Виж само едно мнение
  #15  
Стар 26-06-2014
Аватара на Саян
Саян Саян не е на линия
Anime World Transwanderer
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Местоположение: Sofia
Мнения: 6
Благодари: 7
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Ok, it's done. Проблемът е бил ИЗЦЯЛО в центровката на конвертора спрямо антената. По неразбираеми за мен причини, когато го завъртях на 180°, т.е. както е на снимката -- но вертикалата е с кабелите нагоре, вместо надолу, си хвана астрата веднага. Вече съм си ок, хващам си всичко. Сигурно мога и повече да го доизкосуря сигнала, но за сега не ми се занимава, евентуално уикенда ако имам време.

Яворе, благодаря, това си го ползвах, общо взето ми даваше същата ориентация като андроид приложенията за центровка =) Които бягаха с няколко градуса по хоризонталата от там където си ми бе маркирана астрата от едно време...

Продуцентът, в крайна сметка съм бил на Астра, но защо и бъкел сигнал не искаше да ми дава, вие знаете по-добре от мен. Просто конвертора го завъртях на 180°, което пак си е вертикала.. не разбирам логиката... Не преценявах на око, а спрямо предните ни настройки на антената. Все пак сме си Астра фенове у нас и върху ръждивата и самоделска стойка е изрязана позицията на 19.2 (и още няколко). Елевацията също си беше ок, тя си е фиксирана от 20години х))) Иначе благодаря! Не съм свикнал на новата техника още...

Пуснах го да сканира и излови 1209 канала.. предполагам 95% са кодирани, но здраве да е, за камове ще мисля в някой по-свободен ден =)

Благодаря на всички отзовали се. Веднъж вече щом имам сигнал, предполагам нататък вече ще се оправя
__________________
We All, are some kind of family :!:
The world would be a better place if more ppl would think
Отговори с цитат