The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #2011  
Стар 10-12-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 521
Благодари: 27
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги да ви попитам при виваком статични IP-та има ли и какви са условията, с мой рутер може ли (понеже предпочитам да си ползвам други dns-и не на доставчика, и ползвам някой портове примерно за emby или задължително да ползвам ddns услуга, но дори да ползвам ddns- се въвежда в рутера потребител и парола )?Понеже от известно време виждам, че някой опъва оптика в Лозен , но не е местния доставчик Бол Бг Изток и в събота сутринта (09.12.23г) на път за работа виждам изпъната стълба на един стълб по нататък оптики по земята и един техник попитах го за кой опъват оптика и ми каза, че за Виваком но може би ще е активна чак февруари 2023г.
Отговори с цитат
  #2012  
Стар 11-12-2023
Аватара на Lyubo8306
Lyubo8306 Lyubo8306 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: RUSE
Мнения: 162
Благодари: 45
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам едно малко по странно питане. Абонат съм на nett.tv Словения, които използват приложението на EON. В пакета си наред с всички други програми предлагат и пакета на Диема Спорт, които работи навсякъде в Европа, а и не само, но в България е географски ограничен........в което няма логика.
__________________
Xtrend 6000, TRIAX TD110,Multifeed 9,13,16,19,2,23,5 Inverto black Ultra - 0,2 dB
Triax TD 78 - 30W, Triax TD 88 - 28,2, Bulsatcom 65 - 39E, Bulsatcom 65 - 75E - PHILIPS

42PFL8404H Ambilight
Отговори с цитат
  #2013  
Стар 11-12-2023
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 96
Благодари: 17
Получил благодарност:
46 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди години беше безплатно статичното ИП от тях. После въведоха такса (както е при А1).
Та...поръчвате си през тел. 123 статично ип. После влизате в my.contact.bg откъдето си го активирате за устройство с определен мак адрес.
След това си закачате вашия рутер директно на мястото на Вивакомския и си правите и там настройките (отваряне на портове, добавяне на дднс-и). С рутер на Асус го ползвах това и там нещата се случват много лесно.

От поддръжката на Виваком освен да ви объркат друго трудно ще направят и най-добре ще е да се оправяте сами.

Иначе, телевизията им откакто е ЕОН вече не иска назначаване на специфични портове и прочее.

Аз не мога да споделя повече, тъй като от година някъде не им ползвам услугите и няма как да видя какви бяха настройките.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angelvarna за този полезен пост :
Jovanoty (11-12-2023)
  #2014  
Стар 11-12-2023
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 656
Благодари: 132
Получил благодарност:
114 пъти в 93 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
Преди години беше безплатно статичното ИП от тях. После въведоха такса (както е при А1).

Та...поръчвате си през тел. 123 статично ип. После влизате в my.contact.bg откъдето си го активирате за устройство с определен мак адрес.

След това си закачате вашия рутер директно на мястото на Вивакомския и си правите и там настройките (отваряне на портове, добавяне на дднс-и). С рутер на Асус го ползвах това и там нещата се случват много лесно.



От поддръжката на Виваком освен да ви объркат друго трудно ще направят и най-добре ще е да се оправяте сами.



Иначе, телевизията им откакто е ЕОН вече не иска назначаване на специфични портове и прочее.



Аз не мога да споделя повече, тъй като от година някъде не им ползвам услугите и няма как да видя какви бяха настройките.
Ако идва оптика не става само със закачане на твоя рутер. Трябва да ги помолите за ONT. Иначе и от сайта може да се активира публично ИП. По подразбиране дават динамично -ДДНС ще работи, но по телефона може да го направят статично и тогава не трябва дори ДДНС.
Поздрави

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Underworld за този полезен пост :
Jovanoty (11-12-2023)
  #2015  
Стар 11-12-2023
Ж0Р0 Ж0Р0 е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
15 пъти в 8 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Колеги да ви попитам при виваком статични IP-та има ли и какви са условията, с мой рутер може ли (понеже предпочитам да си ползвам други dns-и не на доставчика, и ползвам някой портове примерно за emby или задължително да ползвам ddns услуга, но дори да ползвам ddns- се въвежда в рутера потребител и парола )?Понеже от известно време виждам, че някой опъва оптика в Лозен , но не е местния доставчик Бол Бг Изток и в събота сутринта (09.12.23г) на път за работа виждам изпъната стълба на един стълб по нататък оптики по земята и един техник попитах го за кой опъват оптика и ми каза, че за Виваком но може би ще е активна чак февруари 2023г.
Няколко пъти си бях подновявал договора със статичното IP без разправии, но последния път изведнъж изчезна ... оказа се, че трябвало да си доплащам 2лв на месец за него, а пък не съм го заявил. Както и да е - добавиха го пак, но струва 2лв на месец. Говорим за оптиката с техен рутър на нокиа. По принцип преди съм го карал и с мой рутър по utp, но трябва да се вкара MAC адреса му в тяхната система. Също имай предвид, че при подновяване на договора винаги го променят по някаква причина.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Ж0Р0 за този полезен пост
Jovanoty (11-12-2023), Ченгел (13-12-2023)
  #2016  
Стар 11-12-2023
Себастиян Себастиян е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2022
Мнения: 86
Благодари: 28
Получил благодарност:
32 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ж0Р0 Вижте мненията
Няколко пъти си бях подновявал договора със статичното IP без разправии, но последния път изведнъж изчезна ... оказа се, че трябвало да си доплащам 2лв на месец за него, а пък не съм го заявил. Както и да е - добавиха го пак, но струва 2лв на месец. Говорим за оптиката с техен рутър на нокиа. По принцип преди съм го карал и с мой рутър по utp, но трябва да се вкара MAC адреса му в тяхната система. Също имай предвид, че при подновяване на договора винаги го променят по някаква причина.
Аз наскоро си поднових договора. Няколко дни карах с частно ip. После си поръчах през My Vivacom публичен ip адрес и системата ми даде същото публично ip отпреди преподписването. Явно е било свободно и не са го дали на друг клиент.

Последно редактирано от Себастиян : 11-12-2023 на 16:42
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Себастиян за този полезен пост :
Jovanoty (11-12-2023)
  #2017  
Стар 11-12-2023
Себастиян Себастиян е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2022
Мнения: 86
Благодари: 28
Получил благодарност:
32 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
После влизате в my.contact.bg откъдето си го активирате за устройство с определен мак адрес.
От март 2022г. всички функции на my.contact.bg се извършват в My Vivacom, с изключение на достъпа до електронната поща ма кой ли я ползва. То и тя е платена вече.
Отговори с цитат
  #2018  
Стар 11-12-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 521
Благодари: 27
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Underworld Вижте мненията
Ако идва оптика не става само със закачане на твоя рутер. Трябва да ги помолите за ONT. Иначе и от сайта може да се активира публично ИП. По подразбиране дават динамично -ДДНС ще работи, но по телефона може да го направят статично и тогава не трябва дори ДДНС.
Поздрави

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
По принцип съм запознат с оптиките и т.н. ONT, ONU и т.н. ( тъй де много добре знам , че не може ей така опт. влакно да влезне примерно в рутер за 30 лв. това в кръга на шегата ) Благодаря за инфото колега.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Jovanoty за този полезен пост :
Underworld (12-12-2023)
  #2019  
Стар 11-12-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,048
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,762 пъти в 986 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jovanoty Вижте мненията
По принцип съм запознат с оптиките и т.н. ONT, ONU и т.н. ( тъй де много добре знам , че не може ей така опт. влакно да влезне примерно в рутер за 30 лв. това в кръга на шегата ) Благодаря за инфото колега.
В интерес на истината едно ону е 10-на лв
Отговори с цитат
  #2020  
Стар 11-12-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 521
Благодари: 27
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
В интерес на истината едно ону е 10-на лв
Е сега няма да издребняваме за цените
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 192 (1 членове и 191 гости)
Пешито


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.