The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-12-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Мда. Пазя една в мазето, но беше за Темп

Ми хайде бе stilo72, ти като знаещ и можещ, обясни на нас простите и необразовани как се калибрира нов телевизор. Само ще спомена, че до преди 5-6 години поддържах на едни приятели предпечатната им с EIZO LCD монитори и съм чувал, че трябвало някаква калибровка да им се прави та се учих от клипчета в ютъб как става
Хайде запри се по темата, че съвсем ще станеш смешен!
Весели празници
__________________
  #12  
Стар 21-12-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stilo72 Вижте мненията
Говоря за хора тествали и знаещи които могат да помогнат на някой който си е купил вчера ново ТВ и така.
Операта няма да я направиш цветен телевизор!
случайно да разбираш какво си написал?
всеки потребител на първо място трябва да прочете инструкцията на уреда, обикновенно има различни режими стандартно настроени от производителя , ползва някои от тях, а след време, като се поизучи , си прави корекциите.
но ако искаш да се създаде раздел магическо преобразуване на лед тв в плазмен такъв, то трябва да се допиташ до dynamo http://www.youtube.com/watch?v=GH3nks6r7M0
  #13  
Стар 21-12-2012
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Като човек, който разполага и се занимава с професионална техника за калибриране на принтери, монитори и скенери, спокойно мога да кажа, че процесът на калибриране е абсолютно ненужен за над 99% от потребителите. Първо, калибрирането е нещо, което се прави препоръчително всяка седмица и с техника, а не "на око". Второ, необходимо е условията, при които работи ТВ/мониторът, да са непроменливи (например - офис без прозорци). Трето, осветлението трябва да е поне една идея професионално - с коректната цветна температура, без цветни нюанси и т.н. Четвърто, устройството е добре да може да работи с профили. Пето, шесто и т.н. - няма смисъл да се изброява. И последно - калибрацията се прави, за да е ВЯРНО цветопредаването, а не "за да ти хареса", с други думи, говоря най-вече от практиката, крайният резултат сравнително често не се харесва и човекът си казва - върни ми старите настройки. d3v1c3nv11 е прав, че при стотици канали с неустановено качество на картината, тая играчка е безсмислена. А и всичко се прецаква, когато вечер угасиш/светнеш ламбата.
Извод - темата наистина ще е интересна и важна само за 1% от четящите, които обаче едва ли биха потърсили информация тук. За масовия любопитен потребител, това, което може да направи, е да си настрои ТВ да показва вярно сивото (да не червенее, зеленее или синее) и яркостта. На теория поне, контрастът винаги се слага на 100% и се работи само с яркост.
Пиша го това не да се заяждам с автора на темата, а за да помогна на желаещите да си ровичкат из менютата.
Следните потребители (3) благодарят на Пламен Тачев за този полезен пост
Brian (21-12-2012), imperia (21-12-2012), stilo72 (21-12-2012)
  #14  
Стар 21-12-2012
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз си мисля, че колегата има предвид настройките на самия телевизор, но като цяло цветовете са много индивидуално нещо и няма златно правило за тяхната настройка...

Иначе е хубаво да имате добър телевизор, защото ако телевизора е пълно лайно и да се убивш да го настройваш никога няма да ти хареса как предава.

Повечето хора като си купуват дървета казват "а, то от настройките предава гадно, аз ще си го настроя вкъщи" да ама не...
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на d.ivanov за този полезен пост :
stilo72 (21-12-2012)
  #15  
Стар 21-12-2012
Аватара на stilo72
stilo72 stilo72 не е на линия
Българин
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 554
Благодари: 159
Получил благодарност:
218 пъти в 117 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=d3v1c3nv11;207529]Мда. Пазя една в мазето, но беше за Темп

Ми хайде бе stilo72, ти като знаещ и можещ, обясни на нас простите и необразовани.

Човек имаш много комплекси бе!
Никъде не съм написал, че сте прости и неразбиращи!
Вашите теливизори на фабричните настройки ли ги гледате да те питам?
Ясно е, че всеки има различни критерии за качество на картината, но има доста тънкости за доста по-добро качество от фабричните настройки!
Това ми е мисълта, и всички дето тука се правите на интересни това го знаете ! Никой не говори за калибриране в абсолютния смисъл като при плазмите и въпреки всичко клиповете в нета и материалите по тази тема са със заглавия калибриране!
Явно тука сте световните мозъци а всички други в световен мащаб са тъпаци и говорят за калибриране, и съжелявам, че досега не съм ви отценил!
__________________

DМ500HD; PARABOLIC 1.50; INVERTO 0.3dB; 42e<<>>7w; ZHD200; Fusion TV; TRIAX-TD88; INVERTO BLACK Ultra Twin 0.2dB-39e

Последно редактирано от stilo72 : 21-12-2012 на 13:54
  #16  
Стар 21-12-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Какво не си писал, че не разбрах?

Цитирай:
Първоначално написано от stilo72 Вижте мненията
ОК
Ясно е, че всички тука са експерти!
Както вече казах - Весели празници!
__________________
  #17  
Стар 21-12-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stilo72 Вижте мненията
Явно тука сте световните мозъци а всички други в световен мащаб са тъпаци и говорят за калибриране, и съжелявам, че досега не съм ви отценил!
Aде пускай конкретни теми и стига си ни оценявал и просвещавал.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Апел, Към, модераторите


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
На вниманието на модераторите yavor1 Новини и мнения 2 31-07-2012 08:22
Към модераторите! Георги1 Кошче 16 17-02-2011 01:06
Когато модераторите Динко ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 6 16-02-2011 08:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.