Виж само едно мнение
  #43  
Стар 06-05-2015
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Уважавам мнението ти, но има един израз на английски който е "fashion victim" според мен това не е правилният начин за избор. За мен правилният подход е няколко телевизора един до друг, без значение матрицата (резолюцията), но с размер препоръчителен за разстоянието от което ще се гледа. Пуска се нещо което ти ще гледаш обичайно, да кажем HD от някой оператор, стандартен профил на картината и каквото му допадне на човек заставаш на колкото трябва от екрана и преценяваш. Наистина тази или онази технология е крайно решение, но да се ръководиш от съдържанието което ще гледаш е правилният път.
И аз те уважавам, ама с изказа си потвърждаваш горенаписаното от мен
От къде има формула разстояние-размер на екрана за 4к ТВ-та.
Обикновенно за CRT-ТВ-та е така лансираната таблица
При 4 пъти по-малки пиксели в сравнение с Фул НД, как според теб ще се повлияе разтояние-размер?
За сравнение CRT-ТВ - 4К ТВ, ами немам нерви за да изчисля съотношението. Спомням си първите плазми с впечатляващия 1мм размер на пиксел, но това бе в края на миналия век .
Сега сме в 21 век, промени си годината в компа
А като чуя израза "колкото трябва" амии не мога да се сдържа и да не отговоря, че няма такова животно

Но ти си пиши, не е като в твоя форум



P.S. Когато оценявам нов приемник , от 20-30см гледам, дори и лупа ползвам, но по твоите критерии не трябва да извършвам такива тестове, а от 3-4м да гледам , хайде не ставай смешко

Последно редактирано от yavor1 : 06-05-2015 на 12:21
Отговори с цитат