The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #461  
Стар 22-06-2021
ИПТВ ИПТВ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Мнения: 18
Благодари: 7
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте колеги.


От днес и аз преподписах и вече съм на EON Premium. Имам нужда от съдействие по няколко проблема/въпроса:


1. На няколко пъти днес един от двата ми EON приемника даваше черен екран по време на гледане (звукът също спира). Или се оправя от само себе си след няколко секунди, или след малко по-дълъг период (20тина секунди) изписва "Възникна грешка". След изключване и включване с дистанционното, се оправя. Втория приемник почти не е ползван, така че не знам дали горе-споменатото ще се случва и при него. Някой с подобен проблем?


2. Другите два телевизора са със смарт приложението. Там проблемът е, че като се отиде на меню видеотека, забиват/увисват за около 20-30 секунди, преди да може да се управлява каквото и да било с дистанционното (докато звука си продължава нормално). Мисля, че някой по-назад в темата беше споменал за подобно нещо не не успях да го открия. Има ли оправия това?


3. Има ли начин да се връща предишния гледан канал (както със стоп бутона на старите приемници) и има ли PiP (картина в картината)? Въпроса е както за EON приемника, така и за смарт приложението.


4. Има ли начин чрез менюто на смарт приложението да се влезе в екран "Приложения" и да се отвори Google Play Store както е при EON приемника? Или на практика от такова нещо няма смисъл, тъй като няма как на смарт телевизора да се качат други приложения извън неговия магазин? През ТВ дистанционните не става (LG и Samsung), тъй като те нямат бутон "O" както е на EON бокс-а.


5. В настройките Видео/Аудио, какво точно е ABR и CBR и има ли значение дали го оставяме на Авто или избираме най-високата скорост (7MBps)?


Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #462  
Стар 22-06-2021
Leoni Leoni не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Местоположение: Германия Бавария
Мнения: 368
Благодари: 97
Получил благодарност:
124 пъти в 58 поста
Сваляния: 30
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AleksK Вижте мненията
Няма значение мобилната услуга към кой е важно е да имате телевизионна услуга IPTV или сателитна към Виваком. От My Vivacom си регистрирате мейл и парола за вход. Ограничението е едновременно гледане на до 3 устройства иначе може да го ползвате на колкото си искате.

Ако имаш само мобилна от Вивател със заплащане и колко, може ли да се гледа Еон приложението и дали работи в чужвина?
Отговори с цитат
  #463  
Стар 22-06-2021
Аватара на Мишка
Мишка Мишка не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 359
Благодари: 113
Получил благодарност:
67 пъти в 51 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИПТВ Вижте мненията
Здравейте колеги.


От днес и аз преподписах и вече съм на EON Premium. Имам нужда от съдействие по няколко проблема/въпроса:


1. На няколко пъти днес един от двата ми EON приемника даваше черен екран по време на гледане (звукът също спира). Или се оправя от само себе си след няколко секунди, или след малко по-дълъг период (20тина секунди) изписва "Възникна грешка". След изключване и включване с дистанционното, се оправя. Втория приемник почти не е ползван, така че не знам дали горе-споменатото ще се случва и при него. Някой с подобен проблем?


2. Другите два телевизора са със смарт приложението. Там проблемът е, че като се отиде на меню видеотека, забиват/увисват за около 20-30 секунди, преди да може да се управлява каквото и да било с дистанционното (докато звука си продължава нормално). Мисля, че някой по-назад в темата беше споменал за подобно нещо не не успях да го открия. Има ли оправия това?


3. Има ли начин да се връща предишния гледан канал (както със стоп бутона на старите приемници) и има ли PiP (картина в картината)? Въпроса е както за EON приемника, така и за смарт приложението.


4. Има ли начин чрез менюто на смарт приложението да се влезе в екран "Приложения" и да се отвори Google Play Store както е при EON приемника? Или на практика от такова нещо няма смисъл, тъй като няма как на смарт телевизора да се качат други приложения извън неговия магазин? През ТВ дистанционните не става (LG и Samsung), тъй като те нямат бутон "O" както е на EON бокс-а.


5. В настройките Видео/Аудио, какво точно е ABR и CBR и има ли значение дали го оставяме на Авто или избираме най-високата скорост (7MBps)?


Благодаря предварително!
1. Аз нямам такъв проблем.
2. Да на смарт приложението в началната страница на Видеотека забива.
3.Засега не и не
4. Това ще е хубаво понеже съм със Tizen и нямам приложенията като фюжъна на Булсат мапример, но не виждам как ще стане даже обмислям да си взема допълнителен ЕОН приемник, това смарт приложение не е пълноценно.
5. След ровене из нета съм задал 7 Mbps

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мишка за този полезен пост :
ИПТВ (22-06-2021)
  #464  
Стар 22-06-2021
AleksK AleksK не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 223
Благодари: 2
Получил благодарност:
58 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИПТВ Вижте мненията
Здравейте колеги.


От днес и аз преподписах и вече съм на EON Premium. Имам нужда от съдействие по няколко проблема/въпроса:


1. На няколко пъти днес един от двата ми EON приемника даваше черен екран по време на гледане (звукът също спира). Или се оправя от само себе си след няколко секунди, или след малко по-дълъг период (20тина секунди) изписва "Възникна грешка". След изключване и включване с дистанционното, се оправя. Втория приемник почти не е ползван, така че не знам дали горе-споменатото ще се случва и при него. Някой с подобен проблем?


2. Другите два телевизора са със смарт приложението. Там проблемът е, че като се отиде на меню видеотека, забиват/увисват за около 20-30 секунди, преди да може да се управлява каквото и да било с дистанционното (докато звука си продължава нормално). Мисля, че някой по-назад в темата беше споменал за подобно нещо не не успях да го открия. Има ли оправия това?


3. Има ли начин да се връща предишния гледан канал (както със стоп бутона на старите приемници) и има ли PiP (картина в картината)? Въпроса е както за EON приемника, така и за смарт приложението.


4. Има ли начин чрез менюто на смарт приложението да се влезе в екран "Приложения" и да се отвори Google Play Store както е при EON приемника? Или на практика от такова нещо няма смисъл, тъй като няма как на смарт телевизора да се качат други приложения извън неговия магазин? През ТВ дистанционните не става (LG и Samsung), тъй като те нямат бутон "O" както е на EON бокс-а.


5. В настройките Видео/Аудио, какво точно е ABR и CBR и има ли значение дали го оставяме на Авто или избираме най-високата скорост (7MBps)?


Благодаря предварително!
1. И при мен се случва рядко по време на гледане да даде черен екран за няколко секунди след което тръгва. Винаги когато го има този проблем е за 2-3 секунди и си тръгва от само себе си.

2. Менюто във видеотеката е малко по-бавно да, но чак такова зависване не съм имал предполагам, че зависи и от самия хардуер на телевизора.

3. Не, няма ги тези възможности.

4. Не разбирам въпроса искаш от приложението инсталирано на LG (WebOS) и Samsung (Tizen) да отвориш Google Play Store? EON бокса е с Андроид и затова има Play Store на тези телевизори няма как да имаш Play Store.

5. При мен са на ABR което е автоматичен режим и не съм имал проблем.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AleksK за този полезен пост :
ИПТВ (22-06-2021)
  #465  
Стар 22-06-2021
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен видеотеката не забива, но съм с Philips с Андроид, което би трябвало да е аналогично хардуерно и софтуерно на EON приемника. Тъй че, Мишка, можеш да си вземеш един Андроид бокс и да го ползваш със Smart TV приложението, което ти се полага, без да плащаш допълнителна месечна такса. Само гледай да ти е удобно дистанционното, има много обсъждано по форумите за видовете боксове.

Последно редактирано от ники_потребител : 22-06-2021 на 11:33
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ники_потребител за този полезен пост :
Мишка (22-06-2021)
  #466  
Стар 22-06-2021
ИПТВ ИПТВ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Мнения: 18
Благодари: 7
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Първо да благодаря на отзовалите се колеги по въпросите зададени по-нагоре.


Само още едно питане - на единия ЕОН приемник, на двете смарт приложения, както и на мобилното приложение каналите за възрастни при мен липсват. Виждам ги само на един ЕОН примник, независимо от избрания профил. В допълнени Extasy 4K дава грешка "Каналът е заключен" след въвеждане на ПИН кода, останалите канали работят.Така ли е и при вас?

Последно редактирано от ИПТВ : 22-06-2021 на 12:18
Отговори с цитат
  #467  
Стар 22-06-2021
Аватара на Мишка
Мишка Мишка не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 359
Благодари: 113
Получил благодарност:
67 пъти в 51 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Каналите за възрастни при мен вървят само на ЕОН приемника(с един съм) на смарт приложението и на мобилното приложение ги нямам.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #468  
Стар 22-06-2021
AleksK AleksK не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 223
Благодари: 2
Получил благодарност:
58 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИПТВ Вижте мненията
Първо да благодаря на отзовалите се колеги по въпросите зададени по-нагоре.


Само още едно питане - на единия ЕОН приемник, на двете смарт приложения, както и на мобилното приложение каналите за възрастни при мен липсват. Виждам ги само на един ЕОН примник, независимо от избрания профил. В допълнени Extasy 4K дава грешка "Каналът е заключен" след въвеждане на ПИН кода, останалите канали работят.Така ли е и при вас?
По-принцип би трябвало да ти вървят и на двата EON приемника, но на приложението за Smart TV и мобилното ги няма поначало.
Отговори с цитат
  #469  
Стар 22-06-2021
ИПТВ ИПТВ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Мнения: 18
Благодари: 7
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AleksK Вижте мненията
По-принцип би трябвало да ти вървят и на двата EON приемника, но на приложението за Smart TV и мобилното ги няма поначало.

Каква е причината да ги няма на приложенията? Иначе да, моя грешка -и на двата EON приемника които ползвам са налични.


А Extasy 4K въври ли?
Отговори с цитат
  #470  
Стар 22-06-2021
AleksK AleksK не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 223
Благодари: 2
Получил благодарност:
58 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИПТВ Вижте мненията
Каква е причината да ги няма на приложенията? Иначе да, моя грешка -и на двата EON приемника които ползвам са налични.


А Extasy 4K въври ли?
По принцип си работеше, довечера ще мога да проверя дали в момента няма някакъв проблем. Иначе според Виваком нямали права за тези канали да ги излъчват през стрийминг приложения а само през операторския бокс затова ги няма в приложението за телевизор и мобилното.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AleksK за този полезен пост :
ИПТВ (22-06-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 63 (2 членове и 61 гости)
атс58, Пешито


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.