Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   VU+ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=232)
-   -   VU+ DUO 2 - първи впечетления! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30404)

Милен_ТТ 06-09-2013 20:15

VU+ DUO 2 - първи впечетления!
 
От съвсем скоро съм притежател на VU+ DUO 2 - с 2 двойни тунера или за 4 дисека или конвертора!
Бих искал да споделя с вас първите ми наблюдения, впечетления и сравнения с осталите приемници, които съм имал или са попадали в ръцете ми!
1. Картината е различна от на другите вута (по-старите модели), по добра е! Спрямо тая на тренда е спорен въпроса, и въпрос на предпочитания на вуто е по-тъмна и по-плътна, на екстренда - 9500 е по-светла(ярка) и с по-голяма острота! Спрямо тая на 5000 и 4000 на това ву е малко по-добра с една идея!
2. Чувствителността на тунера, категорично по-добра спрямо тая на всички трендове вкл. и 4000! С около 0.7-0.8 дб по висок сигнал спрямо 9500/5000 и с около 0.2-0.3 дб по-добра от 4000 и то при положение че използвам плъгина сат. финдер на тредовете който дига сигнала с около 0.2-0.3 благодарение на това, че намира на коя точно честота сигнала е най-силен, а с вуто използвам предвареително зададените честоти. И реално при равни условия това си е цял децибел!
3. Бързина и устойчивост на натоварване - няма място за сравнение, категорично в полза за вуто! Вуто е и с гб ланка, 5 гб файл го прехвърля за по-малко минута, на тренда 9500/5000 му трябват за такъв размер 10 мин. На всичкото отгоре вуто е с ВГРАДЕНО Wi-Fi!
4.Софтуерна подръжка - е да речем че тука вуто отстъпва малко, все пак модела е твърде нов за да има такава поддръжка като тая на трендовете.
Пробвах с ВН като чувах по-вече добри отзиви за него отколкото за опенплито, но ескперимента приключи като разбрах, че ВН не толерират емулаторите, камовете и въобще шера, и са големи упражнения да сложите какъвто и да е кам! След консултации с насам натам реших да сложа толкова оплюваното опен пли. Сложих опенпли и всичко заспа, е и там имаше малко гимнастиги, щото с вчерашната версия не ми работеше фтп-то, сложих от оня ден и всичко си тръгна - зелени екрани не съм имал!
5. Греене - вуто е по-студено от тренда особенно от 9500/5000 и долу горе на едно ниво с 4000!
6. Дисплейте също няма какво да ги сравняваме, вуто е с два и дори тоя който е обикновенния е по-голям от на 9500! За дисплейте има доста настройки и може да ви показва всичко, от час и епг, през пикони, та дори и прогнозата за времето!
Чакаме ЕТ 10000 да видим между него и това ву което ще по доброто, защото спрямо ЕТ 9500 е ясно кое е, освен ако не сте върли почитатели на марката!

фолкръм 06-09-2013 20:28

Само OpenPli и BH ли тества?

Милен_ТТ 06-09-2013 20:44

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение274271)
Само OpenPli и BH ли тества?

Ми какво да ръчкам по-вече, плито е добре засега, всичко си работи! Аз ако бях сложил по-напред плито, и ВН нямаше да пробвам, ама понеже все плюят плито, че било зелено, пък ВН най-доброто за вуто, при положение, че има такъв зор със шера няма ко да ми го хвалите тоя ВН! Е за постоянно ръчкащите и тия дето преди са имали ву и са свикнали да го разрешават тоя проблем, може би нещата за тях не са съвсем така. Засега съм плито и това е! Аз като наглася нещо да работи не се занимавам по-вече!

Цец0 06-09-2013 21:15

Цитирай:

Първоначално написано от Милен_ТТ (Мнение274275)
....при положение, че има такъв зор със шера няма ко да ми го хвалите тоя ВН!

Какъв зор за шер бе, човек? Като не ти се занимава за инсталираш камове на ръка в сат юнивърса има готови инсталационни файлове , мяташ го в темпа и го инсталираш за секунди. И да, аз продължавам да твърдя, че BH за Вуто е напълно достатъчно ;)

slavi99 06-09-2013 21:16

Някакви впечатления от opena.tv?

Пакостник 06-09-2013 21:20

Всичко супер, ама 1000лв за приемник, трябва да съм луд че да дам.
При условие че има и за 200-500 дето ще вършат същата работа.
За тия пари не само времето да показва, а и кафе трябва да прави.
:worry:

z.dedov 06-09-2013 21:20

Питай ръчкащите бре човек :lol15:

Има си лек за всичко!
Трябваше да си оставиш BH и да инсталираш OpenPli с меобуут.

Emo75 06-09-2013 21:23

Цитирай:

Първоначално написано от tzvetann (Мнение274286)
Какъв зор за шер бе, човек? Като не ти се занимава за инсталираш камове на ръка в сат юнивърса има готови инсталационни файлове , мяташ го в темпа и го инсталираш за секунди. И да, аз продължавам да твърдя, че BH за Вуто е напълно достатъчно ;)

И аз това му обясних на лично, дори оскам му качих в ъплоада. Едно мерси не каза, ама това е друга тема ! :)

Милен_ТТ 06-09-2013 21:25

Цитирай:

Първоначално написано от z.dedov (Мнение274290)
Питай ръчкащите бре човек :lol15:

Има си лек за всичко!
Трябваше да си оставиш BH и да инсталираш OpenPli с меобуут.

Еми нямах търпение да го подкарам, то никога не е късно да направя нещо като реша! Засега съм с опен пли, като ми накреви нещо ще пробвам и други варианти, засега плито се държи много добре!

Emo75 06-09-2013 21:26

Цитирай:

Първоначално написано от z.dedov (Мнение274290)
Питай ръчкащите бре човек :lol15:

Има си лек за всичко!
Трябваше да си оставиш BH и да инсталираш OpenPli с меобуут.

Не всички сме болни като теб ! Колко е доволно солото, че си далече от него, а !? ;;573


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:22.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.