The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар Преди 1 седмица
аспиридонов аспиридонов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2024
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране самосъздаден проблем с приемник на виваком

Здравейте, и благодаря за приема!
Предварително се извинявам, ако не съм "уцелил" раздела, и моля ако прецените да преместите въпроса на правилното място.
Накратко историята на проблема, който сам си създадох е следната:
При родителите ми има сателитна телевизия от Виваком,
която се приемаше на два техни приемника, мисля че SAGEMCOM DS87HD.
Единият телевизор изгоря, и купих "модерен" такъв със сателитен тунер,с идеята да сложа СА модул и да не се ползва Вивакомския приемник.
Оказа се обаче, че за да стане това, от Виваком прибират 20 лв. и пращат техници, които инсталират СА модула, настройват телевизора и си прибират приемника.

Дотук всичко е точно. Оказа се обаче, че телевизора (ФИЛИПС) не можеш да променяш основната подредба на каналите, а може да си правиш списък с любими и там да си ги редиш.
Както и да е, в края на краищата на баща ми не му хареса как се работи с дистанционното на телевизора и ме накара да му включа другия останал приемник.

Понеже другия телевизор (монитор от компютър) остана без приемник (остана ми СА модула с картата, които обаче няма в какво да сложа)
взех от познат същия вивакомски приемник, в който пъхнах старата карта с надеждата, че ще работи.

Да, ама не!
Приемника изважда един надпис: "Несъвпадение на картата и приемника СА STB Издател 2763683126 Номер на картата 0000 0599 9404 (14)" и могат да се гледат само няколко програми (предполагам некодирани)
Та, след това дълго изляание, питането ми е: Може ли да се префлашне с някакъв фърмуер,
или да се въведе някакъв код, или незнам-какво-си, за да тръгне приемника с тази карта?

П.П. Телевизията е на името на майка ми, а на нея не и се разкарва пак до офис на Виваком, за да си вземат обратно СА модула и да върнат приемника (а и не знам дали ще са съгласни)
Отговори с цитат
  #2  
Стар Преди 1 седмица
Митко7 Митко7 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2018
Мнения: 295
Благодари: 13
Получил благодарност:
80 пъти в 48 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспиридонов Вижте мненията
Здравейте, и благодаря за приема!
Предварително се извинявам, ако не съм "уцелил" раздела, и моля ако прецените да преместите въпроса на правилното място.
Накратко историята на проблема, който сам си създадох е следната:
При родителите ми има сателитна телевизия от Виваком,
която се приемаше на два техни приемника, мисля че SAGEMCOM DS87HD.
Единият телевизор изгоря, и купих "модерен" такъв със сателитен тунер,с идеята да сложа СА модул и да не се ползва Вивакомския приемник.
Оказа се обаче, че за да стане това, от Виваком прибират 20 лв. и пращат техници, които инсталират СА модула, настройват телевизора и си прибират приемника.

Дотук всичко е точно. Оказа се обаче, че телевизора (ФИЛИПС) не можеш да променяш основната подредба на каналите, а може да си правиш списък с любими и там да си ги редиш.
Както и да е, в края на краищата на баща ми не му хареса как се работи с дистанционното на телевизора и ме накара да му включа другия останал приемник.

Понеже другия телевизор (монитор от компютър) остана без приемник (остана ми СА модула с картата, които обаче няма в какво да сложа)
взех от познат същия вивакомски приемник, в който пъхнах старата карта с надеждата, че ще работи.

Да, ама не!
Приемника изважда един надпис: "Несъвпадение на картата и приемника СА STB Издател 2763683126 Номер на картата 0000 0599 9404 (14)" и могат да се гледат само няколко програми (предполагам некодирани)
Та, след това дълго изляание, питането ми е: Може ли да се префлашне с някакъв фърмуер,
или да се въведе някакъв код, или незнам-какво-си, за да тръгне приемника с тази карта?

П.П. Телевизията е на името на майка ми, а на нея не и се разкарва пак до офис на Виваком, за да си вземат обратно СА модула и да върнат приемника (а и не знам дали ще са съгласни)
Обади се на Виваком и им обясни за проблема това е най-лесния вариант !
Отговори с цитат
  #3  
Стар Преди 1 седмица
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,293
Благодари: 1,420
Получил благодарност:
554 пъти в 391 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Играй честно бре,заяви си ,че имаш проблем и си искаш приемникможе и да ти врътнат антената на 13Е
Отговори с цитат
  #4  
Стар Преди 1 седмица
Aries Aries е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 128
Благодари: 7
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм в абсолютно същата ситуация.Имам модул, който е в телевизор Филипс....
Проблема на тея телевизори с андроид е, че листите се управляват много сложно. Има едитор за компютър, който работи добре но проблема идва от това, че телевизора въпреки настройката да не го прави сам си ъпдейтва каналите и ги дублира, или пък ги трие ако понякога сигнала не е много добър. Аз сложих модула в Пулс мини приемник и така я карам.
В твоя случай най добре смени модула за приемник, въпреки че приемниците са им боклуци за пенсионери стават. Аз на мойте съм им сложил по един такъв.
Отговори с цитат
  #5  
Стар Преди 1 седмица
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,183
Благодари: 79
Получил благодарност:
372 пъти в 244 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспиридонов Вижте мненията
Дотук всичко е точно. Оказа се обаче, че телевизора (ФИЛИПС) не можеш да променяш основната подредба на каналите, а може да си правиш списък с любими и там да си ги редиш.


Та, след това дълго изляание, питането ми е: Може ли да се префлашне с някакъв фърмуер, или да се въведе някакъв код, или незнам-какво-си, за да тръгне приемника с тази карта?
Приемника не може да се префлашне или да се въведе код, за да тръгне с тази карта.


Колкото до каналите на Филипса. Има един софтуер, казва се ChanSort, с него могат да се подреждат каналите. Експортираш ги на флашка, подреждаш ги на компа и ги импортваш обратно в ТВ.
За да не ти ги подрежда оператора както той си реши, трябва да изключиш LCN функцията в настройките.
Отговори с цитат
  #6  
Стар Преди 1 седмица
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 741
Благодари: 25
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

123 и обясняваш.
Отговори с цитат
  #7  
Стар Преди 1 седмица
Аватара на Митко Фадромата
Митко Фадромата Митко Фадромата е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2023
Мнения: 7
Благодари: 3
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспиридонов Вижте мненията
"
Да, ама не!
Приемника изважда един надпис: "Несъвпадение на картата и приемника СА STB Издател 2763683126 Номер на картата 0000 0599 9404 (14)" и могат да се гледат само няколко програми (предполагам некодирани)
Та, след това дълго изляание, питането ми е: Може ли да се префлашне с някакъв фърмуер,
или да се въведе някакъв код, или незнам-какво-си, за да тръгне приемника с тази карта?
Виваком заключват картите към модула. Имат си крипт система и всеки абонат е описан. Имам карти от Германия, Русия, Турция и Туркменистан, които не са заключени.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
виваком, на, приемник, проблем, самосъздаден


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със настройка на виваком искренив ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1 08-02-2015 17:13
Проблем с приемник на Виваком!!!!! РосицаУзунова ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 11 22-12-2013 17:03
Проблем при настройка на виваком тв сашаа Въпроси и отговори 8 08-11-2013 20:51
eurosport tv при Виваком тв сат проблем noirdeto ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 0 16-10-2012 13:14
виваком тв проблем с бтв uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 17 18-12-2011 21:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.