Виж само едно мнение
  #33  
Стар 08-08-2021
pe6ogo6o1 pe6ogo6o1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2020
Мнения: 61
Благодари: 5
Получил благодарност:
30 пъти в 14 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Venlancellot Вижте мненията
Какви Nvidia Shield 2019 Pro и Beelink GT-King Pro , когато те струват няколко пъти по 50 лв. Колегата попита много точно какво може да се купи за 50 лв и да върши работа.
Точно.
Само да добавя няколко извода, които си направих за избор на бюджетен бокс:
- бокс за 50 лв. нов, който да си заслужава вече няма заради ДДС и по-високите цени в Китай
- бокса трябва да е с добро охлаждане - голяма кутия и отвори, както и изстински радиатор, а не някаква слюда - има боксове с добър проц., но лошо охлаждане и не стават

- има доста голяма разлика в ОС Андроид и Андроид ТВ, която е по-лека, не изисква кой знае какъв хардуер, но е по-скопена и с по-малко възможности откъм приложения
- специално за мен, LAN порта и броя USB са доста важни
- марката не е толкова важна - един и същ производител/търговец може да продава всякакви рзновидности на процесори, чипсети и т.н., какъвто е случая и с Tanix - TX9s няма мн. общо с TX6, TX3 и т.н.
- изобщо не гледам процесори Рокчип
- Добрия стар S912 за мен е по-добър от всякакви нови разновидности на 4 ядрени такива
- За телевизия не забравяме, че освен бокс трябва и читаво съдържание
- За гледане на телевизия проверяваме с какъв теелевизор разполагаме - ако имаме Самсунг, LG или с Андроид ТВ, може да се окаже, че бокса ни е излишен. Например, досега не ми е попадал бокс, който да ми плейва един и същ качествен стрийм, без компресия, така както го прави директно моя ТВ Самсунг.
Отговори с цитат