Виж само едно мнение
  #17  
Стар 14-12-2018
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Занимавате се с калпави платки псевдо компютри
jaguarboard.org

В Kodi си има HTSP PVR клиент.

За WEBOS не е проблема в клиента а във вида стриим
TSHTTP не е съвместим директно.

Но чрез транскодинг и една манипулация на SSIPTV става работата /без EPG/

Чрез HLS се стриимва 4К ~35 мегабита без яд.
/


Здравей, ще удариш ли едно рамо за SSIPTV да го настроим?
С Raspberry PI3 нямали да се получи вида стрийм с който SSIPTV ще се разбере?


Ако не, имам приличен лаптоп, и IBM Server X3650M3 на който можеш да ми покажеш, но искам на малинката да е телевизията, тих безшумен и забравяш че го има..

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Това е ясно колега! Все пак говорим за любителски проби в домашни условия, а не професионални конфигураций.Човекът с това разполага и това тества. Ясно е че с тези платки транскодинга и HEVC куцат. Ясно е, че ако искаш да ги ползваш си трябва хубава машинка и TBS карта с тунери, които струват скъпо. Тия стриимове днес ги има, утре не.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Да точно, сървърът ми е на Raspberry Pi3 B+, има закачен DVBT-Тунер за ефирна телевизия за около 10 долара, всички останали канали са фрии и ги рестриймвам, и имам няколко подарени, които също рестриймвам, два хард диска за файлов сървър, единят е за медийни файлове и рекординг а другият е за данни, пуснати са TVHEADEND, PLEX Media Server, Radius, Server, Syslog Server, Air Play Receiver, Dlna Server, може да пропускам нещо.

За сега всичко работи стабилно.

Но всичко това е за учебни цели и експерименти, не ми е основна телевизия.

Удома има IPTV на Виваком, който не може да се прекара през TVHEADEND заради кодирането.

Цитирай:
Първоначално написано от Танннер Вижте мненията
Да точно, сървърът ми е на Raspberry Pi3 B+, има закачен DVBT-Тунер за ефирна телевизия за около 10 долара, всички останали канали са фрии и ги рестриймвам, и имам няколко подарени, които също рестриймвам, два хард диска за файлов сървър, единят е за медийни файлове и рекординг а другият е за данни, пуснати са TVHEADEND, PLEX Media Server, Radius, Server, Syslog Server, Air Play Receiver, Dlna Server, може да пропускам нещо.

За сега всичко работи стабилно.

Но всичко това е за учебни цели и експерименти, не ми е основна телевизия.

Удома има IPTV на Виваком, който не може да се прекара през TVHEADEND заради кодирането.


Имам и огромна грижа през Теленор ако ползвам мобилна мрежа.

Стриймовете секат жестоко, а през други мрежи не и се чудя къде е грижата.

Дори през OVPN сече жестоко....

Цитирай:
Първоначално написано от Танннер Вижте мненията
Имам и огромна грижа през Теленор ако ползвам мобилна мрежа.

Стриймовете секат жестоко, а през други мрежи не и се чудя къде е грижата.

Дори през OVPN сече жестоко....
Дори и самият VPN не може да вдигне повече от мегабит...



Писах им имейл до Теленор, отговорът им беше, вашият микротик е проблемът с няколко думи и че тяхната мрежа била наред и не филтрирали нищо...


А ако се връзвам за микротик рутера ми у дома от други мрежи различни от Теленор, и телевизията върви и OVPN прекрва криптиран трафик до 15 мегабита.


Някой с твхеаденд може ли да тества своята телевизия през мобилна мрежа на теленор и да сподели как е?
Отговори с цитат