The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 16-09-2009
Аватара на miros123
miros123 miros123 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 983
Благодари: 749
Получил благодарност:
497 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Как 42" плазма с dm500s? Ти бъзикаш ли се нещо? Успяваш ли да извадиш някакъв образ?
__________________
Pasat Ф140, LNB Inverto 0,3db, Super PowerJack 12", NP-601, {DM500s, DM800PVR} - clone {Gemini - mbox 0.4}, {Vu+ solo2}, {4°W-57°E}
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16-09-2009
skywalker skywalker не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 53
Благодари: 0
Получил благодарност:
27 пъти в 13 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pstoichev Вижте мненията
Благодаря ти, но за сега не ми се преинсталва, че много време ми отнемат след това настройките.Трябва да има някакво решение, не може да съм 1 с подобен проблем.Чудя се, със скарт съм от приемника към 42 инчова плазма, от плазмата с чинчове към системата за домашно кино...
С техния скапан приемник нямах този проблем...
Настройките са най-малкия проблем. Изтегли си сетингите и конфиг файловете на емулатора, който ползваш на PC-то. Слагаш новия имидж и после връщаш всичко по местата им (новия имидж си има панел за сваляне на емулатори, от където си зареждаш каквото ти трябва и само копираш старите конфиг файловете с FTP). Става за 15 мин. като 10 от тях са качването на самия имидж

Освен всичко друго, аз лично забелязвам и по-добра картина с този имидж, като също гледам на 42" плазма.
__________________
DM600PVR, TT-budget 3200
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16-09-2009
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miros123 Вижте мненията
Как 42" плазма с dm500s? Ти бъзикаш ли се нещо? Успяваш ли да извадиш някакъв образ?
Не, не се бъзикам.Изкарвам си видеото и ти прилично, има малки забележки, но какво да се прави...

Цитирай:
Първоначално написано от skywalker Вижте мненията
Настройките са най-малкия проблем. Изтегли си сетингите и конфиг файловете на емулатора, който ползваш на PC-то. Слагаш новия имидж и после връщаш всичко по местата им (новия имидж си има панел за сваляне на емулатори, от където си зареждаш каквото ти трябва и само копираш старите конфиг файловете с FTP). Става за 15 мин. като 10 от тях са качването на самия имидж

Освен всичко друго, аз лично забелязвам и по-добра картина с този имидж, като също гледам на 42" плазма.
Ще се мъча още да видя дали нещо няма да се оправи, ако ли не ще се пробва.

Последно редактирано от Хиена : 16-09-2009 на 17:50
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16-09-2009
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,319
Благодари: 139
Получил благодарност:
468 пъти в 293 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Херакал ви каза какъв е проблема не може хардуерен проблем да го решиш с смяна на имиджи само ще си изгубиш времето.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17-09-2009
skywalker skywalker не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 53
Благодари: 0
Получил благодарност:
27 пъти в 13 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Проблема може и да не е хардуерен все пак. Има разлики от имидж на имидж, даже качеството на картината се различава. Нищо не пречи да се опита с 2-3 имиджа преди да се заключи, че е от хардуера.

При мен например ЛАН картата не тръгва при рестарт (от менюто) на всяка версия на gemini, но това не се получава при pli jade и sifteam. Причината е в по-различния драйвер, който се ползва.
__________________
DM600PVR, TT-budget 3200
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17-09-2009
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от exxor Вижте мненията
Херакал ви каза какъв е проблема не може хардуерен проблем да го решиш с смяна на имиджи само ще си изгубиш времето.
Ok, но тогава какво е решението...
В гаранция е, но ако им го изпратя,като нищо могат да се оправдаят, че е от смяна на имиджа и да си платя ремонта...
Пък и не се знае колко време ще го държат, през това време в вкъщи ще ме заастрелят.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17-09-2009
skywalker skywalker не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 53
Благодари: 0
Получил благодарност:
27 пъти в 13 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Пълно малоумие е това, ако някой те задължава да не пипаш имиджа на приемника си
Ми нали точно това е голямото предимство на линукс приемниците, голямото разнообразие от софтуер за тях, иначе за какво ти е?

Хич не се притеснявай, а слагай Pli Jade, който ти дадох горе и виж дали има разлика с него. После може да опиташ и със SifTeam.

Точно Gemini изобщо недей да слагаш на китайчето, че може да 'гръмне', ако е версия над 4.20.
__________________
DM600PVR, TT-budget 3200
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17-09-2009
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Този проблем го има и при мен. Така е от самото начало. Дори освен звука и картината започва да забавя и става на кутийки. Няма софтуерна оправия на този ефект. Сменял съм сума ти имиджи и никаква файда, пробвал съм с емулатори и без емулатори и на кодирани и на свободни канали.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 17-09-2009
Аватара на ICO42
ICO42 ICO42 не е на линия
Българин от севера
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Павликени&Велико Търново
Мнения: 323
Благодари: 23
Получил благодарност:
67 пъти в 47 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Моите и 2-та са китайци,но нямам такива разминавания,от Ники са ми и двата,само че аз Gemini го разкарах още на мига в който дойдоха при мене.Карам си със СифТийм и нямам такива грижи.Не знам дали е от имидж или съм попаднал на свестни китайчета.Така че пробвай СифТийм,както каза колегата по горе просто си запази конфига на емутата от предишния имидж,от сървъра на СифТийм си дръпни който си искаш емулатор,а и като свикнеш един път с него просто няма да ти се иска да си сложиш друг.
__________________
No pain, no gain
Отговори с цитат
  #20  
Стар 17-09-2009
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат.
Проблема се оказа елементарен, но на кой ще му дойде на ум, че може да е от това...
В плазмата, бях активирал вътрешното заглушаване на звука тъй като използвам система за домашно кино.
Махнах забраната и се оказа, че забавянето изчезна...
Вижда ми се много странно, с булсатския кютук нямаше проблем.
Въпроса е, че всичко се оправи.Бъдете живи и здрави.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
звук, на, Разминаване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Разминаване на картина и звук baduchev DREAMBOX 9 26-02-2011 17:12
Разминаване звук и картина при оригинален ДМ800 stif DREAMBOX 3 16-10-2010 11:16
Нямам звук! Паляка ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 18-09-2010 15:37
Разминаване на звук Ачо САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 5 05-01-2010 14:19
Звук на HD tdragon DREAMBOX 4 14-08-2008 01:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.