The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 03-12-2013
Вокстер Вокстер не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 185
Благодари: 39
Получил благодарност:
61 пъти в 39 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако искате качествени, а не турски, купете си Legrand, но са скъпички. Аз ползвам някакви турски и нямам оплаквания. Също така и Shnaider са много добри. А това че по-хубави от соц. контактите няма е несериозно
Отговори с цитат
  #22  
Стар 03-12-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 334
Благодари: 50
Получил благодарност:
84 пъти в 58 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не, че тукашните Schneider и Legrand не са 90% турско производство!
Какво му е несериозното на твърдението на колегата? Ако контактът не е ползван и съхраняван правилно (не е бил на слънце и влага) няма абсолютно никакъв проблем. Тези с "бързите" клеми за монтаж са пълни ментета. На всичкото отгоре на нашата инсталация с 2.5кв.мм кабел почти невъзможно е да се свържат клемите достатъчно сигурно.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 03-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Бих си инсталирал конзола, която да навива кабелите, и контакт с болтове върху нея, напълно заместим. Какво чудо съм патил с гънене на кабели не е истина.
Някаква тъпа конзола, Legrand прекъсвач за бойлер, капачката и се вади пак след зверско усукване на кабелите. Така и не успях да видя по кой цвят върви заземяването оня ден. Им еба чичката лелина!
Трябва и акъл, само с пари не става. А соц контактите почти 100 % са окислени и трябва да се чистят.
Няма лошо. И соц. тръби от стомана, и соц. ТВ може.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 03-12-2013
вениотр вениотр не е на линия
VENIO
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 41
Благодари: 20
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Добре де, това ли са алтернативите - или стари елпромски "соц-контакти" (нямало по-истински ) или "турски пръчки"?
Звучи малко като "От Витоша по-високо нема"...
Качествени елементи има, но вероятно не са на "народни цени"...
Има има отиваш в ЖО И ВЕН (ако си от София) и си купуваш,има всичко ама е и цена
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на вениотр за този полезен пост :
ВалчоП (03-12-2013)
  #25  
Стар 04-12-2013
Аватара на stilo72
stilo72 stilo72 не е на линия
Българин
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 554
Благодари: 159
Получил благодарност:
218 пъти в 117 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от вениотр Вижте мненията
Има има отиваш в ЖО И ВЕН (ако си от София) и си купуваш,има всичко ама е и цена
От това, което видях най- скъпото беше 7-8лв. не е кой знае какво ако тази цена трябваше да ме стресне!
Нещо не намерих ключове за външен монтаж.
__________________

DМ500HD; PARABOLIC 1.50; INVERTO 0.3dB; 42e<<>>7w; ZHD200; Fusion TV; TRIAX-TD88; INVERTO BLACK Ultra Twin 0.2dB-39e
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11-08-2024
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,084
Благодари: 728
Получил благодарност:
524 пъти в 285 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги , малко помощ ако може ще е добре дошла . Правя ремонт и след като свалих ламперията в коридора положението пред вратата на банята е видимо . Бойлера е нов (около 6-7 годишен) но не е използван до сега . Копчето му е щракнато на пуснато и според баща ми се е пускал само от външното табло . Ключа отвън действително работи с тази разлика , че не щрака както беше на печките , а се върти без усилие на 360 градуса като на около половин оборот изключва и включва бойлера . Мисля си ,че кабелите прекъсващи веригата към бойлера са най-задните два в дъното а третия кабел е за да свети лампата на включено , иначе ще свети на изключено. Проблема е , че доколкото разбирам от простото мерене с фазомер таблото прекъсва нулата към бойлера , а фазата отива директно в бойлера . В друг апартамент където нашите бяха викали ``майстор `` беше станало същото само, че там нулата се губеше от разтопена клема на копчето на бойлера и резултата беше , чв при включването бойлера тръгваше и меката връзка към една от тръбите веднага започваше да грее като реотан . Тогава мой познат истински разбиращ ми обясни , че е добре нулата да влиза директно в бойлера , без да се прекъсва дори и в копчето , дори и да има предвидено място за нея . Та мисля да обърна веригата от кутията до тавана по този начин . Пуснах във фейса в една група за ремонти , но пък там от съмнение за психичното ми здраве се стигна до запознанства в коментарите


__________________

Отговори с цитат
  #27  
Стар 11-08-2024
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,743
Благодари: 811
Получил благодарност:
541 пъти в 377 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТКЗС Вижте мненията
Колеги , малко помощ ако може ще е добре дошла . Правя ремонт и след като свалих ламперията в коридора положението пред вратата на банята е видимо . Бойлера е нов (около 6-7 годишен) но не е използван до сега . Копчето му е щракнато на пуснато и според баща ми се е пускал само от външното табло . Ключа отвън действително работи с тази разлика , че не щрака както беше на печките , а се върти без усилие на 360 градуса като на около половин оборот изключва и включва бойлера . Мисля си ,че кабелите прекъсващи веригата към бойлера са най-задните два в дъното а третия кабел е за да свети лампата на включено , иначе ще свети на изключено. Проблема е , че доколкото разбирам от простото мерене с фазомер таблото прекъсва нулата към бойлера , а фазата отива директно в бойлера . В друг апартамент където нашите бяха викали ``майстор `` беше станало същото само, че там нулата се губеше от разтопена клема на копчето на бойлера и резултата беше , чв при включването бойлера тръгваше и меката връзка към една от тръбите веднага започваше да грее като реотан . Тогава мой познат истински разбиращ ми обясни , че е добре нулата да влиза директно в бойлера , без да се прекъсва дори и в копчето , дори и да има предвидено място за нея . Та мисля да обърна веригата от кутията до тавана по този начин . Пуснах във фейса в една група за ремонти , но пък там от съмнение за психичното ми здраве се стигна до запознанства в коментарите


Защо не смениш цялото това табло с нещо по модерно? Най добрия вариант е фазата и нулата да се прекъсват от ключа, ако не е възможно, ключа трябва да прекъсва фазата. Обърни внимание каква е мощността на нагревателя и какви кабели захранват бойлера. От снимката не личи но така и така си разбил ако са неподходящи кабелите ги смени
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
ТКЗС (11-08-2024)
  #28  
Стар 11-08-2024
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,084
Благодари: 728
Получил благодарност:
524 пъти в 285 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Със сигурност ще има ново табло , по скоро ключ , исках да разбера целта на допълният трети кабел , дали е само за лампата , понеже знам , че е имало и бойлери на които е можело да се избира 1 или двата нагревателя да работят отвън . Иначе проблем с кабелите няма , тези са от качественият материал
__________________

Отговори с цитат
  #29  
Стар 11-08-2024
Аватара на Трънката
Трънката Трънката е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Белозем,Пловдивско
Мнения: 92
Благодари: 45
Получил благодарност:
20 пъти в 15 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При изключен ключ има ли фаза в ключа и ако има кое жило е? Пак при изключен ключ провери в бойлера на клемите за подвързване дали има фаза.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Трънката за този полезен пост :
ТКЗС (11-08-2024)
  #30  
Стар 11-08-2024
ceco2000 ceco2000 не е на линия
без титла
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 584
Благодари: 297
Получил благодарност:
210 пъти в 154 поста
Сваляния: 154
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Ключът се нарича бойлерно табло. В съвременните изисквания тизи ключ прекъсва и фаза и нула. Неговата задача е да прекъсва захранването и нищо повече. Изискванията към инсталацията са да е опроводено с проводник 4мм.квадратни от табло с предпазители до ключ и от ключ до бойлер. Препоръчвам ти да си купиш ключ издържащ 30А такива са на марка легранд отделно си купи дъното към ключа то се продава отделно. Хубаво проследи връзката от таблото с предпазители до ключа и от там до бойлер. Така лесно неможеш да обърнеш прекъсването на фаза или нула. Принципно опроводяването за бойлера се е изграждало и се озгражда директно.

Последно редактирано от ceco2000 : 11-08-2024 на 20:17
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ceco2000 за този полезен пост :
ТКЗС (11-08-2024)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ключове, контакти, Соц, търся


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком" получиха ефир за мобилни услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 23 27-04-2015 21:06
"Хюлет-Пакард" България ще продава директно през "Технополис" и "Техномаркет" ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 01-01-2014 17:01
"Блокираните часове" отказаха "Нова" от "А" група Джак СПОРТ 6 02-08-2011 21:08
"Мобилтел" и "Майкрософт" стъпват в "облака" ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 29-06-2011 13:24
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 11:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.