The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1401  
Стар 16-06-2022
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 650
Благодари: 129
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Себастиян Вижте мненията
За договорите, сключени след 1-ви декември 2021, не включват публичен адрес, затова получава частен такъв. За съжаление това е новото условие. И аз имам включен публичен, понеже услугата ми беше инсталирана на 26-ти ноември 2021 г. След изтичане на договора, ще трябва ако искам да си доплатя за публичен адрес.
Публичен винаги има, това е адреса за достъп до интернет. Дали е статичен или динамичен е отделен въпрос. Но за ВПН може да се ползва ddns. Встрани от темата - wireguard постига доста по-добри скорости от OpenVpn.
Поздрави.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Отговори с цитат
  #1402  
Стар 16-06-2022
Себастиян Себастиян е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2022
Мнения: 86
Благодари: 28
Получил благодарност:
32 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Underworld Вижте мненията
Публичен винаги има, това е адреса за достъп до интернет. Дали е статичен или динамичен е отделен въпрос. Но за ВПН може да се ползва ddns. Встрани от темата - wireguard постига доста по-добри скорости от OpenVpn.
Поздрави.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Просто го няма вече това в новите договори, пише в тях 5 частни. За справка от hardwarebg форума и той като си вързал рутера е получавал частен адрес и след като е активирал пакета за публичен адрес, вече получава публичен.

https://hardwarebg.com/forum/showthr...=1#post5550193

То винаги има публичен, въпроса е дали е директно на изхода на рутера ти и е само за себе си и можеш да пренасочваш портове, или си в NAT и той се споделя с много още потребители и тогава не можеш да пренасочваш портове.

Последно редактирано от Себастиян : 16-06-2022 на 19:10
Отговори с цитат
  #1403  
Стар 16-06-2022
Аватара на oktay89
oktay89 oktay89 е на линия
Hi-Tech Fan
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Добрич
Мнения: 757
Благодари: 157
Получил благодарност:
98 пъти в 76 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за информацията!
Ddns е настроен. Виждам в no-ip.com, че DNS името получава публичното ип 210...., но впн връзката не се получава. Понеже рутера ме предупреди:
The wireless router currently uses a private WAN IP address (192.168.x.x, 10.x.x.x or 172.16.x.x). Please refer to the FAQ and set up the port forwarding
Отворих порт-а но моя рутер, но и това не помага.

По темата wireguard, за съжаление моя асус не го поддържа - има ip2sec, openvpn, pptp.
Последната надежда остава да активирам публично ип за 2лв.
При А1 да ти пуснат рутера в бридж мод въобще не беше такава мъка и загуба на време.
__________________
Maximum T85 - 0.8E+7E+13E+16E+19E+23.5E+39Е
Triax TDS88 - 30W <-> 52E
Gigablue UE 4K TeamBlue 6.3 + MediaPortal + IPTV
Отговори с цитат
  #1404  
Стар 16-06-2022
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 650
Благодари: 129
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Надявам се това да ти помогне, тъй като незнам дали са възможни подобни настройки на фабричния софт на Асус.
https://forum.openwrt.org/t/resolved...-setup/13966/9
Поздрави


Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Отговори с цитат
  #1405  
Стар 16-06-2022
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 491
Благодари: 141
Получил благодарност:
322 пъти в 133 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
То винаги има публичен, въпроса е дали е директно на изхода на рутера ти и е само за себе си и можеш да пренасочваш портове, или си в NAT и той се споделя с много още потребители и тогава не можеш да пренасочваш портове.
Колегата Себастиян, го е написал, няма как да стане. Тея оранжевите за мен са най-фалшивата фирма, гледат всякак да те цакат за пари, все пак 4 милиарда заем теглиха. Доста съм писал за номерата им, включително и това, но всеки си преценя. Лошото е, че изчезват малките доставчици при които условията и сервиза бяха в пъти по-добри.
Има в София едни дето се викат Оптичен 1 ама на английски, те са доставчици на Небиваком, същия случай.
__________________
TomTomMaps
HereWeGoMaps
Waze
Отговори с цитат
  #1406  
Стар 17-06-2022
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,045
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Underworld Вижте мненията
Публичен винаги има, това е адреса за достъп до интернет. Дали е статичен или динамичен е отделен въпрос. Но за ВПН може да се ползва ddns. Встрани от темата - wireguard постига доста по-добри скорости от OpenVpn.
Поздрави.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Мигрират и те към CG-NAT , съответно двоен нат. И това в ерата на ипв6 си е направо брутално. Вместо всички нови да ги пускат на ипв6 те CGNAT правят...
За да е ясно - Carrier Grade NAT е голямата мрежа на оператора. Всички портфорварди които правите работят само докато сте в мрежата на оператора. Отвратително е, за да си гледаш двр-а примерно трябва или да го достъпваш от мрежата на оператора или да ползваш китайския p2p . Идва ерата на wireguard доставчиците...
Отговори с цитат
  #1407  
Стар 17-06-2022
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 650
Благодари: 129
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Мигрират и те към CG-NAT , съответно двоен нат. И това в ерата на ипв6 си е направо брутално. Вместо всички нови да ги пускат на ипв6 те CGNAT правят...

За да е ясно - Carrier Grade NAT е голямата мрежа на оператора. Всички портфорварди които правите работят само докато сте в мрежата на оператора. Отвратително е, за да си гледаш двр-а примерно трябва или да го достъпваш от мрежата на оператора или да ползваш китайския p2p . Идва ерата на wireguard доставчиците...
До сега не съм имал двоен NAT, но дали би станал ddns+vpn по метода който цитирах от форума на опенврт? Все още съм на изтекъл договор от НЕТ1 и си имам статичен реален ИП, но усещам, че ще прекратят договора скоро. А пък и един от Маговете започна да се рестартира и ми е интересно дали, ще бачка впна, през двоен нат, ако остана при тях? Е алтернативата е ясна ( или +2,а1, булсат, тн..), но ми е интересно.
Поздрави
PS: като заговорихме за wireguard, една интересна статистика за производителноста на wireguard и опенвпн под опенврт. https://openwrt.org/docs/guide-user/...rd/performance
Моя рутер е на mt7621 и съм постигал 80 мегабита от Германия до рутера в БГ което е макса на немския доставчик.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Последно редактирано от Underworld : 17-06-2022 на 17:04
Отговори с цитат
  #1408  
Стар 17-06-2022
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,954
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,333 пъти в 3,560 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Плащаш си за реален IP адрес и не се занимаваш с глупости.

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Мигрират и те към CG-NAT , съответно двоен нат. И това в ерата на ипв6 си е направо брутално. Вместо всички нови да ги пускат на ипв6 те CGNAT правят...
За да е ясно - Carrier Grade NAT е голямата мрежа на оператора. Всички портфорварди които правите работят само докато сте в мрежата на оператора. Отвратително е, за да си гледаш двр-а примерно трябва или да го достъпваш от мрежата на оператора или да ползваш китайския p2p . Идва ерата на wireguard доставчиците...
На 99% от потребителите не им трябва реален публичен IP адрес, те гледат само да им е евтино, за да има повече за ракия и цигари.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
polomski (18-06-2022)
  #1409  
Стар 17-06-2022
Аватара на oktay89
oktay89 oktay89 е на линия
Hi-Tech Fan
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Добрич
Мнения: 757
Благодари: 157
Получил благодарност:
98 пъти в 76 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Получих реално ип след една седмица разправии. Да обобщя
- Нокиа рутера им не може да се пусне в bridge mode
- трябва да се активира услугата "публичен ИП адрес" - 1.99лв на месец
- през Андроид приложението дава грешка, но през PC Browser може да се активира
- ип-то е статично, но ако се прекъсне услугата ще се смени
__________________
Maximum T85 - 0.8E+7E+13E+16E+19E+23.5E+39Е
Triax TDS88 - 30W <-> 52E
Gigablue UE 4K TeamBlue 6.3 + MediaPortal + IPTV
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oktay89 за този полезен пост :
polomski (18-06-2022)
  #1410  
Стар 23-06-2022
Ж0Р0 Ж0Р0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
15 пъти в 8 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам нужда от съвет, тъй като не съм кой знае какъв спец. Ползвам EON TV по оптика до апартамента с техния рутър, който е някаква Nokia. В момента всички и-нет устройства са ми зад личния WiFi рутър, който е доста приличен и ми позволява да бърникам (имам нужда от DHCP, НАТ, dnsmasq настройки няколко и т.н.), плюс това има що-годе сигурен файъруол ... НО ... двата ТВ остават извън въпросната мрежа, защото са вързани директно за Nokia-та. Иска ми се да оставя Нокиа-та като "преден пост" на цялата мрежа и погледнах какво може да се настройва през портала на Vivacom по нея и определено не е достатъчно. Въпросите ми са следните (ако някой е наясно и може да отговори) :
1. Разбрах, че може да се поиска паролата за достъп до админа на самия рутър на 123. Въпросният админ дава ли повече възможност за настройки ? Особено ме интересува dnsmasq.
2. Мога ли да разчитам на въпросната Нокиа като файъруол (няма нужда да е нещо изумително, но все пак да не е като мокър вестник).
3. Ако отговорът на (1) или (2) е не - мога ли да го заменя с нещо мое, например това - Ubiquiti EdgeRouter X SFP. Ще работи ли ТВ и и-нет и дали пропускателната му способност ще е ок - поне като тази или по-добра от на Нокиа-та (от която като че ли нямам оплаквания в този аспект).

Благодаря предварително.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 93 (2 членове и 91 гости)
Българин, Пешито


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.