The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #131  
Стар 18-01-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,172
Благодари: 1,302
Получил благодарност:
6,147 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

На сайта на Бг пощи нещо пишеше по спомен, че за малки пакети и т.н., не фигурураха суми, ще взимат 4.8лв.
Но тъпотията според мен идва от това, че така или иначе търговеца, ще начислява ДДС (което е ОК според мен и никога не съм имал против да си го плащам), но всичко отива на митница и няма шанс да избегнеш БГ пощи, да те представят, кеф ти 4.8лв за нещо дето е долар, два, пет, кеф ти 12лв за по-големи пакети...
Абе хубава работа ама пак родна, демек-недомислена.
Как да не ги обичаш закономислещите, направо с о0о да ги посочиш...
В момента имам около 30тина пратки в очакване, една вече е на митница, други два са ми в пощата, питам ги какви са точно правилата и дали това на сайта им ще се спазва на 100%, отсреща ми свиват рамена и викат:"то и ние не знаем"...

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
111111 (19-01-2021)
  #132  
Стар 18-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това да поръчвате от алиекспрес и подобни е...
Имате интересно хоби - с тръпка! Ще дойде ли, няма ли да дойде, ще мине ли през митницата, нема ли... И накрая ако дойде - като отвориш пакета, вместо рутер, чорапите на някой китаец от китайските пощи, който го е сменил с тях по време на нощната си смяна.
И после разправия с търговеца - дай си ми парите, на си ти чорапите!
А той - докажи, че това не са твойте чорапи!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
bu12tras (19-01-2021)
  #133  
Стар 18-01-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от редспас Вижте мненията
За тези до 30 лв към момента, мисля, че ако отидат на митница на пощите се плаща само такса за обработка в размер на 4.8 лв, а от 30 до 300 се плащат тези 4.8+12+ДДС.

Пращат се видимо евтини стоки на митница за да се събират такси.

Да, така е, аз последно си поръчах 2 отделни неща за малко под 30лв всяко (като внимавах това да е крайната цена заедно с доставката). Защото единия артикул не беше с безплатна доставка, а тя също влиза в сбора за ддс-то. Те под 30лв изобщо не би трябвало да го спрат на митница, но винаги може това да стане под "претекста", че се съмняват реалната цена да не е по-висока. И след това дори да се докаже че не е - бам таксичка Но сега от лятото проблема ще е именно за тея малки пратки до 30лв. Не че по принцип на много хора не са минавали и доста по-големи откъм цена неща, ама това е друга тема.
Отговори с цитат
  #134  
Стар 18-01-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,172
Благодари: 1,302
Получил благодарност:
6,147 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

80 на 100 са моите случаи на някакво недоразумение и всичко се е оправяло в последствие. Лично аз не виждам смисъл да купувам същото, от някой роден тарикат, взел го от същото място и добавил една 0 към цената на китаеца...
Когато съм на зор, то е ясно, че пазарувам локално, но като цяло гледам да планувам добре покупките си във времето, особено като повечето неща са ми хоби електроника (контролери, дронове, роботика, мрежи и т.н.) и играчки...

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на дрим за този полезен пост
111111 (19-01-2021), милстан (19-01-2021)
  #135  
Стар 19-01-2021
milenjs milenjs е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 127
Благодари: 14
Получил благодарност:
58 пъти в 33 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В наредбата публикувана на сайта на европейската комисия пише че ДДС-то ще се събира от продавача, което си е редно според мен де, няма как да си купиш хляб и да бягаш да внасяш ДДС-то.
Което е добре че няма да се разправяме с митници в повечето случаи, лошото е че всичко ще поскъпне с около 20%. Акъла ми не стига обаче как държавите ще го прибират от китайците и дали няма да се чака и едва след като се получи да се освобождават пратките та освен оскъпяването да се прибави и чакане.
Може би и затова пише че се отлага за 01.07 - с цел разработване и внедряване на софтуер, да им го таковам на всичките
Отговори с цитат
  #136  
Стар 19-01-2021
Аватара на jack82
jack82 jack82 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,224
Благодари: 603
Получил благодарност:
476 пъти в 338 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Абе каквото и да е само да не се занимаваш със митници. Че ако се ходи на място е мъка.
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
  #137  
Стар 19-01-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,199
Благодари: 584
Получил благодарност:
787 пъти в 533 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Повечето големи китайци вече имат складове в страни от ес. Нищо не им пречи да го шипват от там. Ако го няма, ще чакаш да го шипнат до техния склад и от там до адреса на получателя. И без това някои шипват стоката чак на третия ден след поръчката, не им пречи през това време да я придвижат от китай до склада в европа. Така разправиите по митници остават единствено за тях.

Според мен така би било най-удобно за клиентите, ако искат да задържат пазара в европа.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #138  
Стар 19-01-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milenjs Вижте мненията
Може би и затова пише че се отлага за 01.07 - с цел разработване и внедряване на софтуер, да им го таковам на всичките
Избори ще има преди това. Нищо чудно след изборите да им дойде друг акъл или пак да го отложат. Че всички там са улигофрени и не знаят какво искат и как да го направят.
Отговори с цитат
  #139  
Стар 19-01-2021
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 836
Благодари: 318
Получил благодарност:
188 пъти в 135 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Те този е-мел получих днес от gabco.org
Цитирай:
Уважаеми Клиенти,
уведомяваме Ви че склад UK ПРЕКРАТЯВА приемането на пратки и препращането им към България.

* Получаването на пратки ще бъде отказвано от наши служители в склад UK и връщани към изпращача, до 10.02.2021.

* Може да се свържете с продавача (онлайн магазина) и да го уведомите, че няма да сте в състояние да приемете пратката и ако е възможно тя да бъде пренасочена към удобен за Вас адрес, вместо да Ви възстанови сумата.

* Според новите изисквания ние вече сме задължени:
- ВСЯКА ПРАТКА да е съпроводена с набор от документи като фактура за покупката, митническа декларация, сертификат за произход и др. (според пратката).
- В България пратката трябва да мине през митница/митническо бюро/митнически склад ...
- Все още не е ясно дали и на кои пратки в България ще се начислява ДДС, което няма нищо общо с митата и таксите от които повечето от пратките са освободени (споразумение за Brexit) .
- По-горе изискваните документи, ние с предоставяната от нас услуга, ни е невъзможно да набавим,подготвим и окомплектоваме с всяка една пратка, пристигаща на адреса в UK, защото не разполагаме с тази информация.
Отговори с цитат
  #140  
Стар 19-01-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,044
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milenjs Вижте мненията
В наредбата публикувана на сайта на европейската комисия пише че ДДС-то ще се събира от продавача, което си е редно според мен де, няма как да си купиш хляб и да бягаш да внасяш ДДС-то.
Което е добре че няма да се разправяме с митници в повечето случаи, лошото е че всичко ще поскъпне с около 20%. Акъла ми не стига обаче как държавите ще го прибират от китайците и дали няма да се чака и едва след като се получи да се освобождават пратките та освен оскъпяването да се прибави и чакане.
Може би и затова пише че се отлага за 01.07 - с цел разработване и внедряване на софтуер, да им го таковам на всичките
(1) they will only be required to charge VAT at the time of the sale by using the Import One-Stop-Shop (i.e. no VAT will be due on import), or (2) they could elect to have the import VAT collected from the final customer by the Customs declarant (postal couriers);

За да го правят, ще трябва да се регистрират в държава от ЕС като търговци, което някои правят и в момента и да внасят събраното ддс. Тези, които шипват от китай ще продължат по същия начин и ще оставят митничестките разправии на крайния клиент(точка 2). Та... Избора е в търговеца. За това казах, че до нова година ще караме по стария начин, докато търговците също се ориентират в най-добрите за тях практики . Ясно е, че ще има такива които са ОК още от 1 юли, но ще е чудо ако попаднем на тях.

Колкото до пазаруването от Алиекспрес - Имам достатъчно поръчки за да кажа, стоките тук са същите, търговците в Алиекспрес са коректни,точно колкото и нашите. Някои от покупките ми от Алиекспрес, Гиърбест и Банггуд-
Телефон - 150 долара - в БГ 520 лв
Телефон - 145 долара - в БГ 550 лв
Телефон - 80 долара - в БГ 350 лв
Телефон - 190 долара - в БГ 800 лв
Фитнес гривна - 15 долара - в БГ 60 , после 50 лв , купил съм 6 броя, на две платих ддс , пак съм на кяр
Ключове за лампи Ливоло - 9 долара - в БГ 80 лв
Соноф устройства - 15 долара - в БГ 100 лв
И още , и още , и още.... За калъфи на телефони , протектори, каишки, електронни компоненти, чипове и какво ли още не няма да говорим... Калъф за телефон в БГ има 5-7 лв доставка... Аз за толкоз от китай ще купя 5 калъфа...
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
111111 (19-01-2021), atuani (20-01-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 13 (0 членове и 13 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 14:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 20:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 22:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.