The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 22-02-2012
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Акциза не е данък и е много ясно, че ДДС-то ще се начислява и върху него.
Единствения начин да се свали цената е да се намали акциза, който управниците побързаха да вдигнат преди крайните срокове, дадени от ЕС.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22-02-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не знам за вас, но мен сериозно започва да ме стяга шапката с тези горива. А95 не става за нищо, читавите бензини са малко над 2,80. При разход 10/100 става доста дразнещо. Още повече като зареждам и виждам как за 50лв. сипвам под 20 литра, просто...
Не е нормално да плащаме европейски акцизи, качеството на горивата да е меко казано отвратително, а условията на живот и доходите да са като на... дори не мога да го измисля.
Има нещо сбъркано в тези протести и то не едно, поне според мен.
Мястото на тези протести не са булевардите в големите градове, защото освен да го набием на полицията, която се вижда в чудо, друго не става. Другото, което ми прави впечатление гледайки протестите, че една доста голяма част от "протестиращите", са на протеста, не за да изкажат недоволството си, а за да си правят шоу като зареждат със стотинки или да се видят с приятели на по кафе.
Мястото на тези протести е в София, пред НС и МС. И то трябва да се вдигнем от всички градове там и докато няма решение, което да върне цените на под 2лв. за литър бензин и дизел /защото няма как доходите от лева да станат в евро/, да не си тръгнем.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22-02-2012
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пък се дразня от непрестанното плюене на качеството на бензина. В българия се карат таралясници, приятелю. Ако това с горивата беше истина, трябваше всички сравнително нови или чисто нови возила да са си хвърлили дреболиите отдавна. Аз лично нямам абсолютно никакви забележки към нашите горива. Разлика досега съм усетил един път през живота си, когато в Австрия карах с ОМВ 101. Иначе и в Германия, и в Румуния, и в Унгария, горивата са все едни и същи. Даже в Сърбия (където някои ги хвалят) не можеш да намериш А95!

Преди време някъде четох една статия на независима лаборатория за маслата. Оказа се, че маслата на Приста Ойл Русе, отговаряха на параметрите на жлът Шел, тъй че...

Относно цените - айде вече да става 3 кинта бензина. Улиците ще се поопразнят и ще има по-малко задръствания, от където веднага ще ми падне разхода
Отговори с цитат
  #24  
Стар 22-02-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Приятелю, защо като сипя 100 октана колата ми пее, а с 95 хълца? В същото време когато ходих до Германия там с 95 работи нормално?
Защо когато на Мерцедес "Конска глава", който е с октан регулатор, като му налееш 95 и направиш октан регулатора на 95, "аванса" ще се скъса, а когато направиш октан регулатора на ЗАБЕЛЕЖИ 88, започва да работи нормално? Не ми обяснявай за горивата, защото са леш.
И пак казвам, колата и с немски и австрийски 95 работи добре, но в момента, в който сипя български на Лукойл, започва да работи неравномерно?

Последно редактирано от Златанов : 22-02-2012 на 12:52
Отговори с цитат
  #25  
Стар 22-02-2012
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ми аз пък ти казвам, че мойта кола няма капризи към Маде ин БГ-то. А Мерцедес конска глава определено минава за таралясник.
Между другото кви пари викаш е бензина в .де?
Отговори с цитат
  #26  
Стар 22-02-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не става въпрос дали е таралясник, а че отчита 95 като 88. И това, че твоята кола не усеща, че я караш с боклук, далеч не означава, че това е така, нали?
В Германия е около 1.6 евро, но това какво значение има?
Не ми отговори на въпроса, защо когато карам с немски 95 работи перфектно, а с български не? Или и моята е таралясник тук, а в Германия става като нова?

Последно редактирано от Златанов : 22-02-2012 на 13:59
Отговори с цитат
  #27  
Стар 22-02-2012
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
В Германия е около 1.6 евро, но това какво значение има?
Значи не ти е проблем да го цакаш в .де по три и дваесе, ама ти е проблем тукашния 100 октана за 2 и осемсе?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22-02-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цените на горивата в страната ни не отговарят по никакъв начин на стандарта ни за живот. А че тия и предишните лижат дупетата на тия от ЕС, сами сме си виновни. И докато има кръг "орион", кръг "капитал" и там разни окръжности и геометрични фигурки, оправия и Управия няма да има. А бензина е един и същи, само добавката е различна. Да не си мислите че така пристига от рафинерията? Нали ги гледах какво правеха по мое време. И Шел и ОМВ Б-я са един дол дренки.
Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията

Относно цените - айде вече да става 3 кинта бензина. Улиците ще се поопразнят и ще има по-малко задръствания, от където веднага ще ми падне разхода
Ще падне не само разхода, ами ще падне и бройката на убитите.
Лошото е че, малко да се покачи цената на бензина и хоп, хляба скочил, ама падне ли бензина, не помня досега някоя стока да е паднала. И горивата са бели кахъри. Дайте да пооворим за цената на тока. Колко излиза от АЕЦ и колко идва до нас. И защо изнасят на безценица.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 22-02-2012 на 14:25
Отговори с цитат
  #29  
Стар 22-02-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ами на мен лично не ми е проблем, но е дразнещо и ако мога да плащам по 2лв. за литър, каквато трябва да е цената, спрямо стандарта, предпочитам да плащам по 2лв., а с другите левчета, които ще ми останат от 20 литра гориво, да си купя 2-3 кила месо или нещо друго, разбираш ли... не, не разбираш, ти си с розови очила и си знаеш твоето, че са нормални цените и качествен бензина, така че няма какво да си говорим с теб или поне докато не си махнеш очилата и видиш реалността, която отричаш.

Последно редактирано от Златанов : 22-02-2012 на 14:32
Отговори с цитат
  #30  
Стар 22-02-2012
rudy rudy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 78
Благодари: 63
Получил благодарност:
11 пъти в 10 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Как да отговарят цените ни на стандарта на живот? Дай сега и цената на златото да свалим за България защото не отговаря на стандарта ни?
Като искаме да сме част от Европейска/Световна (отворена) икономика, ще се съобразяваме с цените на световните пазари.
И да, част от идеята на високите акцизи е да се намали използването на автомобилите. Друг е въпроса, че нямаме приличен алтернативен транспорт...
__________________
Vu+ Solo2 BlackHole 500GB {13.0E, 19.0E, 28.2E, 39.0E}
DM800SE GP3 320GB {13.0E, 19.0E, 28.2E, 39.0E}
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
горивата, За, Протест


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Онлайн протест Ланселот Дъра-Бъра 9 15-01-2009 22:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.