никой друг, гледат като хипнотизирани!!!!!!

Имам 2 деца и 2-те както и всички останали деца се заглеждат по рекламите , защото са направени така , че да се впечетлиш не само от усиления звук ами и от други неща които децата разбират по-добре от големите.Нещо нормално е малките деца да заглеждат рекламите.Записвал съм диск с реклами и винаги е имало мир и тишина когато пусна диска.

wisco 27-02-2011 03:10

Имаме бебе на 7 месеца,и при нас е така като започнат рекламите по Нова или Бтв забравя всичко друго и не можеш да го отлепиш от телевизора каквото и да му говориш,докато като има реклами по някоя пък чужда програма, не на български език интересно не им обръща изобщо внимание.

Veskop 27-02-2011 07:02

Цитирай:

Първоначално написано от паунера (Мнение85263)
Имам 2 деца и 2-те както и всички останали деца се заглеждат по рекламите , защото са направени така , че да се впечетлиш не само от усиления звук ами и от други неща които децата разбират по-добре от големите.Нещо нормално е малките деца да заглеждат рекламите.Записвал съм диск с реклами и винаги е имало мир и тишина когато пусна диска.

същата работа е и при нас :; 750

BOBIKAT 27-02-2011 08:00

Предполагам че може би щото:
1-во- говори нежен женски глас
2-ро- интересно им е бързата смяна на кадрите
3-то- на повечето от тях присъстват деца
Не съм гледал много реклами и нямам време за тях, но това са моите виждания.
Правил съм си друг експеримент. На двора имахме улични котета, малки, аз им давах да ядат, те бяха диви де, когат ме дразнеха ги гонех, но... щом ги повикат моите деца, те веднага отиваха при тях, нищо че не са ги хранили. По някакъв начин има привличане по децата и се усеща че са невинни същества. Незнам как да го обясня по друг начин.. та.. и при рекламите така, почти на всяка реклама присъства дете.
П.С. Дядка, много рано си станал, да не си нахранил малкия?:D


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:45.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.