The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 11-10-2011
Аватара на fakirastanly
fakirastanly fakirastanly не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 250
Благодари: 36
Получил благодарност:
28 пъти в 24 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Здр. Юнаци

от 6 години насам голяма част от техниката която ме заобикаля на работа е HP имат много добри здрави сървъри нисък и висок клас както и някой модели принтери и многофункционални устройства но лаптопи те са много куци коне съветвам те да не си вземаш лаптоп на HP направени са да се чупят да ходят в сервиз и да си купуваш 3 годишна гаранция от HP така наречения от тях (Care Pack)които е по ефтин при евентуален ремонт които се налага почти винаги .

за успоконие на колегите от горните редове с HP споменатите проблеми не са само при тях ...

ако искаш здрава машина и да нея мислиш съвета ми е

1.Lenovo серията thickpad
2.DELL серията latitude
3.Acer каквото си харесаш и ниския клас ама хич не е лош.

за SONY нямам наблюдение но мисля че цената им е висока спрямо харектеристиките просто си плашташ за марка.

Последно редактирано от fakirastanly : 11-10-2011 на 07:00
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11-10-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от данаил Вижте мненията
HP само за принтери и скенири, за нищо друго нестават!
Аз съм с МакБуук Про и съм адски доволен, е вярно е че дадох 4к но пък си заслужава.
Да пропуснем скенерите и да не забравяме и сървърите
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11-10-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tok82 Вижте мненията
HP използват евтини части цената я докарват от външния вид след 7 8 месеца започват проблемите батерията не държи разпоява се видеото контролери се разпояват HDD гледам че е 640gb най вероятно е Westarn digital който се чупи много от гледна точка на HDD си избери по малък да не е над 320GB много са минали през рацете ми мога да ти кажа че HP не става не издържат за напред едно запояване само на видеото ще ти струва около 70 80 лева пък за другите части да не говорим
Че кои са скъпите части за лаптоп ?
Видеото на този лаптоп ако правилно е посочил вида на машината колегата по-горе е интел и няма да има проблеми със запояването. Проблемите си съществуваха с един модел на NVidia и ги имаше не само при НР.
Не че съм фен на марката (макар че служебно съм свързан с нея) но за мен истината е избираш си хардуера и после търсиш марка даваща най голяма реална гаранция. И си свиркаш. Кой ли ремонтира Acer и нашумелия напоследък Samsung Пък ако някой си купува лаптоп който да ползва над 3 години.. еми негов проблем си е
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,948
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fakirastanly Вижте мненията
ако искаш здрава машина и да нея мислиш съвета ми е

1.Lenovo серията thickpad
2.DELL серията latitude
3.Acer каквото си харесаш и ниския клас ама хич не е лош.

за SONY нямам наблюдение но мисля че цената им е висока спрямо харектеристиките просто си плашташ за марка.
Напълно споделям класацията ти, само, че тинкпада е доста пластмасов, вярно доста качествена пластмаса, но пластмаса, а съдейки по избора на Стоян с този метален корпус на НР, той търси нещо по-така(на външен вид), затова по-удачна би била IdeaPad серията на леново. Нещо такова--> http://laptop.bg/laptops-lenovo-Idea..._y570_59311065, като минус бих посочил гланцовият дисплей.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 11-10-2011
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добро утро на всички. Искрени благодарности за мненията, коментарите и предложенията!

Брат ми, който иска да си купи нов лаптоп, не е максималист и не търси нещо изключително. Обикалял по магазините харесал дизайна на посочения в началото. После сред всички от тази серия мой познат ме насочи на спецификацията, която публикувах за коментар. Брат ми видял и рекламата на МТЕЛ за пакет на този комп с мобилен интернет, както и студиото на испанците Canal+ Deportes от неделя вечер, когато анализаторите бяха сложили един такъв на масата между каските на отборите по американски футбол, чийто мач коментираха.

Самият аз ползвам Леново. Вече е на повече от две години, изглежда някакси китайски, но си е добре. И неговата батерия сдаде багажа още след година, сега уж търся и чакам да внесат нови оригинални.

Ще говоря с брат ми да се огледа за други марки. Поне с този извод оставам засега.

Бих помолил Продуцента, понеже показа едно леново, да покаже евентуално някоя друга подходяща конфигурация, по възможност без ОС, на цена около 1000 +- 100 лв. Интелски процесор, отделна видеокарта, 1000 мбпс лан карта. Мисля, че това са водещите изисквания.

Отговори с цитат
  #16  
Стар 11-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,948
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

С тези изисквания, единственият вариант за идеапад е http://laptop.bg/laptops-lenovo-Idea...570a_59_071233, но честно казано не ме грабва.
Относно батерията, няма вечна батерия, а и всичко зависи как се използва. Дръж лаптопа нонстоп вързан за зарядното пък чакай батерията да ти държи после.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 11-10-2011
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре, кой е "твоят" модел?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 11-10-2011
копача09 копача09 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 67
Благодари: 8
Получил благодарност:
11 пъти в 6 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
С тези изисквания, единственият вариант за идеапад е http://laptop.bg/laptops-lenovo-Idea...570a_59_071233, но честно казано не ме грабва.
Относно батерията, няма вечна батерия, а и всичко зависи как се използва. Дръж лаптопа нонстоп вързан за зарядното пък чакай батерията да ти държи после.
Моят лаптоп е на 6 години ACER ASPIRE-1692 WLMI
никога не го изключвам от зарядното освен когато ми се налага да го ползвам на батериая,все още мога да изгледам един филм1,30 часа.
Проблема е там , че преди всичко беше много по-качествено а сега почти всичко е боклук.

Последно редактирано от копача09 : 11-10-2011 на 09:35
Отговори с цитат
  #19  
Стар 11-10-2011
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Когато плюете по HP не забравайте нещо много важно - притежават фабриките и технологията на Compaq. Лаптопа който ползвах допреди 1 месец беше compaq от 2003, бях го надул на максимума 1ГБ рам, 2.8 pentiium4 и въпреки че фучеше нонстоп, си работеше добре преди жена ми да го удари в земята Новите ХП-та... както всички нови неща са предимно продукт за пазара, за продаване, а не за трайност и дълга работа
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien
Отговори с цитат
  #20  
Стар 11-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,948
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Добре, кой е "твоят" модел?
Всеки си има вкус, аз лично не бих подбирал лаптоп по външен вид, единствено гледам клавиатурата да ми е удобна, да има добра батерия, какво има вътре в лаптопа и изходящите портове, без усб3 и/или е-сата, аз лично не виждам за какво ти е гигабитова ланка, при положение, че вътрешният ти хард е 5400rpm.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
ReVo (11-10-2011), sarivano (12-10-2011)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4530, hp, probook, ви, как, лаптоп, се, Струва, съм, Харесал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
PlayBook на RIM ще струва 499 долара ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 22-03-2011 16:28
$40 млн. струва откриването на Олимпиадата Джак СПОРТ 3 12-02-2010 21:56
“Нова ТВ” в събота: колко ще струва АЕЦ Белене и заслужава ли си? ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:04
40 000 лв. струва новият клип на Андреа - вихри се и Златка ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 14-09-2009 15:50
Колко според вас трябва да струва IPBOX 900HD ? dman IPBOX 17 14-06-2009 06:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.