The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1451  
Стар 22-07-2022
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 125
Благодари: 7
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малко инфо относно ползването на mi tv box s като плеар за ЕОН. Бокса иска наистина стабилна WIFI връзка иначе ЕОН-а почва да прекъсва. Докато устройството беше в обхвата на рутера от домашната ми мрежа всичко си му беше наред, но като го преместих в обхвта на репитера който е в единна мрежа с рутера (Tp-Link Onemesh) телевизията взе да прекъсва. Всичко друго обаче си вървеше без проблеми. Имам LAN кабели във всички стаи, та с USB to LAN хъбче което бях купувал за други цели свързах боксчето към ланката и всичко си заработи пак безпроблемно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Valkov за този полезен пост :
Silencer (23-07-2022)
  #1452  
Стар 22-07-2022
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Привет, бивш абонат на НЕТ1 съм и другата седмица ще подписвам договор с Виваком - ЕОН фулл. Попрочетох доста из форумите и имам нещо, което не мога да реша. Тъй като имам в къщи окабеляване почти навсякъде и навързани в домашната мрежа NAS, два компа, Нвидия шийлд, разни малинки, какво ще е най добре да направя. Ако ми инсталират комбинираната NOKIA да пусна след нея един LAN кабел към телевизора а на друг порт да вържа моя досегашен рутер и да си запазя досегашната конфигурация след него? Това ще влоши ли по някакъв начин скоростта на интернета към компа и другите ми устройства? Или да оставя само техния рутер и след него суич, но тогава ще трябва да завися от Виваком и няма да мога да си бърникам спокойно в рутера и да правя настройки по домашната мрежа когато си искам.
Отговори с цитат
  #1453  
Стар 22-07-2022
Себастиян Себастиян е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2022
Мнения: 86
Благодари: 28
Получил благодарност:
32 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от color Вижте мненията
Привет, бивш абонат на НЕТ1 съм и другата седмица ще подписвам договор с Виваком - ЕОН фулл. Попрочетох доста из форумите и имам нещо, което не мога да реша. Тъй като имам в къщи окабеляване почти навсякъде и навързани в домашната мрежа NAS, два компа, Нвидия шийлд, разни малинки, какво ще е най добре да направя. Ако ми инсталират комбинираната NOKIA да пусна след нея един LAN кабел към телевизора а на друг порт да вържа моя досегашен рутер и да си запазя досегашната конфигурация след него? Това ще влоши ли по някакъв начин скоростта на интернета към компа и другите ми устройства? Или да оставя само техния рутер и след него суич, но тогава ще трябва да завися от Виваком и няма да мога да си бърникам спокойно в рутера и да правя настройки по домашната мрежа когато си искам.
Не би трябвало да има влошаване на скоростта, щом говориш за кабелна връзка, ако си вържеш твоя рутер за техния. Помоли ги да ти дадат чисто ОНТ, вместо комбинирано. И аз съм бивш клиент на Нет1 и при мен дадоха Alcatel-Lucent, което е еднопортово и към него може да си вържеш твоя рутер.
Отговори с цитат
  #1454  
Стар 23-07-2022
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,045
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от color Вижте мненията
Привет, бивш абонат на НЕТ1 съм и другата седмица ще подписвам договор с Виваком - ЕОН фулл. Попрочетох доста из форумите и имам нещо, което не мога да реша. Тъй като имам в къщи окабеляване почти навсякъде и навързани в домашната мрежа NAS, два компа, Нвидия шийлд, разни малинки, какво ще е най добре да направя. Ако ми инсталират комбинираната NOKIA да пусна след нея един LAN кабел към телевизора а на друг порт да вържа моя досегашен рутер и да си запазя досегашната конфигурация след него? Това ще влоши ли по някакъв начин скоростта на интернета към компа и другите ми устройства? Или да оставя само техния рутер и след него суич, но тогава ще трябва да завися от Виваком и няма да мога да си бърникам спокойно в рутера и да правя настройки по домашната мрежа когато си искам.
Като човек който си ръчка по техниките ти препоръчвам да не се възползваш от операторското дърво Всичко обаче зависи от твоето дърво Ако имаш скапан рутер може техния да е по-подходящ. Забавяния на мрежата съм забелязал при някои рутери, ако са 100-мегабитови, а скоростта от оператора е 100+. тогава се получава препълване на порта, та ако твоя рутер не е гигабитов, а оператора ти дава повече от 100 мегабита ще е добре да ги приемеш с неговото устройство
Отговори с цитат
  #1455  
Стар 28-07-2022
Митко7 Митко7 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2018
Мнения: 295
Благодари: 13
Получил благодарност:
80 пъти в 48 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой знае ли как да инсталирам на еон приемника от виваком stb emu pro ? Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #1456  
Стар 28-07-2022
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето какво се случи след инасталацията на EON при мен. Първо, широко прокламирания оптичен интернет на Виваком стига до една кутия на партера на кооперацията, в която живея. София, кв. Борово. От там техниците изтеглиха едно UTP до апартамента ми, който е на третия етаж и просто го свързаха към съюществуващото вътрешно окабеляване. Дотук с оптичния интернет. Сега за качеството на телевизията - досега бях с цифров сигнал от НЕТ1 по коаксиален кабел до CAM модул в телевизора - 42'' Panasonic на около 15 години, плазмен, със смея да кажа превъзходна картина, контраст и цветове. Ами прехвалените EON приемници са осезаемо зле в сравнение с това, което гледам по коаксиания кабел. Сравнявам ги пряко, понеже и в момента върви цифров сигнал. Картината на Еонския приемник е тъмна, и замазана при пряко сравнение. В интерес на истината, така беше и с цифровия приемник на НЕТ1 сравнен с CAM модула...

Сега за скоростта на нета. От два три дни преди да ме прехвърлят от НЕТ1 към Виваком пускам спийд тест, за да направя сравнение. Скорост на download средно 89 - 93 Mbps, upload 75-89 Mbps
Сега положението е по зле - 70 -80 понякога пада до 60 Мbps
Та с две думи, очаквах подобно нещо, но от това не ми става по весело. Единствения плюс от цялото нещо е възможността да се гледат някои неща назад във времето и нелошото дистанционно на приемника. Но много ме е яд за качеството на картината.
Отговори с цитат
  #1457  
Стар 28-07-2022
Себастиян Себастиян е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2022
Мнения: 86
Благодари: 28
Получил благодарност:
32 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от color Вижте мненията
Ето какво се случи след инасталацията на EON при мен. Първо, широко прокламирания оптичен интернет на Виваком стига до една кутия на партера на кооперацията, в която живея. София, кв. Борово. От там техниците изтеглиха едно UTP до апартамента ми, който е на третия етаж и просто го свързаха към съюществуващото вътрешно окабеляване. Дотук с оптичния интернет.
Жалко, че оптиката при теб е FTTB, а не е FTTH. По този начин и скоростта ти е само до 100mbps (суича им е само 100mbps), а не 500mbps както е в пакета FULL, сигурно са ти намалили от таксата .От друга страна пък може би е по-добре, от гледна точка на това, че нямаш допълнителни устройства преди рутера у вас като онута и оптични преобразуватели.

Последно редактирано от Себастиян : 28-07-2022 на 22:44
Отговори с цитат
  #1458  
Стар 29-07-2022
Ж0Р0 Ж0Р0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
15 пъти в 8 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от color Вижте мненията
Ето какво се случи след инасталацията на EON при мен. Първо, широко прокламирания оптичен интернет на Виваком стига до една кутия на партера на кооперацията, в която живея. София, кв. Борово. От там техниците изтеглиха едно UTP до апартамента ми, който е на третия етаж и просто го свързаха към съюществуващото вътрешно окабеляване. Дотук с оптичния интернет.
Бях по подобна схема, преди да мина на 300Мбпс и да ми прекарат оптика до апартамента (това го получаваш само с тези планове, така че предполагам ти си на план 100Мбпс). Та ... понеже са ми ясни - изрично настоях интернета и телевизията да са ми на два отделни порта долу на суйча (съответно два отделни кабела до апартамента, досадно но все пак ... ). "Не може"-ло, "няма как", "системата на позволява" ... след определено количество скандали, оказа се, че позволява. Накрая финиширахме с един кабел отдолу до техния си им мини-суйч горе за телевизията и още един до моя рутър за интернета и проблеми със скоростта не съм имал никога ... грешка - никога до момента, в който някой гениален техник от техните тайничко ми сцепи едното utp (това за интернета) за да закачи нов клиент в блока. Явно ги е беше домързяло да опъват кабел. Та точно бях станал червен и смятах да отида да ги попилея и видях на сайта им офертите за 300+ и реших да си реша проблема веднъж завинаги. Но все още не мога да си обясня защо въпреки всичко не им взривих главите ... просто си го просеха.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ж0Р0 за този полезен пост :
Ченгел (29-07-2022)
  #1459  
Стар 31-07-2022
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 604
Благодари: 49
Получил благодарност:
109 пъти в 72 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има E-on приемници с RF in. За какво служи този вход и изобщо има ли такива, които да се ползват с активен вход или е за бъдещо ползване?
Отговори с цитат
  #1460  
Стар 31-07-2022
Себастиян Себастиян е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2022
Мнения: 86
Благодари: 28
Получил благодарност:
32 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аспух Вижте мненията
Има E-on приемници с RF in. За какво служи този вход и изобщо има ли такива, които да се ползват с активен вход или е за бъдещо ползване?
Могат да приемат тв сигнал по стандарт DVB-C и DVB-T2. Не знам дали ги дават на клиенти в България от този модел приемници.

Последно редактирано от Себастиян : 31-07-2022 на 18:18
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 97 (2 членове и 95 гости)
Българин, Пешито


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.