The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1121  
Стар 05-01-2022
Аватара на notwist
notwist notwist не е на линия
a wolf at the door
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 401
Благодари: 488
Получил благодарност:
448 пъти в 174 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В списъка с канали е добавен българския кулинарен Soul & Pepper HD.
Отговори с цитат
  #1122  
Стар 05-01-2022
Vboxk Vboxk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: Varna
Мнения: 650
Благодари: 103
Получил благодарност:
79 пъти в 66 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от notwist Вижте мненията
В списъка с канали е добавен българския кулинарен Soul & Pepper HD.
Да на мястото на Kitchen TV едно се спира друго се пуска само не знам от 7 месечните тестове дали ще тръгне нещо смислено.

Последно редактирано от Vboxk : 05-01-2022 на 21:18
Отговори с цитат
  #1123  
Стар 05-01-2022
criminall criminall не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Oct 2020
Мнения: 54
Благодари: 3
Получил благодарност:
35 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тия тестовите канали мисля, че са IDJ TV HD и Pickbox TV... защото тези канали не тръгнаха на старата платформа. Има ги само на ЕОН.
Отговори с цитат
  #1124  
Стар 05-01-2022
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,611
Благодари: 433
Получил благодарност:
529 пъти в 365 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С толкова абонати толкова
Отговори с цитат
  #1125  
Стар 05-01-2022
Vboxk Vboxk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: Varna
Мнения: 650
Благодари: 103
Получил благодарност:
79 пъти в 66 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от criminall Вижте мненията
Тия тестовите канали мисля, че са IDJ TV HD и Pickbox TV... защото тези канали не тръгнаха на старата платформа. Има ги само на ЕОН.
Добре а останалите 4 кои са защото са 6 теста.
Отговори с цитат
  #1126  
Стар 05-01-2022
criminall criminall не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Oct 2020
Мнения: 54
Благодари: 3
Получил благодарност:
35 пъти в 16 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vboxk Вижте мненията
Добре а останалите 4 кои са защото са 6 теста.
Възможно е да са разбрали за съществуването на БНТ2 HD и БНТ4 HD

Нямам идея.. дано не са некви пълнежи.. нямат дори 1 канал за хип-хоп музика. Надявах се на Black Diamondz TV ама ония мюмюн медия си спирали каналите за България.
Отговори с цитат
  #1127  
Стар 06-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пешито Вижте мненията
Пробвай да изключиш рутера от захранването и боксовете и изчакай 2-3 мин. След това включи рутера и отново изчакай 2-3 мин. и включи боксовете.
Мерси, ще го пробвам, но първо смених рутера, за да тествам 1-2 дена. Имам съмнения в самия рутер на Виваком. Принципно грешките са като изгубена връзка. Сив празен екран с надпис грешка без номер. Същото става като извадя лан кабела от смарт бокса. иначе ако е друго дава грешка с номер. Дали са ми Smartcom fe db, не му знам паролата и юзера, и не мога да разгледам настройките. Не ми се занимава да разбивам пароли.
Сложих си стария рутер. Пуснах лаптопа, за да го вържа към Wi-Fi и шах с пешка. Има си интернет, вързан е към Vivacom_net, сигнал на макс, а вивакомския ми рутер е изключен и мрежата на моя рутер с има CISCO си стои под Vivacom_net. Поглеждам в MyVivacom и моето Wi-Fi (SSID) от вивакомския рутер е било VIVACOM_FiberNet. Отдолу на рутера също си го пише, както и паролата. Т.е. един месец лаптопа е бил вързан и ползва нета от рутер на съсед с паролата на моя рутер? WTF! Аз лаптопа не го ползвам, вкъщи го ползват и чак сега обръщам внимание.

И едно проблемче. Компютъра ми е вързан по лан. Като пусна някакъв download и дърпа цялата връзка, на бокса си има нет тест и доста пада нета, телевизията си намалява качеството, има голямо забавяне при смяна на канали и започва да накъсва периодично. Това при всички ли е така или при мен нещо не са направили? Пробвах през рутера на QoS (Quality of Service) да задам приоритет по мак адрес, като съм задал маковете на 2та бокса с Priority: High, а мак адреса на PCто с Priority: Low, обаче не виждам разлика. На телевизорите кодиране е ABR, качество АUTO. На информация за мрежата DNS преди показваше 192.168.1.1, т.е. рутера, а сега ми показва primary DNS въведения в рутера на Нет1 и secondary 8.8.8.8.
Кой DNS е най-добре да използвам и какво може да се направи за downloada , да не пречи на ТВто. Ясно е, че мога да го огранича от торент клиента, Steam и тн. ама искам културно да не си пречат ТВтата с PCто по никакъв повод.


Последно редактирано от Silencer : 06-01-2022 на 16:35
Отговори с цитат
  #1128  
Стар 06-01-2022
Аватара на Мишка
Мишка Мишка не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 359
Благодари: 113
Получил благодарност:
67 пъти в 51 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чакаме да се сетят да пуснат Love Nature само при тях го няма още

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #1129  
Стар 06-01-2022
Пешито Пешито е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 26
Благодари: 4
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silencer Вижте мненията
Мерси, ще го пробвам, но първо смених рутера, за да тествам 1-2 дена. Имам съмнения в самия рутер на Виваком. Принципно грешките са като изгубена връзка. Сив празен екран с надпис грешка без номер. Същото става като извадя лан кабела от смарт бокса. иначе ако е друго дава грешка с номер. Дали са ми Smartcom fe db, не му знам паролата и юзера, и не мога да разгледам настройките. Не ми се занимава да разбивам пароли.
Сложих си стария рутер. Пуснах лаптопа, за да го вържа към Wi-Fi и шах с пешка. Има си интернет, вързан е към Vivacom_net, сигнал на макс, а вивакомския ми рутер е изключен и мрежата на моя рутер с има CISCO си стои под Vivacom_net. Поглеждам в MyVivacom и моето Wi-Fi (SSID) от вивакомския рутер е било VIVACOM_FiberNet. Отдолу на рутера също си го пише, както и паролата. Т.е. един месец лаптопа е бил вързан и ползва нета от рутер на съсед с паролата на моя рутер? WTF! Аз лаптопа не го ползвам, вкъщи го ползват и чак сега обръщам внимание.

И едно проблемче. Компютъра ми е вързан по лан. Като пусна някакъв download и дърпа цялата връзка, на бокса си има нет тест и доста пада нета, телевизията си намалява качеството, има голямо забавяне при смяна на канали и започва да накъсва периодично. Това при всички ли е така или при мен нещо не са направили? Пробвах през рутера на QoS (Quality of Service) да задам приоритет по мак адрес, като съм задал маковете на 2та бокса с Priority: High, а мак адреса на PCто с Priority: Low, обаче не виждам разлика. На телевизорите кодиране е ABR, качество АUTO. На информация за мрежата DNS преди показваше 192.168.1.1, т.е. рутера, а сега ми показва primary DNS въведения в рутера на Нет1 и secondary 8.8.8.8.
Кой DNS е най-добре да използвам и какво може да се направи за downloada , да не пречи на ТВто. Ясно е, че мога да го огранича от торент клиента, Steam и тн. ама искам културно да не си пречат ТВтата с PCто по никакъв повод.

Доколкото разбирам сега си с различен рутер от този на Виваком? Ако е така го върни към фабрични настройки и след това му пъхни лан кабела на Виваком и следвай автоматичната настройка на рутера.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Пешито за този полезен пост :
Silencer (07-01-2022)
  #1130  
Стар 06-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пешито Вижте мненията
Доколкото разбирам сега си с различен рутер от този на Виваком? Ако е така го върни към фабрични настройки и след това му пъхни лан кабела на Виваком и следвай автоматичната настройка на рутера.
Да, махнал съм рутера на Виваком, изключен и прибран в кутията. Когато ми слагаха Вивакомския нищо не са му правили. Пуснаха го в тока, включиха кабелите и това беше.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 137 (1 членове и 136 гости)
Пешито


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.