The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > Новини > НОВИ ЧЕСТОТИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 26-06-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Съгласен съм с tiesto! Не може нещо да струва 900 лв и да не дава пълния набор от изходи!Вярно е че има преходници - но аз лично предпочитам да си ги има всичките изходи а не да купувам преходници! Смятам че в това отношение от DM се поодрискаха и лично мен ме загубиха като клиент! Аз също смятам да взема IPBOX-a след като излезе софтуер за него!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26-06-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Добре де, Мерцедеса като струва 150 000 лв., трябва ли да може да върви и с дървени въглища?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #13  
Стар 26-06-2008
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Колеги,
за сега мога да кажа само, че наши клиентити, които имаха Kathrein 910 приемници сега ги сменят за DM800.
A като излезе на пазара IP Boxa, тогава ще му видим възможностите.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 26-06-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Цитирай:
Първоначално написано от Момчи
Добре де, Мерцедеса като струва 150 000 лв., трябва ли да може да върви и с дървени въглища?
Не съм убеден че сравнението е добро - ето едно-по добро:
Мерцедеса като струва 150 000 лв трябва ли да има климатик, CD плеър, ел. стъкла, серво на волана...
Как би се почуствал ако някой се опитва да ти продава мерцедес за 150 бона без всички или поне част от описаните екстри, а те да присъстват във FORD например за 30 000?
Такава е ситуацията за момента при приемниците скъпия DM опоскан яко откъм интерфейси - независимо че софта му е the best и далеч по евтиния, но с много по-пълен набор от интерфейси IPBOX900!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26-06-2008
vlad vlad не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 270
Благодари: 19
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Цитирай:
Първоначално написано от dman
... и далеч по евтиния, но с много по-пълен набор от интерфейси IPBOX900!
Които интерфейси са безполезни, както и целия приемник, ако няма добър софтуер, който да го управлява

И най-хубавия откъм хардуер приемник, без свестен софтуер е една купчина безполезно желязо

Затова при избора на приемник, недейте да подценявате фактора софтуерна поддръжка ;;690
__________________
1.2 м параболична антена, Inverto LNB Super Mini 0.3dB, 60.0E <-> 24.5W, MAX500HD
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26-06-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Цитирай:
Първоначално написано от dman
Цитирай:
Първоначално написано от Момчи
Добре де, Мерцедеса като струва 150 000 лв., трябва ли да може да върви и с дървени въглища?
Не съм убеден че сравнението е добро - ето едно-по добро:
Мерцедеса като струва 150 000 лв трябва ли да има климатик, CD плеър, ел. стъкла, серво на волана...
Dreambox-a има всички екстри за които може да си помислиш, за този клас приемници. Описал съм ги онзи ден в ревюто, а с времето ще стават още повече.
Не съм съгласен, че аудио-видео чинча е екстра. Бих казал дори, че един HD-приемник няма нужда от него. Но въпреки това, както показаха по-горе, има преходник, който струва 5-6 лв.
Нали това е HD-приемник? Какво HD ще гледаш през видео-чинча?
Затова аналогията ми с Мерцедеса и дървените въглища не е случайна. Мерцедес ли си купуваш, или ретро-автомобил с парен котел на дървени въглища?
Това да не вземеш DM800 защото нямал видео-аудио чинч за мен не е причина, а просто оправдание.

PS. Все пак всеки прави избора сам за себе си и нека да не го налага върху другите или да омаловажава техния избор.
DM800 е избран за приемник на 2008 г., въпреки че няма видео-аудио чинч.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26-06-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Цитирай:
Първоначално написано от vlad
Които интерфейси са безполезни, както и целия приемник, ако няма добър софтуер, който да го управлява

И най-хубавия откъм хардуер приемник, без свестен софтуер е една купчина безполезно желязо

Затова при избора на приемник, недейте да подценявате фактора софтуерна поддръжка ;;690
За това съм абсолютно съгласен, обаче е гадно да ти продават скъпо хардуер с орязани възможности заради добрия софтуер нали?
Момчи - визирах HDMI и Компонентния интрфейси. Видео-аудио чинч хич не ме интересува . Смятам обаче че първите два са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за всяко устройство което претендира да е HD, независимо дали Set Top BOX , HD Player, Game Console или каквото и да е било друго.
Така че DM за мен е Mercedes без климатик и аудио система . С 2 думи добра машина ама с едно яко из....не от производителя. Именно заради това не смятам че си заслужава цената, колкото и да му е добър софтуера! Просто хардуера му не е това което трябва да е! А софтуер за IPBOX-a може да се напише по добър (и ще чакам да се напише), ама HDMI и компонентнтен няма как да се сложи на DM-a.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26-06-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Писано е достатъчно защо Dreambox има моднат DVI порт а не HDMI.
Вече китайките лоу-кост DVD-плеъри на илиенци са с HDMI. Ти мислиш ли че случайно DM са заложили на моднат DVI, вместо да използват HDMI?
Що се отнася до видеото, DVI и HDMI е едно и също. В случая през DVI-порта се предава и звук. В официалния форум на Дрийм Мултимедия пише, че през техния DVI порт няма да има проблеми с HDCP-защитата. Затова чудя се, какво му е по-доброто на HDMI-порта?
Предполагам знаеш, че кабела на Дриймбокса от едната страна е DVI, а от другата HDMI - няма нужда телевизора ти да има DVI-вход. Достатъчно е да има HDMI-вход и си ти.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26-06-2008
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Намират се HDMI портове на TV тата... Не е в това проблема.И звука не ми е проблем. Имам цифров DTS декодер с оптични входове него ползвам за всичко което е AC3 или DTS и звука на TV то е изключен винаги. Просто нестандартните неща не са добра идея. Ако утре настъпя и повредя този специфичен кабел ще бъде голям проблем - най-малкото скъпо да го намеря. Освен това ако искам да си пусна дълъг кабел винаги мога да си купя качествен HDMI кабел, но в случая съм ограничен до този който се предлага с DM то. Проблем възниква ако искам да го вържа на повече 1 един дисплей обаче, както съм направил с някой други у-ва. Тук интерфейса е само един . Тъпо е да превключвам кабелите за втория телевизор нали? Не визирам изобщо скарта. Отдавна не ползвам интерфейси които не поддържат HD, освен ако нямам друг избор.
Просто от досегашния си опит съм се анучил да се пазя от нестандартните неща... А и е смешно разни малки жълти компании които произвеждат HD плеъри например да имат HDMI лиценз, а ДМ да не си купят!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26-06-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: ZDF и ARD започват HD-излъчване от лятото на 2009 г

Такъв кабел може да си купиш от всеки магазин за техника.
Преди да купя Дриймбокса бях купил 5 m кабел DVI -> HDMI от Техномаркет, за да пускам филми от компютъра на телевизора.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2009, ard, hdизлъчване, zdf, започват, лятото, на, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Boomerang излъчва Робовижън анимационно шоу – лятото ще бъде весело! ТИНТИН ДРУГИ 0 08-06-2010 10:09
Европейските полуфинали започват – гледай по PRO.BG и RING.BG! ТИНТИН СПОРТ 0 20-04-2010 13:09
От лятото Юнайтед с нов треньор ? Джак СПОРТ 1 15-04-2010 20:51
Five HD от лятото на Sky UK ТИНТИН HDTV нови канали и новини 0 17-03-2010 22:28
Хитова филмова програма и много смях през лятото по Нова телевизия ТИНТИН ДРУГИ 0 30-06-2009 15:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.