Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ДРУГИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Изчезнаха BG каналите (булсат, SKYBOX F5) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34279)

Мтодоров 27-07-2014 22:55

Изчезнаха BG каналите (булсат, SKYBOX F5)
 
Здравейте,
преди седмица се сдобих с SKYBOX F5 (Clone), настроих mgcamd, вкарах кабела от чинията на булсат, сканирах за канали и всичко тръгна повече от перфектно. Така до снощи - изведнъж на БГ каналите, БНТ, НОВА, БТВ-тата (останаха само БНТ2 и Алфа) - всички изчезнаха със съобщение Invalid Program Settings, а не Scrambled (което излиза когато не се разкодира).
Направих DELETE ALL CHANNELS и 10ина пъти нови сканове - въпросните БГ канали които изчезнаха вече въобще не се появиха при нито един от скановете. Връщам кабела на булсата и вичко си работи. Обратно на SKYBOXA, рестарти, БГ каналите не се появяват при скан.

По това, че не се появяват след скан, а не са SCRAMBLED мисля, че проблема е в сателита, транспондери и т.н. а не в sharinga.

Някакви идеи?

Благодаря и се извявам ако с нещо се изразявам не на ниво, но съм в тематиката.

Мтодоров 27-07-2014 23:39

Привет отново. Порових се в интернет и в менютата и се оказа, че на транспондера, където са липсващите канали:

12688.00 H приемника го вижда с Signal Intensity: 45% Signal Quality: 10%.

Другите, на които се хващат при сканиране е около 90/75. Това обяснява защо нямам БГ каналите.

Интересното е - как без да е бутана чинията или каквито и промени не са правени, си е работело една седмица, и извендъж толкова е паднал този транспондер. А още по интересно ми е, защо на приемника на Булсат тези канали и в момента работят... :( дали SKYBOXA може да се е поскапал за 5 дни. Как бих могъл да анализирам ситуацията?

Мерси

dj_azam 28-07-2014 12:19

Цитирай:

Първоначално написано от Мтодоров (Мнение330370)
Привет отново. Порових се в интернет и в менютата и се оказа, че на транспондера, където са липсващите канали:

12688.00 H приемника го вижда с Signal Intensity: 45% Signal Quality: 10%.

Другите, на които се хващат при сканиране е около 90/75. Това обяснява защо нямам БГ каналите.

Интересното е - как без да е бутана чинията или каквито и промени не са правени, си е работело една седмица, и извендъж толкова е паднал този транспондер. А още по интересно ми е, защо на приемника на Булсат тези канали и в момента работят... :( дали SKYBOXA може да се е поскапал за 5 дни. Как бих могъл да анализирам ситуацията?

Мерси

Опитай с качване(обновяване) на софтуера. Имах на времето една" Нета" с подобен проблем.

Мтодоров 28-07-2014 12:26

Мерси за отговора, не смея много, защото е Clone. Четох някъде, че ако го ъпдейтна с оригинален фирмуер, може да се брикне или локне...
И мен ми мина през ум но се опасявам по-скоро в нещо хардуерно. или знам ли. Търсих и factory restore да направя, но той SkyBOXA май няма такова нещо..

mit 28-07-2014 17:19

Говори с този който ти е пуснал да гледаш ,защото ще изгубиш настройките при флашването или при ресторване на бокса.

Мтодоров 28-07-2014 18:43

Аз съм се пуснал, мерси, мога да си оправя настройките стига да си оправя проблема със сигнала.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:05.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.