Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Уроци и съвети за начинаещи (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   Как да настроя Hadu ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33206)

mr_joker 13-04-2014 15:23

Как да настроя Hadu ?
 
Моля за малко помощ.

Искам да гледам каналите от свободните сървъри на лаптопа си през някой DVB плеър и чрез HADU плъгина.

За целта си инсталирах първо free после и кракнати префешънъл версиите на: ProgDVB (на този изобщо не се появи менюто Plugins), DVBDream, DVBViewer и плъгина: Hadu CCCam Server Client DVB Plugin в съответните папки на плеърите.

Редактирах Hadu.ini файла да взема шеринг от DVBKing и като дам на Monitor се показва някаква информация, която не ми е ясна (най-вероятно инфо за каналите), но подсказва, че плъгина работи.

Проблема е, че каналите не се появяват в листа на плеърите и не знам защо. Дали защото нямам инсталирана BDA хардуерна платка, но пък тя трябва ли ми изобщо такава тъй като целта е да гледам шернатите свободни сървъри през интернет.

Чък Норис 13-04-2014 15:35

Без тунер и антена, какво мислиш, че ще гледаш?

mr_joker 13-04-2014 19:19

Идеята е да гледам канали шернати само от HADU за това мисля, че не ми трябва тунер и антена.

Все едно гледам на лаптопа си шернатите канали от дрийм бокса през WEB интерфейса.

Има ли емулатор на тунер за плеърите или пък някой плеър с който да гледам само канали от HADU

Чък Норис 13-04-2014 20:17

Нещо си се объркал, хадуто е ццкам клиент, служи за декриптиране на кодирани канали, а не за гледане на иптв, каквото очевидно търсиш.

mr_joker 14-04-2014 08:22

Това означава, че трябва да си взема най-евтиния USB DVB-S тунер за лаптопа и може и без да го включвам към антена и така ще ми тръгнат нещата ли?

А тунер може ли да бъде USB DVB-T само без да е за сателит за да гледам с HADU.
Какъв тунер ще ми препоръчате.

Ако има някакъв емулатор на тунер, защото като се замисля аз няма да хващам канали от спътника реално то няма да ми трябва и антена а като нямам антена тунера ще ми трябва само за обработка на сигнала от HADU. Не знам прав ли съм?

bu12tras 14-04-2014 08:26

За да гледаш ти трябват USB tuner Сателитен и сателитна антена , няма как да гледаш без тях. Колегата по-горе ти написа HADU е клиент чрез който се декриптират каналите а не се стриймват през него. Това което ти търсиш но не си наясно е iptv, да гледаш само със софтуер без други излишни хардуерни допълнения.

mr_joker 14-04-2014 08:50

Антена трябва ли ми със сигурност, защото ще гледам само от HADU през нета. А и то лаптоп вързан с кабели ...

Ако може да ми препоръчате някой USB DVB-S тунер, че нещо търся в нета ама не намирам.

bu12tras 14-04-2014 09:21

Ти от Марс ли падаш 2 човека ти пишат какво ти трябва...
Вземи прочети в нета какво е HADU и как действа.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

tok82 14-04-2014 09:39

:e085: :lol15:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.