Виж само едно мнение
  #10  
Стар 27-11-2022
ванхален ванхален не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 14
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 53
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със спад на сигнала на Булсатком

Здравейте от известно време имам общ спад на сигнала на булсата, и по вертикала и хоризонтала. Този спад се проявява всяка вечер към 11-12 часа, вечерта като сигнала на 12565 където са HD каналите пада до 0 процента. По същото време има пад на сигнала и по вертикала примерно на 12213, като и там пада до 0 процента. През деня сигнала на 12565 дуржи около 48 - 54 процента, като играе между тези стойности, докато на 12213 през деня сигнала варира от 0 до 7-8 процента, по вертикала. С 1.60 парабола на SkySat съм качена на покрива на блока, хваната стабилно, фланцов конвертор на invacom, и приемник Vu+Zero 4K. Смених кабела и конвертора с нови, нл проблема със пада на сигнала остана. Замерих волтажа на захранващия адаптер на бокса, държи 12,45 волта. Замерих и волтажа на изхода на тунера, на двете поляризаций, 13,45-50 волта на едната поляризация, на другата е 18 55 - 60 волта.
Въпроса ми от къде може да идва този спад на сигнала. Дълги години нямах проблем със сигнала, като силата е била винаги 80 процента по SNR показателя при HD каналите, и към 69-70 процента при SD каналите. И при смяна на кабел и конвертор, и стабилни стойности на напреженията на бокса., проблема си остава. Къде да търся причината. Изключих всички ел. уреди около приемника, да не би да има някакво смущение от тях, но и това не помогна
Отговори с цитат