Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Въпрос за Formula 1 в UHD (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45922)

М. Крумов 04-05-2020 22:17

Въпрос за Formula 1 в UHD
 
Здравейте, уважаеми :)
Аз не съм дори начинаещ, ами съм дори преди това... Фен съм на Формула 1 и си мечтая за 2 неща: първо, да започне сезон 2020 (което постоянно се отлага заради коронавируса) и второ, да я гледам 4К...
Допреди месец не съм помислял за сателитна чиния, защото едно грамадно дърво блокираше видимостта пред апартамента ми. То, обаче, падна при една буря и сега ми се откриха нови хоризонти :)
Доколкото виждам, има няколко възможности за F1 в UHD. Изключвам английския Sky, защото доколкото ми е известно, покритието е прекалено слабо в София. Остават немския Sky, италианския Sky, както и Movistar и може би Sport Klub.
И след тази безкрайна интродукция ето го и въпросът ми: може ли някой да ми каже дали един или повече от споменатите канали се хващат с добър сигнал в София (това първо) и второ - дали има опция за звук без коментар на съответния език? (само звук от състезанието).
Аз говоря само английски и по принцип гледам Формулата платено през официалния сайт, където се излъчва HD. Но ако има възможност за 4К без коментар, бих инвестирал в сателитно оборудване.
Благодаря на всеки, който е прочел този безкрайно дълъг текст, както и на всеки, който би ми отговорил :)

TUISTERa 04-05-2020 22:53

RTL - Хем фрий, Хем сигнал бол

Верту 04-05-2020 23:32

Човека пита за UHD, поне в заглавието. Rtl е свободен само Sd. Останалите благини Hd и Uhd са платени. В момента гледам Sky sport uhd 11798 H от 19.2Е дават Ф1 Бразилия и може с аудио само от състезанието без коментар както е условието.
Movistar F1 е Hd и с коментар на испански.
Изпратено с помощта на Tapatalk

М. Крумов 05-05-2020 07:11

Цитирай:

Първоначално написано от Верту (Мнение528170)
Човека пита за UHD, поне в заглавието. Rtl е свободен само Sd. Останалите благини Hd и Uhd са платени. В момента гледам Sky sport uhd 11798 H от 19.2Е дават Ф1 Бразилия и може с аудио само от състезанието без коментар както е условието.
Movistar F1 е Hd и с коментар на испански.
Изпратено с помощта на Tapatalk

Много благодаря, точно това ми трябваше ;;675

TUISTERa 05-05-2020 08:18

Цитирай:

Първоначално написано от Верту (Мнение528170)
Човека пита за UHD, поне в заглавието. Rtl е свободен само Sd. Останалите благини Hd и Uhd са платени.

Аз също говоря за 4к, последно като гледах ртл-а и 4к беше свободен, не знам сега как е, тази година не стигнах до там, че да гледам ф1 ;)

Стоян 05-05-2020 08:19

Хм, нали няма спорт тези дни и не гледам спортните канали. Но сега, провокиран от темата, цъкнах Sky Sport UHD и то взе, че се отвори - предават Тотнъм и Ливърпул. Някой знае ли как и от кога този канал се отваря? :s101

Мартинския 05-05-2020 12:18

Явно откакто е пандемията, защото като бяха събития на живо съм чеквал и не тръгваше :)
Поздрави.
Скай Уан също крета някакси.

М. Крумов 25-06-2021 08:57

Здравейте, 1 година по-късно понаучих това-онова за сателитната телевизия, но още съм си начнаещ. Имам вече мотор на чинията и пробвам да търся 4К. Евро 2020 върви по TRT 4K и NPO1 4K, но с Формула 1 все още е греда...
Въпросът ми е дали има F1 на 4К някъде? Освен на Sky, който очевидно е добре защитен :) V Sport може би?
(и пак се извинявам, ако въпросът ми е твърде тъп)

oktay89 25-06-2021 09:09

RTL UHD ще предава 4 състезания
18. Април в Имола
9. Май в Барселона
12. Септември в Монца
7. Ноември Сао Пауло

Митко7 25-06-2021 10:47

Цитирай:

Първоначално написано от oktay89 (Мнение561730)
RTL UHD ще предава 4 състезания
18. Април в Имола
9. Май в Барселона
12. Септември в Монца
7. Ноември Сао Пауло

Това май е за миналата година. РТЛ загубиха правата !


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.