The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 14-04-2012
Виваком Виваком не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 47
Благодари: 10
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 27
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Преди да пускаш жалби ги извикай пак и ги накарай да ти сменят кабелите и двата!!! Гледай да няма снадки,само прави кабели!!! Конвертората ти трябвада е двоен Inverto RED EXTEND,никакви сплитери и снадки. И последно ако имаш възможност на терасата, премести антената и нагоре или надолу,наляво или надясно. Накарай техниците да ти покажат на прибора им за нагласяне на антената, нивото на сигнала и на четирите транспондера с телевизии. Накараи ги продължително време/поне по 5 мин/ на всеки един танспондер да следят нивото на сигнала и при колебание на някой от тях да ти кажат. Накарай ги да видят и със спектралния анализатор,за какво става дума, всяка една машинка на техниците има такъв.
Я сподели сега кои точно канали ти засичат.

Жалбите рефлектират върху всички техници негативно, и заради мързела и некомпетентноста на някои, страдат всички

Последно редактирано от Виваком : 14-04-2012 на 20:28
Отговори с цитат
  #32  
Стар 14-04-2012
линеар линеар не е на линия
e.i.r.p.
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 106
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

докато не се провери с един читав анализатор какво става, ще има само догадки и недоволни клиенти. Виваком (Алкател) "инвестираха" в супер евтини "тестери" с които се ориентират колко е приблизително SNRа. Само че при проблеми като тези си трябва анализатор.
__________________
Gibertini 1.25m offset; Norsat PLL LNB; Belden RG-11 coax;
Отговори с цитат
  #33  
Стар 14-04-2012
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Няма смисъл човека да кара техниците да си свършат работата, пуска си жалбата в офис на виваком и те да си се оправят, все пак да не са единственият оператор!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 14-04-2012
яската яската не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 22
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи половината неща не ми говорят нищо,но мога да накарам техниците,стига те да знаят какво правят защото поне за сега който е идвал имам чувството че не знае какво прави,но пипа колкото да отчете дейност...а каналите които засичат са всичките,като понякога се е случвало дори за минутка да изгуби съвсем сигнал и ми изписва че няма свързан кабел,но това е по-рядко.
Иначе може би ще трябва един последен опит...чинията няма на къде да се мести,предния път това гледахме,но ще ги накарам да ми сменят кабелите,но дали ще ме послушат е друго защото до сега каквото съм казвал все ми казват че нямат в себе си(приемник) или че е абсурд да е от това(кабелите).Пак ще пробвам,дано този път техниците са точни,защото съм сигурен че има и кадърни и не искам и върху тях да влиае негативно.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 14-04-2012
Виваком Виваком не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 47
Благодари: 10
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 27
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от линеар Вижте мненията
докато не се провери с един читав анализатор какво става, ще има само догадки и недоволни клиенти. Виваком (Алкател) "инвестираха" в супер евтини "тестери" с които се ориентират колко е приблизително SNRа. Само че при проблеми като тези си трябва анализатор.
Колега единия прибор е Satlink WS-6912 HD DVB-S2, а другия е Satlook Micro HD (DVB-S/S2) . Все си мисля,че на втория може да се вярва, а и двата имат спектрален анализатор. Аз работя с втория и те уверявам,че може много неща
Отговори с цитат
  #36  
Стар 14-04-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Жалбите рефлектират върху всички техници негативно, и заради мързела и некомпетентноста на някои, страдат всички
-и как по точно "страдате" бре?
В какво ви се изразява "страданието"?Че то вие не си ли "страдате" и без жалби?
-а , и какво точно се разбира при вас под понятието "техници"?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на gentu за този полезен пост
Staroto (01-07-2013), Въйко (14-04-2012)
  #37  
Стар 14-04-2012
линеар линеар не е на линия
e.i.r.p.
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 106
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от яската Вижте мненията
Значи половината неща не ми говорят нищо,но мога да накарам техниците,стига те да знаят какво правят защото поне за сега който е идвал имам чувството че не знае какво прави,но пипа колкото да отчете дейност...а каналите които засичат са всичките,като понякога се е случвало дори за минутка да изгуби съвсем сигнал и ми изписва че няма свързан кабел,но това е по-рядко.
Иначе може би ще трябва един последен опит...чинията няма на къде да се мести,предния път това гледахме,но ще ги накарам да ми сменят кабелите,но дали ще ме послушат е друго защото до сега каквото съм казвал все ми казват че нямат в себе си(приемник) или че е абсурд да е от това(кабелите).Пак ще пробвам,дано този път техниците са точни,защото съм сигурен че има и кадърни и не искам и върху тях да влиае негативно.
сменяй кабели, конектори. ако не става задължително мястото на антената трябва да се смени
__________________
Gibertini 1.25m offset; Norsat PLL LNB; Belden RG-11 coax;
Отговори с цитат
  #38  
Стар 14-04-2012
линеар линеар не е на линия
e.i.r.p.
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 106
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Виваком Вижте мненията
Колега единия прибор е Satlink WS-6912 HD DVB-S2, а другия е Satlook Micro HD (DVB-S/S2) . Все си мисля,че на втория може да се вярва, а и двата имат спектрален анализатор. Аз работя с втория и те уверявам,че може много неща
сигурно може много неща , колко тясна носеща можеш да видиш с този уред? щото има разни "тънки" врагове дето ако нямаш добър уред не можеш да ги откриеш
__________________
Gibertini 1.25m offset; Norsat PLL LNB; Belden RG-11 coax;
Отговори с цитат
  #39  
Стар 14-04-2012
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
...а , и какво точно се разбира при вас под понятието "техници"?
Ти пък, както при останалите оператори, техници им се вика заради 5-те % кадърни момчета, другите са монтажници

@линеар
Все си мисля, че не уреда настройва
Отговори с цитат
  #40  
Стар 14-04-2012
линеар линеар не е на линия
e.i.r.p.
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 106
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
линеар
Все си мисля, че не уреда настройва
така е, ама ако нямаш добър уред, не можеш да поставиш вярна диагноза.
__________________
Gibertini 1.25m offset; Norsat PLL LNB; Belden RG-11 coax;
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
проблем, телевизиязасича, Цифровата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честоти и параметри на цифровата телевизия на СКК полплам Кабелни [DVB-C] оператори в България 437 10-10-2012 16:35
Опит за конкуренция при цифровата телевизия ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 4 15-10-2011 01:49
Проблем с цифровата на Евроком! Kofraja Кабелни [DVB-C] оператори в България 3 20-11-2009 17:56
Честоти и параметри на цифровата телевизия на СКК AphexTwin Кабелни [DVB-C] оператори в България 2 07-07-2009 11:35
През май, Astra Германия започва голяма кампания за цифровата телевизия berks Новини 0 25-04-2009 18:25


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:33.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.