The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ДРУГИ

Notices

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #35  
Стар 16-11-2011
красибел красибел не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да включа няколко крилати лозунга от онова време:
"Българската нация - нация техническа";
"Химията - светлото бъдеще на човечеството";
"Масов спорт, високо спортно майсторство, ярки комунистически добродетели";
"Петилетката - за 4 /3,2/ години";
В тази връзка се сещам и за една хубава приказка на Илф и Петров от "Златният телец", която кой знае защо не беше цензурирана - "Съветският болен, най здравият болен в света" - не е виц, има я в книгата.
И сериозно. Бях студент в София 1972 - 77 година. Всеки път, когато се връщах във В. Търново по какъвто и да е повод, пълнех дисагите с салами, меса, пилета, олио, тоалетна хартия, каквото се сетиш. Всичко това беше свръхдефицитно. Да не говоря по късно, вече работех, за задължителната коледна командировка в София за банани, портокали, кафе и подобни глезотийки, които се намираха свободно само в най представителния град на България. Не ме питайте как съм се чувствал при следната ситуация. 1983-4 година, с Москвича съм да разгледам панаира в Пловдив, септември, и съм взел жената и дъщеря ми, тогава на 8-9 годинки. както се шляем из панаирното градче детето вижда сергия, на която се продават банани /повтарям - септември, 1983-4 година, България/. тате, вика ми, купи ми банани. Доближавам се и какво да видя - купуват се с валута или валутни левове. Как да обясниш на 9 годишно хлапе защо не можеш да му купиш банани на него, а другите си купуват.
Така че, каквото и да е е по добро от шибания соц-комунизъм и всякакви пактове и лагери. Другото - както си го направим. А за комунягите - колкото по скоро се отървем от тях и забравим за съществуването им, толкова по добре. всичко друго е пунта мара.

Последно редактирано от красибел : 16-11-2011 на 17:59
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на красибел за този полезен пост
pgi (17-11-2011), TPOTOAP (16-11-2011), yavor1 (16-11-2011)
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
btv, За, комунизма, края, на, нас, ПО, филм


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
3D телевизори без очила до края на годината Джак Дъра-Бъра 8 25-08-2010 09:40
Държавната БНТ с нов шеф в края на юни Джак Дъра-Бъра 1 04-05-2010 18:42
ДРТ ТВ- до края на 2009 год. berks Новини 0 06-08-2009 16:01
SKY с 50 HD канала до края на годината ТИНТИН HDTV нови канали и новини 7 04-08-2009 01:37
Акценти на MGM до края на юни 2009 г. ТИНТИН ФИЛМИ 0 13-06-2009 20:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.