The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 01-10-2011
Аватара на Crusader
Crusader Crusader не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: UK
Мнения: 27
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дали някой не си е получил конвентора да даде отзиви?!? След дълго разглеждане на форума реших да си поръчам Triax 88 и съм се спрял и на този конвентор. На мястото където съм с бсатската антена се ловят около 8db но завали ли малко пада драстично, а тук вали 355 дена в годината... Като цяло не ми трябват кой знае какви резултати просто един стабилен 39Е. Та се надявам този офсет да свърши работа. Остава въпроса дали това: http://www.ebay.co.uk/itm/TECHNOMATE...item5adc835b3f ще е полезно...
__________________
Отговори с цитат
  #12  
Стар 02-10-2011
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да започнем от там, че конвертор със средно затихване 0,1dB няма, а ти си отговори на въпроса дали е полезно...
То е нещо както рекламират касетофончетата с 1000-2000W мощност...ама с мааалкото уточнение, че става въпрос за P.M.P.O.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 02-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Купи си конвертор който е масов и за който може да прочетеш добри отзиви.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #14  
Стар 02-10-2011
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Купи си конвертор който е масов и за който може да прочетеш добри отзиви.
ОооПепи, ще ми е интересно да чуя твоето вещо мнение за единичен и двоен конвертор.

Поздрави!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 02-10-2011
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И на мен ми намерисва на реклама! От доста време се занимавам със сателитна техника, въпросните конвертори не съм ги пробвал, но мога да ви препоръчам такива, които ги има на БГ пазара и са значително над средното ниво. За INVACOM няма да говоря защо всички знаят че са най-добрите. Бих ви препоръчал конверторите на TRIAX и ALPS, по-добри са от толкова известните INVERTO, а и от много други.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 02-10-2011
Аватара на Crusader
Crusader Crusader не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: UK
Мнения: 27
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Да започнем от там, че конвертор със средно затихване 0,1dB няма, а ти си отговори на въпроса дали е полезно...
То е нещо както рекламират касетофончетата с 1000-2000W мощност...ама с мааалкото уточнение, че става въпрос за P.M.P.O.
Ясно е че нещо което струва 5▒▒▒163; няма да е колко по различно (добро) от останалите, и като цяло е пределно ясно че при положение Invacom моделите които струват по 20▒▒▒163; са 0.3db този няма как да е 0.1db просто търсих отзиви. Човека каза че е търсил най добрия конвентор и се е спрял на този...
__________________
Отговори с цитат
  #17  
Стар 02-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Онджичек Вижте мненията
ОооПепи, ще ми е интересно да чуя твоето вещо мнение за единичен и двоен конвертор.

Поздрави!
Скоро правих мултифийд, през ръцете ми минаха три модела конвертори като повечето бяха Инверто блек ултра единични, блек ултра двоен, и инверто блек еко + един двоен на хиршман.
Блек еко-то е ясно, че показа най-слаби резултати, но като цяло доста добри.
Размера му е като на шарп ама шарпа е по-зле определено.
Хиршмана и той не даде добри резултати макар, че е истински а не китайски ама за слабите честоти хич го няма.
Блек ултра-та даде най-добри стойности, обаче двойния блек ултра показа един децибел повече от единичните такива като се има предвид, че тествах с три бройки които после отидоха на антената + двойния.

Още по-скоро си бъзиках моята антена на мултифийд където заради 1Н съм сложил този спътник за централен.
Там стоеше един триакс тси 005 който не е никак лош конвертор.
Та тогава реших да проверя с един блек ултра как ще е положението.
Като цяло на повечето транспондери от 1Н блек ултрата показа по-добри стойности, но много малко над триакса.
Примерно на някой транспондер беше 0,2дб повече на друг 0,1дб на трети 0,3дб и повече не е показал.
Това което ми направи впечатление с триакса е, че с него децибелите на 12460 и на 12480 бяха еднакви.
С блек ултрата на 12460 бяха малко повече от триакса обаче на 12480 положението беше много зле.
Затова си оставих триакса, днес пак пипах антените и реших да тествам с един двоен на инверто с който разполагам а именно white tech.
Мога да ти кажа, че тоя показа още по-добри резултати с около един децибел, направо се изкефих максимално.
Как досега не съм го пробвал тоя на 19Е, вече той ми седи за 1Н а триакса го свалих скоро ще го слагам на друга антена.
Като цяло хич не съжалявам и не съм останал разочарован от марката Инверто, затова тя преобладава по антените ми.
Алпса не е лош, но триакса е по-добър обаче пред него е инверто, тествал съм още няколко марки сред които инваком и мога да кажа, че алпс работи по-добре от инваком - мое мнение.

Цитирай:
Първоначално написано от Милен_ТТ Вижте мненията
За INVACOM няма да говоря защо всички знаят че са най-добрите. Бих ви препоръчал конверторите на TRIAX и ALPS, по-добри са от толкова известните INVERTO, а и от много други.
Това си е твое мнение, но не и масовото такова.
Както се вижда от отговора ми по-горе аз съм на съвсем друго мнение.
Като искаш да разбереш коя марка е по-добра, взимаш няколко конвертора и си правиш тестовете.
Така съм установил коя марка на какво ниво е.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Ooo_Pepi за този полезен пост
жоркин29 (03-10-2011), Онджичек (02-10-2011)
  #18  
Стар 02-10-2011
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Скоро правих мултифийд, през ръцете ми минаха три модела конвертори като повечето бяха Инверто блек ултра единични, блек ултра двоен, и инверто блек еко + един двоен на хиршман.
Блек еко-то е ясно, че показа най-слаби резултати, но като цяло доста добри.
Размера му е като на шарп ама шарпа е по-зле определено.
Хиршмана и той не даде добри резултати макар, че е истински а не китайски ама за слабите честоти хич го няма.
Блек ултра-та даде най-добри стойности, обаче двойния блек ултра показа един децибел повече от единичните такива като се има предвид, че тествах с три бройки които после отидоха на антената + двойния.

Още по-скоро си бъзиках моята антена на мултифийд където заради 1Н съм сложил този спътник за централен.
Там стоеше един триакс тси 005 който не е никак лош конвертор.
Та тогава реших да проверя с един блек ултра как ще е положението.
Като цяло на повечето транспондери от 1Н блек ултрата показа по-добри стойности, но много малко над триакса.
Примерно на някой транспондер беше 0,2дб повече на друг 0,1дб на трети 0,3дб и повече не е показал.
Това което ми направи впечатление с триакса е, че с него децибелите на 12460 и на 12480 бяха еднакви.
С блек ултрата на 12460 бяха малко повече от триакса обаче на 12480 положението беше много зле.
Затова си оставих триакса, днес пак пипах антените и реших да тествам с един двоен на инверто с който разполагам а именно white tech.
Мога да ти кажа, че тоя показа още по-добри резултати с около един децибел, направо се изкефих максимално.
Как досега не съм го пробвал тоя на 19Е, вече той ми седи за 1Н а триакса го свалих скоро ще го слагам на друга антена.
Като цяло хич не съжалявам и не съм останал разочарован от марката Инверто, затова тя преобладава по антените ми.
Алпса не е лош, но триакса е по-добър обаче пред него е инверто, тествал съм още няколко марки сред които инваком и мога да кажа, че алпс работи по-добре от инваком - мое мнение.



Това си е твое мнение, но не и масовото такова.
Както се вижда от отговора ми по-горе аз съм на съвсем друго мнение.
Като искаш да разбереш коя марка е по-добра, взимаш няколко конвертора и си правиш тестовете.
Така съм установил коя марка на какво ниво е.
ОооПепи, рулираш! Както винаги стойностен пост.

Цитирай:
Първоначално написано от Crusader Вижте мненията
Ясно е че нещо което струва 5▒▒▒9618;▒▒▒9618;▒▒▒9618;163; няма да е колко по различно (добро) от останалите, и като цяло е пределно ясно че при положение Invacom моделите които струват по 20▒▒▒9618;▒▒▒9618;▒▒▒9618;163; са 0.3db този няма как да е 0.1db просто търсих отзиви. Човека каза че е търсил най добрия конвентор и се е спрял на този...

Търсех най-доброто, подведох се, а конвертора даже взе че изгоря.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 02-10-2011
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Зависи за какви IVACOM-и говориш, в момента на пазара има страшно много ментаци, които нямат нищо общо с оригинала. Аз имам такъв от преди 7-8 години, когато все още нямаше китайски реплики, и ми дава средно 3 db по-вече сравнение със всеки средно статистически конвертор. Я си вземи един от Англия например и тогава говори за INVACOM-а.
Марката INVERTO е прехвалена. Най-зле са екото и мултиканекта. При мен триакса даде по-добри резултати от блек и ред едишъна. Макар и с много малко в 0.2-0.3 db(cредно). Разбира се разликата е много тънка, и при различни бройки от същите марки и модели може да има разминавания, но като цяло аз съм за триакса, нямат такива издънки както инвакома. Да не казвам, че и един текател, също са по-добри от инвертото, смарт електроник също! Да не продължавам и с други марки, които показват по-добри резултати, че ще излезе че са най-калпави.
Ще спомена че на антена офсетна 1.10 не триакс, а обикновенна, точно с АLPS изкарвам скандинавците на THOR на вертикалата (ниските честоти) на 7-8 db, а с блек и ред едишъна направо няма никой, в най-добрия случай 6-6.5 db силно насича.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 02-10-2011
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,410
Благодари: 194
Получил благодарност:
353 пъти в 247 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

обикновено се дава най-добрата стойност на конвертора при определени mhz, тоест има крива в децибели и се взима най-ниската стойност. Ами ако високата е примерно 8 - излиза че не е виновна чинията/това си е отделен въпрос/ а че конвертора е менте или са послъгали с параметрите му. На времето гарднър взимаха за база най-високия-лошия параметър на конвертора/0.8/ а сега е обратното.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
01db, gain, high, lnb, super, technomate, universal, конвертор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Diva Universal Russia или Diva Universal Romania? GeorgiD ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 0 04-10-2010 12:03
Новият конвертор на Triax TSI 005 0.3dB High Gain на промо цена 24 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 1 18-11-2009 00:38
High Life HD и Zhenskiy Mir HD се появиха в Platforma HD Джак HDTV нови канали и новини 34 27-05-2009 12:29
High Life HD: New channel (EuroBird 9A) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 23-05-2009 01:11
Концерти във High Deffinition по ARD Festival HD koko_varna МУЗИКА 0 27-12-2008 23:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.