The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 08-12-2012
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PayNera Вижте мненията
Приятелю , какво ми говориш за 15-годишен CRT , аз имах 29 инча Сони плосък екран 100 херца на 7-8 години и му изгоря кинескопа и ми обявиха 500 лв за кинескоп и от тогава минах на LCD.Качих си го на буса старото Сони дето искаха 500 лв. за кинескоп и отидох да ям в Гюрлата до Терапията (Варна) и преди да вляза да ям , го свалих от буса и го оставих на земята.След 15-20 мин. след като се бях нахранил когато отидох до буса за да си тръгвам телевизора вече го нямаше.Малко кофти ми стана защото преди 7-8 години го бях платил 960 лв. и за времето си беше наи-модерния.Този телевизор е на 5-6 години и смятам , че има още живот в него.За 150 лв. друг 37-инчов не мога да си купя.Сервиза е ПРЕЦИЗ ЕЛЕКТРОНИК , компотената градина Бл.208
Не ти говоря, пиша ти и ти го давам за пример същото ми се е случвало и с 21" пак CRT само че JVC, който също пак след около 15 тина години просто спря както си работеше и също отиде на буклука За мене не е оправдано да ремонтирам нещо, което е с изчерпан технически ресурс.
Дано при теб нещата се оправят след ремонта все пак телевизора не е много стар. Но си имай едно на ум, че щом веднъж е ремонтиран значи има нещо гнило вътре и ако един ден угасне пак да не се чудиш.

Последно редактирано от ali_baba : 08-12-2012 на 08:57
Отговори с цитат
  #22  
Стар 08-12-2012
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Не ти говоря, пиша ти и ти го давам за пример същото ми се е случвало и с 21" пак CRT само че JVC, който също пак след около 15 тина години просто спря както си работеше и също отиде на буклука За мене не е оправдано да ремонтирам нещо, което е с изчерпан технически ресурс.
Дано при теб нещата се оправят след ремонта все пак телевизора не е много стар. Но си имай едно на ум, че щом веднъж е ремонтиран значи има нещо гнило вътре и ако един ден угасне пак да не се чудиш.
Ми няма нищо вечно , но 5-6 години работа не са много.Ще го ремонтирам , пък каквото излезе.За 150 лв друг телевизор не мога да си купя , а този не е още за изхвърляне.Имах един панасоник CRT които го дадох на бабата от преди 10 години и тои беше на 10 - значи телевизора си е 20 годишен и си работи - бабата си гледа сериалите все още.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10-12-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Не е вярна сентенцията, че щом нещо веднъж се е развалило, пак ще се развали. Зависи сервизният техник колко грамотен и почтен човек е. Изключвам техника с доказан фабричен дефект. Преди 3 месеца в моргата на Лефдал (местния Техномаркет) намерих два LCD - 32" Elfunk и 26" Thomson. Елфунка беше с изсъхнали кондензатори в захранването - 2 бр; смених ги и досега работи без почивка по 18-20ч в денонощие. Томсъна е с пръснати полеваци на инверторите, като за съжаление, смяната им (с аналози)доведе до изгаряне на шим чипа, какъвто все още не мога да намеря тук. Всичко е много относително. Баба ми все още гледа първият ми цветен ТВ - Санио 21", купен от Кореком в далечната 1989г за цели 650$. Единствено тунера съм му сменил с S-обхватен и това е. Още свети.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10-12-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Еййй, големи специалисти имало тука бре. От всички мнения най-много 1-2ма да са в час с материята - по моя преценка. Четох и се смях на повечето. Абе много ми е интересно, като сте много разбиращи и знаещи, цените на частите, защо не вземете сами да си направите диагностиката и да си ремонтирате телевизорите ей така с калайджийския поялник останал от дядо или тато. Ремонта особенно на днешните съвременни телевизори, не се свежда само до диагностиката на телевизора, а и до качествени инструменти, с които ще се ремонтира. Що не вземете да смените един BGA чип дето струва 20 лева с поялника. Тази техника струва пари и който иска качествен ремонт трябва да си плати цената. Купил си той 55 инча плазма, дето ти трябва цяла работна площадка да я правиш и още един да я разнасяте наляво надясно из сервиза за 3000 лева и се цигани за 150-200 лева ремонт до елемент. Не говорим за смяната на цели модули, защото там цените тръгват от 100 евро за модул, без труда. Еми който иска нека си го направи сам. А такива патрони дето не искат ремонт за 100 лева на телевизор LCD или PDL са единици. Всички сме от един дол дренки ама се пъчим тука. В зависимост от инчовете и вида на днешния телевизор, нормалната цена за труд е от 40 до към 150 лева. Когато частите са дреболия аз лично не ги слагам в сметката. Но очите ми, материалите и техниката, пък ако щете и майсторлъка ми струват пари. Неща, които аз уважавам. Който не ги уважава нека се оправя сам.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivo за този полезен пост :
Дидоее (11-12-2012)
  #25  
Стар 10-12-2012
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,192
Благодари: 1,305
Получил благодарност:
6,163 пъти в 2,565 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Еййй, големи специалисти имало тука бре. От всички мнения най-много 1-2ма да са в час с материята - по моя преценка. Четох и се смях на повечето. Абе много ми е интересно, като сте много разбиращи и знаещи, цените на частите, защо не вземете сами да си направите диагностиката и да си ремонтирате телевизорите ей така с калайджийския поялник останал от дядо или тато. Ремонта особенно на днешните съвременни телевизори, не се свежда само до диагностиката на телевизора, а и до качествени инструменти, с които ще се ремонтира. Що не вземете да смените един BGA чип дето струва 20 лева с поялника. Тази техника струва пари и който иска качествен ремонт трябва да си плати цената. Купил си той 55 инча плазма, дето ти трябва цяла работна площадка да я правиш и още един да я разнасяте наляво надясно из сервиза за 3000 лева и се цигани за 150-200 лева ремонт до елемент. Не говорим за смяната на цели модули, защото там цените тръгват от 100 евро за модул, без труда. Еми който иска нека си го направи сам. А такива патрони дето не искат ремонт за 100 лева на телевизор LCD или PDL са единици. Всички сме от един дол дренки ама се пъчим тука. В зависимост от инчовете и вида на днешния телевизор, нормалната цена за труд е от 40 до към 150 лева. Когато частите са дреболия аз лично не ги слагам в сметката. Но очите ми, материалите и техниката, пък ако щете и майсторлъка ми струват пари. Неща, които аз уважавам. Който не ги уважава нека се оправя сам.
Те и зъболекарите така казват и после ти вадят зъба не през устата
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #26  
Стар 10-12-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Ти пък къде видя в телевизор BGA чип, и то в захранването? А иначе съм съгласен - очите, времето и рутината трябва да се оценяват подобаващо. Не случайно в Европа се ремонтират само гаранционни уреди. Скапе ли се след гаранцията, 95% заминават на боклука.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #27  
Стар 10-12-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Ти пък къде видя в телевизор BGA чип, и то в захранването? А иначе съм съгласен - очите, времето и рутината трябва да се оценяват подобаващо. Не случайно в Европа се ремонтират само гаранционни уреди. Скапе ли се след гаранцията, 95% заминават на боклука.
Говорех по принцип за днешните телевизори. В България обаче от гаранционно обслужване, можеш гладен да умреш. Цените за ремонт, които плащат централните сервизи са смешни. Някои дори за първи ремонт плащат 100%, за втори 50% за трети през гаранционния срок не плащат, дори повредите да нямат нищо общо по между си. Сякаш техника им е виновен за произведения боклук. Цените на гаранционните ремонти в зависимост централните сервизи, уредите и ремонтите по тях варират от 1,5 лева до към 30 лв и то в малки случаи. За това не дейте чака отношение и качество от сервизите, които ви обслужват гаранционно. Отидете ли за негаранционен уред в сервиза, там работата стои по други начин и качеството също. За сравнение ще ви кажа, че цената за труд заплащана за ремонт на една гаранционна перална е от 7 до 20 лева. При това техника взема процент от тези пари, тъй като сервиза има разходи, които влизат и в тази сметка. В Европа ремонтират гаранционни уреди, но там поне заплащането е в норми. Тук се подиграват с труда на техниците.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivo за този полезен пост :
Дидоее (11-12-2012)
  #28  
Стар 11-12-2012
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес телевизора пристигна-отремонтиран , работещ.Услугата ми коства 140 лв. със 100 дена гаранция и пломба.Повредата- импулсно захранване на инвенторен блок.Сина (6 години) щаслив играе на PS3.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
kdl, на, Повреда


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Повреда в захранващия блок на LCD Samsung Aries ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 4 17-03-2012 19:32
Multifeed след повреда на мотор - да или не? Онджичек САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 17-08-2011 01:15
Поредна повреда на совалката 'Дискавъри' spacebeam Новини 0 11-02-2011 11:50
Питане за повреда на работещ прrемник halil67 Уроци и съвети за начинаещи 13 05-01-2011 09:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.