The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-06-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране "Виваком" инвестира 600 млн. лв. в мрежова инфраструктура



"Виваком" планира да инвестира 600 млн. лв. в развитието на мрежовата си инфраструктура през следващите 3 години, а неопределена част от средствата ще са предназначени за изграждането на оптичната мрежа на компанията. Това обяви изпълнителният директор на телекома Бернар Москени. В момента компанията е най-големият интернет доставчик в България с над 350 хил. ADSL абоната. Според Москени това й отрежда 26-27% дял от пазара у нас.

"Виваком" ще заложи на технологията Fiber to the building, или FTTb, което означава, че компанията е предпочела т.нар. активна оптична инфраструктура, която стига до сградата, в която живеят потребителите, Максималният капацитет на връзката е 100 мегабита в секунда. Основният конкурент на компанията в това начинание е "М-Неутърк" - дъщерно дружество на "М-Тел", което обединява в себе си изкупените през миналата година "Спектър нет" и "Мегалан". То обаче залага на пасивна оптична инфраструктура и обещава скорост на връзката до 1 гигабит в секунда.

"Виваком" ще започне да развива оптичната си инфраструктура от София, като плановете на компанията са да опъне над 3000 км оптични влакна само в рамките на столицата. В това й начинание ще бъдат инвестирани около 92 млн. евро до края на годината, а целта е да бъдат покрити около 90 хил. домакинства в София и още два български града.

Следващата стъпка ще бъде излизането извън столицата, което е предвидено за първото тримесечие на 2012 г., а крайната цел на "Виваком" е да осигури оптично покритие на около 1 млн. домакинства до 2014 г.
dnevnik.bg
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ТИНТИН за този полезен пост :
Iliyan N (23-06-2011)
  #2  
Стар 23-06-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,318
Благодари: 139
Получил благодарност:
468 пъти в 293 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Сетиха се. Спектър нет собственост на Мтел в момента изграждат с пълна пара Всичко с оптика
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23-06-2011
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 325
Благодари: 44
Получил благодарност:
81 пъти в 56 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мале, мале! Бягай конкуренция, че ида!
Като дойде ОГЕР и всичко ще се смени, барабар с Москени!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23-06-2011
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Сетиха се. Спектър нет собственост на Мтел в момента изграждат с пълна пара Всичко с оптика
Аз съм на спектър нет в Русе и оптика съм видял през крив макарон. Не дай си боже да има проблем с нета след 18.00ч или събота и неделя, тогава трябва да позлвам този на съседа, защото във фирмата никой няма!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23-06-2011
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Сетиха се. Спектър нет собственост на Мтел в момента изграждат с пълна пара Всичко с оптика
Пич,знаеш ли отколко години са спектър нет във Варна ,и не могат да я покрият цялата,голям ташак са.Същите са и нет доставчиците на Булсата
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23-06-2011
Аватара на Inkas
Inkas Inkas не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Мнения: 157
Благодари: 0
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonivet Вижте мненията
Аз съм на спектър нет в Русе и оптика съм видял през крив макарон. Не дай си боже да има проблем с нета след 18.00ч или събота и неделя, тогава трябва да позлвам този на съседа, защото във фирмата никой няма!
Колега, защо ми се стува, че си объркал доставчика, но както и да е няма да го коментираме това. Та .. за Виваком .. до колкото съм запознат те имат една от най-големите оптични мрежи в България и Мтел има още много хляб да ядат докато ги настигнат.

Последно редактирано от Inkas : 23-06-2011 на 21:17
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25-06-2011
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Inkas Вижте мненията
Колега, защо ми се стува, че си объркал доставчика, но както и да е няма да го коментираме това. Та .. за Виваком .. до колкото съм запознат те имат една от най-големите оптични мрежи в България и Мтел има още много хляб да ядат докато ги настигнат.
Не съм го сбъркал, за 23 лв. на месец получавам 40/10 инет, статичен публичен IP и телефон, с 0,23лв./мин. към мобилните оператори, а не 0,49лв./мин. както е при notworx например ако не се лъжа (да не говорим че networx използват номера от номерациония план на орбител т.е. спнет). Освен това не ми харесва "зомбирането" на част от клиентите ви, които си мислят, че едва ли не networx са измислили интернета и няма нищо по-велико от тях! А въпросните прекъсвания на нета са 3-4 пъти в годината, което мога да го преживея!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25-06-2011
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Inkas Вижте мненията
Колега, защо ми се стува, че си объркал доставчика, но както и да е няма да го коментираме това. Та .. за Виваком .. до колкото съм запознат те имат една от най-големите оптични мрежи в България и Мтел има още много хляб да ядат докато ги настигнат.
Какво разбираш под мрежа - backbone, last mile ... etc

Вивашит може и да имат нещо, ама ще им струва мнооого да го реорганизират до модерно съотъжение ... а Мтел не пасат трева имат от години double ring който поктива цяла българия с опорна оптика, а със закупуването на SpNet взеха и доста крайни трасета, като добавин и MegaLan - получаваме и солиден last mile ... хептен да не отварям дума за Orbitel, който е собственост на Спрктър ... хайде др път по-аргументирано и спокойно

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
600, виваком, инвестира, инфраструктура, ЛВ, млн, мрежова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Хюлет-Пакард" България ще продава директно през "Технополис" и "Техномаркет" ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 01-01-2014 17:01
"Виваком" спира автоматичното подновяване на срочните договори dsc GSM мобилни комуникации 5 28-02-2011 22:45
"мобилен портфейл" от "Виваком" ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 04-01-2011 11:59
"Виваком" е спряла да продава големи имоти временно ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 20-12-2010 18:20
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 11:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.