The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-01-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
От вторият ,но майсторите могат от всеки да га почнат!
Някой даже се ориентират и по часовника. В 17. 30 следобяд могат да ти намерят централния спътник за района.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22-01-2011
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
Thumbs up Монтаж и настройка на антени

От скоро се занимавам със сат телевизия и сат настройки.Така ,че ако нещо обаркам моля маисторите да ме поправят.Ако си с ДМ500с или там какъвто и да е пиемник първо си обнови листата с честотите и транспондерите аз си ги обновявам от тук http://satellites-xml.eu/. После, като си свалиш фаила, с FTP клиент или там с какво искаш, само да знаеш как и каде да си го набуташ там кадето трябва(ГОВОРЯ ЗА ФАЙЛА)АЗ си го слагам в приемника с DCC (Dreambox Control Center) сваляш от тук http://www.dreambox.it/download.php?...zip&t=Dreambox Control Center v2.96 а някой с TOTALCOMANDER сваляш от тук http://www.ghisler.com/
АЗ си го слагам в var/etc после рестарт на приемника и пак настройки за мотор да могат листите с транспондерите и честотите да се обновят Ииииии чак тогава се започва към сащинската част това за което питаш. Стойката на антената трябва да ти е отвсякаде права като на нефтохим кумина и да не е нито много висока, нито много ниска. Ако е много висока ще играе антената от вятъра,ако е много ниска, все някаде сте се удря (като завъртиш моторчето в крайно ляво или крайно дясно) и ти пак до никаде няма да я докараш.Даааа приемен, че е 1.40м и си я вземал на старо,за малко пари и сичко е ръждясало и пръчките са криви и конвертора е стар,ама чиниата си е права и не е крива(става въпрос за парабола).Ко праим тогава........ гледаме от пръдня боя да направим.Първо отиваме в някоя железария купуваме си шпилки метровки 6мм мелиметрови (за тези които не ме разбраха) и сменяме всичките болчета и гайки и шаиби с нови.Смазват се болчетата и гаиките само за стоиката и тези дето ще са за подвижните части от антената, да може да се движат лесно и да ни помогне за лесната и качественна настроика. Дотука добре...ако трябва сменяме и държача за облъчватела на конвертора.
Основното и същественно което се пренебрегва и не се обръща внимание е фокусното растояние от дъното на чиниата до началото на облъчватела.Това трябва да се спазва до милиметри и облъчватела да се намира ,ама точно по средата на чинията иначе си ебало и настроиките. Ако ги почнем сега до другото лято не можем ги докара. ДА уточня , че за различния диаметър чиня си е отделно, и зависи също и от дълбочината на антената. Мойта е пещерска и фокусното растоиание е 50 сm аз сам пуснал 50.5 см като да може да бяга от държача с 1 сант хавътре или наванка конверторадо. До тука, ако сичко е качественно направеномогем да постигнем някакви що годе добри резултати, но зависи и от мотора.Пак ще се повторя че сам с 1.40м и + моторетка 12 ска амааааааа малко ми упира към исток последните дето ги ловя след 75Е , ама разбрах къде ми е грешката.
1. смазах го с фалшива грес.При минусовите температури от -5 до-10 не можеше да отива до пълен исток. И се мъчеше.И после едвам се връщаше на запад,ама кат зацепеше се оправяше.Става вапрос от 75Е се оправя и си трагва нормално към запад
2. рата грешка ми е... като го слажах и му затегнах болтовете не беше в крайно свито положение , а беше малко растеглен за да мога да хващам малко по на исток.и оттам при миносовите немператури като ми се втвърди греста почна да се мъчи. Затова избора е или по голам мотор 18" ска или да е по топло. Наи добре е да е по голям , защото дългото винаги стига.
Май се отплеснах с настртоиките.......
Повечето сега дето почвам да го пиша съм го чел от тука в форума много е писано ама много е разхвърлено,ако нещо объркам ,моля да ме поправите,ама ще се опитам да го събера.
Понежее темата е за София от каде да се почне(говоря за спътника)
зависи от местопожението на самата чиния.Да пиемем, че е в Бургас,
пълния юг можем да го намерим от този саит като си зададем точно каде се намираме и да поставим зеления маркер на точното място ето и саита http://www.dishpointer.com/?satellite=0160 после
Давами че се намирам на
Latitude: 42.5173°
Your LocationSatellite DataDish Setup DataLatitude: 42.5173°
Longitude: 27.4540
Your LocationSatellite DataDish Setup DataLatitude: 42.5173°
Longitude: 27.4540

Longitude: 27.4540°
или на чист бглгарски 27.4540° това ми е пълния юг , не ни трабва компас. За тази источна дължина отговаря този спатник 28.2E ASTRA За София е 23.5 или там кадето се намирате ,ако сте в Стара Загора ще погаже друго, зависи от источната дължина и блиския по градуси спатник. после
Целта ни е да хванем най силния сигнал на този спатник които ни се пада пълен юг(извинете ме ако не се изразявам правилно)
Гледаш линията , линиата дето ва пратих в сайта, да няма дървета тераси,къщи,кумини ибалкони ,или там ко да ти пречи, после да ме пусуваш, и да викаш не става и не става. Хващаш един транспондер е то и линк http://en.kingofsat.net/ и клатиш нагоге на доло и на ляво и на дясно ,докато не го хванеш пустия му сателит.Това испълнение се прави бес мотора само с антената Ако си го хванал сканираш.Оттам
отиваш на 30W Hispasat 1C / Hispasat 1D (30°W) на
11811.00 V - Txp: 49 - Beam: EuropeDVB-S (QPSK) - 27500 3/4
или на11811.00 H - Txp: 43 - Beam: EuropeDVB-S (QPSK) - 27500 3/4
не съм много сигурен дали бияха най силните транспондери, ама някой да ме поправи, ако греша
Докато не го хванеш не пипаш ништо.
Хванеш ли сигнал сканираш.Оттам пак на този дето ти се пада пълен юг. Хванеш ли и двата можеш да отидеш на 75Е и ако сичко е наред
излизат от 30W до 75Е. Почваме с финната настроикйка.За повече инфо от тука http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=35 но аз
какво направих. Аз сам си центрирал конвертора по 19.2Е за да ми ислиза по добре астрата да гледам немците .Ама другите сателити малко ми бягат и аз знам. Затова настройте си по-ваш избор кой сателит искате сигнала да ви е най силен(зависи антената да ли позволява да го хванете) и по него си донастройвате конвертора. Като, за настройка, исползвате най слабия транспондер с най слабия сигнал.
Надявам се, че съм ви помогнал. Модераторите да ме извиняват за правописа ама. Ама ако са на 1.50 л бело вино тогава ще ги титам и малко ракия.
Благодаря на чудесния форум, ако нещо съм сгрешил поправете ме.
Още има за писане ама ми се спи и си лягам.
АИ лека




Longitude: 27.4536°
Name: 28.2E ASTRA 2A | ASTRA 2B | ASTRA 2D


Longitude: 27.4536°
Name: 28.2E ASTRA 2A | ASTRA 2B | ASTRA 2D
Отговори с цитат
Следните потребители (10) благодарят на мирокостов за този полезен пост
failure (06-03-2011), nokia n96 (29-09-2011), opti (22-01-2011), prascho (22-02-2011), radich_58 (22-01-2011), Джони68 (05-06-2022), Емилстар (22-01-2011), Криси89 (22-01-2011), мамми (27-04-2011), пстойков (09-03-2011)
  #13  
Стар 22-01-2011
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране антена

И на някой, ако му хареса , да не забравите
тенкю,баба тенкю доло в дясно
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на мирокостов за този полезен пост
4799inpl64 (22-01-2011), mdimitrov.sm (03-07-2011), opti (22-01-2011), radich_58 (22-01-2011), spassat (22-01-2011), stelian666 (05-02-2012), Георги Банков (22-01-2011), гошето86 (18-02-2011)
  #14  
Стар 22-01-2011
Аватара на radich_58
radich_58 radich_58 не е на линия
SAT-TV (ЗАПАЛЯНКО)
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: с.Бяла река,обл.Пловдив,общ.Първомай GSM-0878-246168
Мнения: 334
Благодари: 42
Получил благодарност:
96 пъти в 47 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране питане

Цитирай:
Първоначално написано от мирокостов Вижте мненията
И на някой, ако му хареса , да не забравите
тенкю,баба тенкю доло в дясно
Каза,че в предишния пост че има още да пишеш ама ти се е доспало.Като имаш възможност продължи,на мен лично тези теми ми са интересни. Предварително ти благодаря.
__________________
плътен PARACLIPSSE-D-228.6 см+24инч.двигател+LNB-INVACOM Qband SNF031-0.3db+облъчвателADF-120 INVACOM+LNB Cband+DREAMBOX DM-500S+ILLUSION/KYNG/C3/M3+TF3000CIPpro(((90*E-30*W)))
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
мотор, на, Настройка, парабола


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Настройка USALS мотор при Dreambox 800 HD Крал Артур МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 74 20-03-2013 14:07
Относно настройка на парабола Емилстар САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 1 22-01-2011 15:46
Помощ за настройка на Антена с H-H мотор данаил Монтаж и настройка на антени 22 17-01-2011 03:06
офсет+ парабола+мотор настроика мирокостов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 17-07-2010 12:29
Настройка на офсетка с мотор, без видимост на юг crazyhorse Монтаж и настройка на антени 4 02-06-2010 17:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.