The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Забавно

Забавно Тук може да се помайтапите със забавни линкове от интернет.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 14-11-2010
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,318
Благодари: 139
Получил благодарност:
468 пъти в 293 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Това с вижка ли го монтира или имаш перка на шапката.

Последно редактирано от Ламерът : 14-11-2010 на 23:35
Отговори с цитат
  #52  
Стар 14-11-2010
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
абе вие четете ли въобще за какво става върос,аз кабелна си имам на 3 тв.да же е безлатна че я захранвам,не съм я настроил асъм я МОНТИРАо инфо на стоика и на бълкона.
некои хора само се намират на приказка май.До сега 1оо оста и никакво инфо,ако сте вчерашни отидете починете малко и после пак.........
Офф, млади ми колега. Тук не е училище за първокласници, които искат на научат нещо, ама да има как някой с фуния да им го налее в главата.
Сега ще ти кажа, аз как се запалих по сателитна телевизия, защо плюх на кабелната и защо и без пари да ми навре някой кабелната в телевизора, пак няма да я гледам.
Живях преди в един град Х, където смених 2 кабелни. Гледах по много легални и нелегални начини. Бях захранил и половината блок. Разбрах едно, че качество от аналогова кабелна няма да видя никога. Тогава реших да се поинтересувам как стоят нещата със сателитната телевизия. Преди бях глудал тук там и ми хареса качеството. И какво мислиш направих? Чичко гугъл, първо Булсат - форум. После ITV форум, после посещаване офисите и на двата. Като не ми изхождаше, потърсих форуми из гугъла. Намерих магазина на Ники, от това, което ми бе по джоба тогава, си поръчах обурудване - приемник илюжън М3, HH мотор Strong и конвертор. Антената си купих от въпросния град, тъй като по куриер антените не се знае как ще стигнат. Направих си вертикална стойка гледаща на юг и след многото четене, което бях изчел из форумите по въпроса и след като в илюжъна имаше заложени каналите на няколко спътника започнах настройката. Отне ми 3 часа. Тъй като съм човек, който обича точноста с още малко четене на другия ден цял ден в дъжда и студа доизкусорявах нещата, докато направих точната настройка и като за начинаещ тогава хващах почти всички ловими спътници. А само до преди седмица не знаех, къде са разположени спътниците и бях чувал само 2-3 спътника.
След това монтирах първата си антена на клиент с помоща на ъгломер, на който висеше корда с тежест олово( използвах го за елевацията). За посоката използвах дървена летва със закачен на нея компас и разбира се настроения предварително с каналите приемник.
Така лека по лека монтирах доста антени с мотори и без мотори, като същевременно осъвършенствах обурудването си.
С написаното до тук искам да ти кажа, че с четене и ровене всичко се постига. Най-добрият учител е самообучението и многобройните опити. Но нямаш ли го заложено - по-добре извикай някой да ти настрои антената за 15 лева и не се мъчи. В този форум има много информация, която може да ти е полезна. Бих те посъветвал, да си купиш и Sat finder. При Ники има. Много полезен е този уред и за начинаещи и за хора, които настройват професионално чинии.
Успех и знай, че на готово никой няма да ти даде нищо. Трябва да го имаш отвътре, да ровичкаш и да експериментираш. А веднъж отвориш ли прозореца към света, който ти дават сателитите, повече няма да гледаш кабелна, че и без пари както казваш.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ivo за този полезен пост :
chano (15-11-2010)
  #53  
Стар 14-11-2010
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,505
Благодари: 7,530
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

това момче - chano , яко се всели тук ;810
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
Стар 14-11-2010
atuani
Това съобщение е изтрито от atuani.
  #54  
Стар 14-11-2010
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
Скъпи Господа,

вземете напишете най-накрая кое как става но наистина за начинаещи,

пример

как да започнем какво да купим,коя чиния е най добре да се вземе,как да се настрои тази чиния,какъв конвертор е хубаво да сложим,как се настроива тои,как се измерват градусите с комас или какъв уред да купим да ни е по лесно,
след това,каде са сателитите,какво дават по тях,кои 2 или 3 е най добре да гледаме,
после,даите малко да се ориентираме със съкращенията,
после,какво е сателит,транспордер и тн.-(това може и в началото,
даите да разберем малко повече за приемниците и тн,и тн.

нали е за начинаещи тук.

какво чета аз като начинаещ.

вземи някаква антена,сложи конвертор,насочия на североизток,вземи ДМ,цъкни върху Ц линийте,нарави сервер,Транспордери и тн.

Е ако може това начинаещ да го разбере то тои не би трябвало да е начинаещ а техник в някоя комания за инжинерни науки.

Хубаво е като човек отвори на дадена тема и седне пред компа да чете и да прави това кадето е написано и то да стане.
до сега само една тема съм виждал даже и с картинки.

Благодаря за вниманието.
Много ми хареса това дето си го написал. Наистина си отделил доста време и пот,ама секи си ееее........б......еее жената по-различен начин. ДЕМЕК :Неможе от една тема да се направи, и да станеш спец по- сат лелевизиа. Едно време не секи си имаше сат оборудване ,и не секи си имаше компутар. Така че ...... това става само с четене и мерак, ама сега ГАЗА Е СВАРЗАН С ВЕЖДИТЕ {демек чрес кожата }. На про-прост език казано компа+сателитен приемник ги сварзва ИНТЕРНЕТАтака че парво научете мускули, кости и стави и кои нерв ги командва и после се пускаите в невро хирургиата

Последно редактирано от мирокостов : 14-11-2010 на 23:49
Отговори с цитат
  #55  
Стар 14-11-2010
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Офф, млади ми колега. Тук не е училище за първокласници, които искат на научат нещо, ама да има как някой с фуния да им го налее в главата.
Сега ще ти кажа, аз как се запалих по сателитна телевизия, защо плюх на кабелната и защо и без пари да ми навре някой кабелната в телевизора, пак няма да я гледам.
Живях преди в един град Х, където смених 2 кабелниГледах по много легални и нелегални начини. Бях захранил и половината блок. Разбрах едно, че качество от аналогова кабелна няма да видя никога.Тогава реших да се поинтересувам как стоят нещата със сателитната телевизия. Преди бях глудал тук там и ми хареса качеството. И какво мислиш направих? Чичко гугъл, първо Булсат - форум. После ITV форум, после посещаване офисите и на двата. Като не ми изхождаше, потърсих форуми из гугъла. Намерих магазина на Ники, от това, което ми бе по джоба тогава, си поръчах обурудване - приемник илюжън М3, HH мотор Strong и конвертор. Антената си купих от въпросния град, тъй като по куриер антените не се знае как ще стигнат. Направих си вертикална стойка гледаща на юг и след многото четене, което бях изчел из форумите по въпроса и след като в илюжъна имаше заложени каналите на няколко спътника започнах настройката. Отне ми 3 часа. Тъй като съм човек, който обича точноста с още малко четене на другия ден цял ден в дъжда и студа доизкусорявах нещата, докато направих точната настройка и като за начинаещ тогава хващах почти всички ловими спътници. А само до преди седмица не знаех, къде са разположени спътниците и бях чувал само 2-3 спътника.
След това монтирах първата си антена на клиент с помоща на ъгломер, на който висеше корда с тежест олово( използвах го за елевацията). За посоката използвах дървена летва със закачен на нея компас и разбира се настроения предварително с каналите приемник.
Така лека по лека монтирах доста антени с мотори и без мотори, като същевременно осъвършенствах обурудването си.
С написаното до тук искам да ти кажа, че с четене и ровене всичко се постига. Най-добрият учител е самообучението и многобройните опити. Но нямаш ли го заложено - по-добре извикай някой да ти настрои антената за 15 лева и не се мъчи. В този форум има много информация, която може да ти е полезна. Бих те посъветвал, да си купиш и Sat finder. При Ники има. Много полезен е този уред и за начинаещи и за хора, които настройват професионално чинии.
Успех и знай, че на готово никой няма да ти даде нищо. Трябва да го имаш отвътре, да ровичкаш и да експериментираш. А веднъж отвориш ли прозореца към света, който ти дават сателитите, повече няма да гледаш кабелна, че и без пари както казваш.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 15-11-2010
Аватара на dsc
dsc dsc не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 2,062
Благодари: 1,862
Получил благодарност:
3,507 пъти в 1,148 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от exxor Вижте мненията
Това с вижка ли го монтира или имаш перка на шапката.
Въпроса не е как е монтирана,а как се настройва
__________________
Triax 110 - GiGaBlue HD Quad
Отговори с цитат
  #57  
Стар 15-11-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Боксер Вижте мненията
Я цъкни една снимка на монтажа...........
Ето снимчици..
Прикрепени изображения
Тип файл: jpeg Снимка631.jpeg (146.6 КБ, 104 разглеждания)
Тип файл: jpeg Снимка632.jpeg (71.5 КБ, 84 разглеждания)
Тип файл: jpeg Снимка633.jpeg (150.5 КБ, 93 разглеждания)
Тип файл: jpeg Снимка634.jpeg (150.4 КБ, 90 разглеждания)
Тип файл: jpeg Снимка635 (4).jpeg (148.7 КБ, 80 разглеждания)
Тип файл: jpeg Снимка635 (5).jpeg (148.4 КБ, 75 разглеждания)
Тип файл: jpeg Снимка635 (6).jpeg (152.5 КБ, 165 разглеждания)
Отговори с цитат
  #58  
Стар 15-11-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=ivo;59813]Офф, млади ми колега. Тук не е училище за първокласници, които искат на научат нещо, ама да има как някой с фуния да им го налее в главата.
Сега ще ти кажа, аз как се запалих по сателитна телевизия, защо плюх на кабелната и защо и без пари да ми навре някой кабелната в телевизора, пак няма да я гледам.

Това мислех и аз да направя,но явно ти имаш повече време от мен,мен времето ми е 0,от 9 до 19 работя и кое по напред,аз нямам против някои да доиде на настроива,срещу заплащане.Имам време само събота и неделя и то когатоне ходя да помагам на моите родители в провинцията.Благодаря все пак за поста.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 15-11-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
Ето снимчици..
с изгле без изгле както искате,понадупчих изолацията та жената ще ме убие ако види отвън какво съм направил,сега трябва да викам маистори за замазване на дупки ,набих накрая анкерни болтове,и пак като чели малко се поклаща,но като за първи път е добре
Отговори с цитат
  #60  
Стар 15-11-2010
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
с изгле без изгле както искате,понадупчих изолацията та жената ще ме убие ако види отвън какво съм направил,сега трябва да викам маистори за замазване на дупки ,набих накрая анкерни болтове,и пак като чели малко се поклаща,но като за първи път е добре
А що не я сложи на терасата без изолация(ако е твоя де)?! Сигурен ли си, че я държи бетона, а не изолацията? Като гледам, нивелир не си ползвал, но може и снимката да лъже.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
До, сециалистите, специалистите, тук


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.