The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар Преди 5 дни
milenjs milenjs е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 128
Благодари: 14
Получил благодарност:
58 пъти в 33 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

go deal 24 лицензиран търговец на майкрософт ли са и издават ли фактура за лиценза?
Отговори с цитат
  #32  
Стар Преди 5 дни
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,208
Благодари: 79
Получил благодарност:
387 пъти в 254 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow Вижте мненията
За да искаш лицензиран значи си фирма и се боиш от проверка, което е логично. Фирмата изкарва пари и си го купуваш.
За обикновения човек що да дава пари като може иначе?
Преди години карах с 7-ца активирана с лоадер и реших да я ъпдейтна докрай за да ми предложи 10-ка и след като се качи, лаптопа не знаеше на коя планета е. И понеже беше за експеримента си сложих нов на чиста инсталация и нещата видимо се подобриха.
Всеки си прави сам сметката.
Не си ме разбрал. Не става дума дали съм фирма или не.
Купил съм лаптоп примерно със инсталиран виндоз 7 или 8. После съм го ъпдейтнал до 10-ка когато беше кампанията на М$. Виндоза си е официален, лицензран със "Digital license" и съответно нямам продуктов ключ. Платил съм го като част от цената на лаптопа.

Предлагаш този лиценз да го изхвърля и да ползвам нелегален виндоз?

Дори и на забухана 10-ка, която има нужда от преинсталация правя първо ъпдейт до 11-ка за да си вземе лиценза. После ползвам "програмата за възстановяване на пароли format c:" и го инсталирам на чисто.
Отговори с цитат
  #33  
Стар Преди 5 дни
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,239
Благодари: 589
Получил благодарност:
814 пъти в 554 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Windows 11 може да се активира с ключ от 7 и всичко след него. Ако е валиден - работи, тествано е. Ако имаш лиценз от стар компютър, може да се използва. При по-новите компютри лиценза е записан в BIOS-а и при инсталация си го засича сам.

В сила е и обратното - Windows 10 може да се активира с ключ за 11. Тествано е, работи.

При ъпгрейд от 10 към 11, ако 10 е лицензиран, остава лицензиран и след ъпгрейда.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #34  
Стар Преди 5 дни
Nicks1 Nicks1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 289
Благодари: 17
Получил благодарност:
75 пъти в 52 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Потвърждавам. Всички лаптопи в къщи са купувани от Ибей, бивши корпоративни. Досега не ми се е налагало да активирам уиндоус. Лицензът е в биос-а.
Отговори с цитат
  #35  
Стар Преди 5 дни
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,208
Благодари: 79
Получил благодарност:
387 пъти в 254 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Май не четете!
Нали по-горе съм писал, че е активиран със Digital license и нямаш продуктов ключ.
Следователно няма как да направиш чиста инсталация направо на 11-ка и да го активираш с ключ (който нямаш).
След като е ъпдейтнат от каквото се сетиш към 11-ка той вече е активиран. Тогава може да го затриеш и да го инсталираш на чисто и пак ще е активиран (при условие, че спазиш версията).
Отговори с цитат
  #36  
Стар Преди 1 ден
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,459
Благодари: 1,072
Получил благодарност:
1,071 пъти в 700 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Май не четете!
Нали по-горе съм писал, че е активиран със Digital license и нямаш продуктов ключ.
Следователно няма как да направиш чиста инсталация направо на 11-ка и да го активираш с ключ (който нямаш).
След като е ъпдейтнат от каквото се сетиш към 11-ка той вече е активиран. Тогава може да го затриеш и да го инсталираш на чисто и пак ще е активиран (при условие, че спазиш версията).
Лиценза или по скоро сертификата е в биоса
така че и диска да смениш и да почнеш с нова инсталация директно прескачаш избора на версиите на ключ и верди Home/Pro и т.н. и директно почва инсталацията

такива постоянно правя инсталации няма ядове, проблема е с наще малоумни власти които искат фактура за лиценз който реално си е в компютъра.
сега друг проблем е че после като влезнеш в магазина може да се възползваш от поръчаните приложения на стария собственик, дори и платени такива.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #37  
Стар Преди 4 часа
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,208
Благодари: 79
Получил благодарност:
387 пъти в 254 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ти пратя един комп с хуиндоз 7 да ми кажеш къде ми е лиценза или сертификата?
Или следващия път като правиш такава инсталация да снимаш едно клипче да видим как става.
Отговори с цитат
  #38  
Стар Преди 3 часа
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,734
Благодари: 809
Получил благодарност:
537 пъти в 376 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Лиценза е в Майкрософт, един път като закачиш нета той се активира и не пита за ключове. Не съм сигурен по какво го разпознава, не е по хдд/ссд със сигурност.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Дайте, За, Компютър, моля, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 25 (16 членове и 9 гости)
dolby, ivandz, iwelichkow, Kamen, miko56, Nun4o, oktay89, perko13, sando80, topshoker, woooow, Влади_, ГДС11, Дидоее, компира, Митко Фадромата

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дайте ми съвет !!! Елена Иванова IPTV (Internet Protocol Television) 8 23-09-2014 09:20
МОЛЯ дайте съвет за модела SAMSUNG 32F6400 апп ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 8 17-12-2013 14:20
Дайте съвет... soka4i Емулатори 5 03-10-2010 19:23
Странен проблем с Булсатком - моля дайте съвет! жк231 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 31 31-01-2010 00:39
Моля, дайте аКЪЛ !! bvb09 Въпроси и отговори 12 17-03-2009 08:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.