The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-12-2012
Венци911 Венци911 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Тошиба 40TL938

Здравейте, наскоро си взех посочения модел, признавам, досега не съм се интересувал особено от телевизори, още от магазина ни предупредиха, че няма да може да разпознава субтитрите на филми, изтеглени от Интернет, два дни се ровя, чета какви ли не мнения, може ли някой да ми посочи стъпка по стъпка как става това?
За всеки торент ли трябва да се прави поотделно, или веднъж като сваля тези кодеци или както там се казват, е достатъчно?
И още един въпрос, сега от цифровия приемник съм със Скарт кабел, ако го заменя с HDMI ще има ли чувствителна разлика в картината?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-12-2012
Аватара на БаБа-Ти
БаБа-Ти БаБа-Ти не е на линия
上海
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: var/tuxbox/config
Мнения: 90
Благодари: 21
Получил благодарност:
25 пъти в 16 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Субтитрите си ги направи в формат UTF-8 за да ги вижда ТВ-то ти.Сега за да не питаш как се прави ами при вече изтеглените субтитри ги отваряш копираш всичко от фаила и му даваш пеист в нот пад доло кадето пише енкодинг го правиш на UTF-8. сеиф на компютара някаде си и си готов не забравяи да сложиш едно и също име и на двата фаила.Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27-12-2012
Венци911 Венци911 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БаБа-Ти Вижте мненията
Субтитрите си ги направи в формат UTF-8 за да ги вижда ТВ-то ти.Сега за да не питаш как се прави ами при вече изтеглените субтитри ги отваряш копираш всичко от фаила и му даваш пеист в нот пад доло кадето пише енкодинг го правиш на UTF-8. сеиф на компютара някаде си и си готов не забравяи да сложиш едно и също име и на двата фаила.Успех
Благодаря за бързия отговор, току що го направих, субтитрите са в две папки, отворих ги с WordPad, после ги запаметих като unicode текстов документ, направих същото с двете папки. Преименувах ги като името на файла, но пак нещо не се получава. Като го пусна на телевизора ми отчита субтитри нула. Може би не правя нещо както трябва.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27-12-2012
Аватара на tchefo
tchefo tchefo не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 324
Благодари: 9
Получил благодарност:
99 пъти в 53 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какви са тези 2 папки филма и файла със субтитрите трябва да са на едно място или папка и с еднакви имена
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27-12-2012
ivo's ivo's не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За да гледаш филм през USB-то и да ти разчита субтитрите трябва на всеки филм да преработиш субтитрите. Това става за 3 сек. като отваряш файла на субтитрите с Notepad ->цъкаш File -> Save as -> най-долу променяш от ANSI на UTF-8 -> save -> yes и готово. Файловете на филма и на субтитрите трябва да са ти в една папка и с еднакви имена (напр. tarzan.avi съответно tarzan.srt). Повече за телевизора си може да научиш тук.
Предполагам гледаш Булсатком, Виваком или Сателайт ... С HDMI би трябвало да е по-добра картината, а и ще ти излязат и HD-тата ако ги има. Ако си към Виваком трябва да ти дадат безплатно HDMI кабел.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27-12-2012
Венци911 Венци911 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo's Вижте мненията
За да гледаш филм през USB-то и да ти разчита субтитрите трябва на всеки филм да преработиш субтитрите. Това става за 3 сек. като отваряш файла на субтитрите с Notepad ->цъкаш File -> Save as -> най-долу променяш от ANSI на UTF-8 -> save -> yes и готово. Файловете на филма и на субтитрите трябва да са ти в една папка и с еднакви имена (напр. tarzan.avi съответно tarzan.srt). Повече за телевизора си може да научиш тук.
Предполагам гледаш Булсатком, Виваком или Сателайт ... С HDMI би трябвало да е по-добра картината, а и ще ти излязат и HD-тата ако ги има. Ако си към Виваком трябва да ти дадат безплатно HDMI кабел.
Благодаря, днес ще опитам пак. Към Виваком съм, още днес ще им се обадя.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-04-2013
Цветана Цветана не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БаБа-Ти Вижте мненията
Субтитрите си ги направи в формат UTF-8 за да ги вижда ТВ-то ти.Сега за да не питаш как се прави ами при вече изтеглените субтитри ги отваряш копираш всичко от фаила и му даваш пеист в нот пад доло кадето пише енкодинг го правиш на UTF-8. сеиф на компютара някаде си и си готов не забравяи да сложиш едно и също име и на двата фаила.Успех

Здравейте,
Това правя и аз, но не става нищо. Субтитрите не тръгват през USB.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17-11-2013
Варна Варна не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Мнения: 1
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
аз също притежавам същия модел Тошиба 40TL938
Имам следното питане :
Има ли възможност да се пусне медия файл на телевизора през лаптоп по безжичен метод ?
Дефакто има ли начин да се подкара филм по Wii Fii или подобен начин ?

Благодаря Ви предварително :
Отговори с цитат
  #9  
Стар 04-02-2013
onzi75 onzi75 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

аз имам същия телевизор.субтитрите ги обработвам с тази програмаSubtitle Edit 3.3

и си вървят без проблем
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на onzi75 за този полезен пост :
Варна (17-11-2013)
  #10  
Стар 26-03-2013
IN10CITY IN10CITY не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз ползвам тази програма AVIAddXSubs вграждането става за секунди. Само трябва да се изтрият старите srt субтитри.
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
40tl938, тошиба


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с тошиба фрее ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 25 13-08-2014 10:12
Телевизор Тошиба и CAM модул-проблем Дида ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 16 18-03-2013 15:30
EPG и часовника на Тошиба Пламен_ ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 14 29-03-2012 19:13
Помощ за лаптоп тошиба! гопето Дъра-Бъра 19 16-05-2011 08:04
Проблем с телевизор Тошиба 26WL65G tomy ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 9 12-10-2010 13:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.