The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1231  
Стар 29-01-2022
Аватара на ceco7
ceco7 ceco7 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: София
Мнения: 53
Благодари: 2
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от boshko22 Вижте мненията
Здравейте, имам би бокс на булсатком, качеството на картината е доста прилично, но ми казаха че еон е доста по-добре. Вчера си взех еон с най-високия пакет, но си останах с интернета на кулбокс. Питането ми е какви настройки на телввизора и бокса да направя за да извади възможно най-добрата картина, доста канали са по-зле и от на булсаткома и на кулбокс? Телевизора ми е сони с андроид, модел на 2-3 години, висок клас е. Благодаря
Ползвай си телевизора само. Има приложение EON. От това по-качествено?
Отговори с цитат
  #1232  
Стар 31-01-2022
Атлантис Атлантис не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 56
Благодари: 34
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте!
Някой има ли проблем с ЕОН бокса понякога картината и звука да се изгубят за няколко секунди? Предположих,че е от режим Авто на приемника и той го наглася според качеството на връзката. Смених на качество Високо и пак се появява периодично.Този номер го прави на 2 от общо 3 те ЕОН приемника, за третия не съм сигурен защото не гледам на него.Вярно ,че интернета ми е по медна свързаност, но не съм имал оплаквания. Държи стабилно 45-50 мбит. Допуснах,че HDMI кабела дава дефект, но пак не съм уверен на 100 процента
Тази вечер гледах "Специализантът" по Fox Life, по време на който се появи същия проблем.На ЕОН мобилното приложение на същото място на филма не можа да се възпроизведе, просто го пропусна.
Надявам се да има някакво решение на проблема.Хубава вечер!
Отговори с цитат
  #1233  
Стар 31-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е от кабелите. При мен беше същото. Получава се от недостиг на трафик и вероятно си на качество ABR (Average bitrate). Даунлоудва ли се нещо в този момент от компютър или друго устройство и като черен екран ли излиза?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Silencer за този полезен пост :
Атлантис (31-01-2022)
  #1234  
Стар 31-01-2022
Атлантис Атлантис не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 56
Благодари: 34
Получил благодарност:
26 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да,черен екран е и във видео настройките е зададено ABR.Трябва ли да го задам на CBR?Има ли съществена разлика в качеството между ABR и CBR?Не мисля че тегленето на файлове му се отразява.Бях на старата IPTV с приемници Huawei Q11 и там нямаше никакъв проблем вървеше идеално.
Отговори с цитат
  #1235  
Стар 31-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Tегленето на файлове е проблем, ако вземе целия трафик. Ако си на 100mbit и download-ваш 6mb/s - 7mb/s няма проблем, но пуснеш ли един торент и да захапе на full speed и си дотам. Ако си на ABR телевизията ще започне да си намалява автоматично качеството, за да наваксва. Ако не може да навакса - започва спиране и черни екрани, може дори и да насича. Аз си реших всички проблеми като го смених на CBR с максималното качество 7 mbit (на ABR имаш качество само до 4mbit) и ограничих dowload-а на всичко в Windows на PCто, така че да ми остават 30-40 mbit за ТВто - 2 еон бокса. Реално един HD канал, ще ти използва 6.5mbit, но му трябват малко повече, ако искаш да не ти бави като сменяш каналите. Исках да го направя с QoS от рутера без да ограничавам bandwidth от програми и Windows, рутерът ми е хубав с DD-WRT, но е стар и слабичък. положението с QoS става трагично и много го товари. С някакъв хубав рутер мисля ще стане, но нямам такъв под ръка, за да тествам.

Последно редактирано от Silencer : 31-01-2022 на 06:47
Отговори с цитат
  #1236  
Стар 31-01-2022
гларус_ гларус_ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2015
Мнения: 330
Благодари: 28
Получил благодарност:
70 пъти в 42 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silencer Вижте мненията
Tегленето на файлове е проблем, ако вземе целия трафик. Ако си на 100mbit и download-ваш 6mb/s - 7mb/s няма проблем, но пуснеш ли един торент и да захапе на full speed и си дотам. Ако си на ABR телевизията ще започне да си намалява автоматично качеството, за да наваксва. Ако не може да навакса - започва спиране и черни екрани, може дори и да насича. Аз си реших всички проблеми като го смених на CBR с максималното качество 7 mbit (на ABR имаш качество само до 4mbit) и ограничих dowload-а на всичко в Windows на PCто, така че да ми остават 30-40 mbit за ТВто - 2 еон бокса. Реално един HD канал, ще ти използва 6.5mbit, но му трябват малко повече, ако искаш да не ти бави като сменяш каналите. Исках да го направя с QoS от рутера без да ограничавам bandwidth от програми и Windows, рутерът ми е хубав с DD-WRT, но е стар и слабичък. положението с QoS става трагично и много го товари. С някакъв хубав рутер мисля ще стане, но нямам такъв под ръка, за да тествам.
Бате мини на еон фул ,с 500 мегабита ще пееш !
Отговори с цитат
  #1237  
Стар 31-01-2022
Silencer Silencer не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 41
Благодари: 4
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И какво решава това? Ако си на 500mbit и теглиш с 500mbit докато гледаш TВ пак ли ще пееш? Математика за 1ви клас. Проблемът е, че ТВто ползва същия трафик.

Последно редактирано от Silencer : 31-01-2022 на 07:31
Отговори с цитат
  #1238  
Стар 31-01-2022
гларус_ гларус_ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2015
Мнения: 330
Благодари: 28
Получил благодарност:
70 пъти в 42 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silencer Вижте мненията
И какво решава това? Ако си на 500mbit и теглиш с 500mbit докато гледаш TВ пак ли ще пееш? Математика за 1ви клас. Проблемът е, че ТВто ползва същия трафик.
да теглиш с 500 мегабита ,ти трябва комп. с гигабитов лан порт.Обикновенните компове са 100 мегабита порт,ако имаш Wifi я 5 ghz ,ако си в същата стая ,може с 250 .Така ,че аванс има много.
Отговори с цитат
  #1239  
Стар 31-01-2022
мастило мастило не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 66
Благодари: 20
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране EON ?

Регистрацията във вива може ли да се ползва и за EON?
Отговори с цитат
  #1240  
Стар 31-01-2022
tiefighter tiefighter не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 206
Благодари: 2,173
Получил благодарност:
182 пъти в 66 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мнн Вижте мненията
ЕОН с оптика?
Май не съм виждал такъв бокс.
Явно четеш между редовете, какъвто е и цитатът ти.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 149 (1 членове и 148 гости)
Пешито


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.