The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 20-12-2011
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Криси89 Вижте мненията
Ники направи си топлоизолация на къщата и ще намалиш разхода на въглища драстично. Инвестирай в топлоизолация направена от свестни майстори. Стой над главата им при работа. Да лепят парчетата на гребен а не на кюфтета. И си сложи стиропор с дебелина не по-малко от 12 см а ако е фибран не по-малко от 10 см. Ако не си то си смени дограмата с 5 камерна. стъклопакена да е 3 слоен /3 стъкла подбрани- против ув лъчение, обикновено, К стъкло/. И тогава ще говорим колко въглища ще купуваш. Преди всичко хората на запад, че и в Гърция инвестират в топлоизолация - който разбира и знае какво иска. Един колега преди години ни разказваше как в Германия правели секс през зимата на свещ, сещай се как през тези стени не прониква грам студ.
Аз в момента точно това правя - вътрешна изолация с промишлен корк /малко скъпичка е но съм много доволен/ иначе преди 3 години смених дограмата и сега съм с дървена дограма - пак съм много доволен и от дограмата.
външна изолация не мога да сложа на горния етаж а само на долния но до него не съм стигнал. Къщата ми е алпийски стил и горният етаж ми е покрит от външната страна с черно дърво /дъска 3 см./ , което също е някаква изолация, не искам да я махам тази дъска защото е красотата на къщата.
миналата година изолирахме с корк 2 стаи, - сложихме по 2 см корк
тази година изолирах още една стая и банята но там сложих по 4 см корк и ми остана само още една стая - последната която ще я правя сигурно през февруари - март - когато няма да има никаква работа.
С локално парно съм и като температура е много добре, но ми е писнало с тези въглища, пробвахме парното на дърва - става но през час трябва да му се слагат дърва и не си е работа
Другото неудобство за къща с парно е че когато зимата трябва да заминеш за по дълго - трябва да го източиш цялото и след това пак да го напълниш с вода - иначе ще замръзнат радиаторите и ще се спукат.
Съседа има камина и е много приятно да се грееш на дърва с камина, но ги качва на третия етаж и ако го няма - жена му ще остане на студено /че са тежки/ Другото неудобство на камината е че колкото и малко все пак пуши и стаята за 2 -3 години си става за ремонт
отоплението на ток:
аз имам и няколко конвекторни печки от които съм доволен по принцип защото си се ползват сутрин при ставане я пуснеш за определено време да згрее докато се пооблечеш и после отиваш да се занимаваш с парното
от тази конвекторна печка съм се схващал когато съм я ползвал по за дълго близко до мен да ме грее
Тя движи въздуха за съжаление
Остана ми само да пробвам тези инфрачервени панели.
Един познат от Княжево преди две години си купи един тества го една година и на другата си купи за всяка стая по един, но бяха на друга фирма - infraswees - те са доста по скъпи обаче
Много е доволен и сметките за тока не му били големи.
Аз съм ходил у тях и наистина усещането е много приятно - хем не е много топло но не ти е студено
Това което ми харесва е че не движат въздуха /и прахта в него/ понеже аз съм с асматични проблеми и за мен е важно това.
Другото е че по принцип стените са по топли от въздуха и не кондензира влага - нито мухлясват.
като го монтирам ще го пробвам пролетния сезон и пак ще пиша как е
недостатъка е че ако спре тока за по дълго спира и отоплението.
за целта замислям една резервна камина на етажа, на дърва в краен случай.

Bobikat, при вас температурите са поне с 5 градуса по високи от София и съм решил като се пенсионирам да се местя натам - на по-топло, ако доживея до пенсиониране
Отговори с цитат
  #52  
Стар 21-12-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ники Вижте мненията
...Другото неудобство за къща с парно е че когато зимата трябва да заминеш за по дълго - трябва да го източиш цялото и след това пак да го напълниш с вода - иначе ще замръзнат радиаторите и ще се спукат...
Bobikat, при вас температурите са поне с 5 градуса по високи от София и съм решил като се пенсионирам да се местя натам - на по-топло, ако доживея до пенсиониране
Ники, няма таквоа нещо. На другата къща не съм стъпвал от 6 години, а там съм оставил помпата постоянно да върти. Досега нямам избито ребро, радиатор, камо ли нещо по-така. Миналата година правихме парно и на брат ми, пак на въглища, и понеже замина за Италия, пак по същия начин, оставил съм му помпата на макс и просто няма шансове.
А относно преселването, еми заповядай, ще те уредим с някой китно местенце.
П.С. Първите 3-4 пъти отначало, когато минах на въглища и на мен ми се видя криво. Но сега е удовослтвие, а и отнема не повече от 15 мин да го почистя и заредя котела. И после си тлее между 10 и 15 часа.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 21-12-2011 на 00:04
Отговори с цитат
  #53  
Стар 21-12-2011
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

То аз съм на въглища /парно/ от 20 години. Вярно че е топло, обаче ми е дошло до гуша с тези въглища и прахта при чистенето на пепеплта.
При мен няма помпа - на гравитация съм. Мислехме да слагаме тази година и да минаваме на дърва, ама като пробвахме 3-4 дена и се отказахме от дървата
Дървата са си за камина.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 21-12-2011
Аватара на veskodivia
veskodivia veskodivia е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 332
Благодари: 2
Получил благодарност:
59 пъти в 45 поста
Сваляния: 32
Ъплоуди: 0
По подразбиране отопление

да и двата са инверторни
__________________
skysat120 vuduo2,vu+solo4k 9-13-19-23-28-36-39E стационарни,samsung 55ks8002,samsung 46F6600
Отговори с цитат
  #55  
Стар 21-12-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Вярно , че това е така , но ми се иска да питам това , че дограмата е 4 и повече камери каква полза има ?? Все си мисля , че площа на стъклата е много по-голяма от тази на самата рамка и , че топлообмена става през стъклата предимно !
Идеята е по широк профил - по-дебел стъклопакет не че профила ще стопли...
на 3-4 камерен профил по принцип е 24мм пакет който е стандратния с 4+4мм стъкла
При 5 или 6 камерни профили изборът на стъклопакет е доста по голям
32мм с 6+4мм стъкла или 42мм пакет с 4+5+6мм
Задължително е Ка стъкло- има ефект.. тия другите дето ги наричат всесезонни са ала-бала рекламни трикове

поздрави
Отговори с цитат
  #56  
Стар 21-12-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Че това е така спор няма , но колко хора имат троен стъклопакет , въпреки че се зарибяват по 5/6 камерна дограма ! И с обикновен стъклопакет става , но избора на стъкло трябва да се обмисли предварително ! То за всичко си има причина , но и цената не е за подценяване , криза е все пак !!
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #57  
Стар 01-02-2012
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Има ли някой с инфрачервени панели, който да се топли с тях при тези студове?
Консумацията на климатика се повиши от 350-400 вата на 750-900W, като е пуснат на 30 градуса, а в стаята е 27 (обикновено ги заковава на толкова колкото му задам, но сега е доста студено навън).
Обмислям за следващата зима да взема инфраред-панели, но сега се чудя ще са ефективни ли при такива студове?
Отговори с цитат
  #58  
Стар 01-02-2012
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Вярно , че това е така , но ми се иска да питам това , че дограмата е 4 и повече камери каква полза има ?? Все си мисля , че площа на стъклата е много по-голяма от тази на самата рамка и , че топлообмена става през стъклата предимно !
Стъклото, както и въздуха между стъклата са доста добри топлоизолатори. Навремето в училище правехме експеримента.. стъклена тръбичка се нагрява на спиртна лампа, а се държи с пръсти. Важно е разбира се K стъклото, ама лятото Камерите също са важни.. при условие че не са надупчени некадърно от поредния селски дограмаджия със самочувствие
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 01-02-2012
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Че това е така спор няма , но колко хора имат троен стъклопакет , въпреки че се зарибяват по 5/6 камерна дограма ! И с обикновен стъклопакет става , но избора на стъкло трябва да се обмисли предварително ! То за всичко си има причина , но и цената не е за подценяване , криза е все пак !!
Аз съм с панелен апартамент с изолация фибран 8 см. 5 камерна REHAU, К стъкло в троен стъклопакет с остъклени по същата технология тераси. Итонг с изолация и същата дограма. Доста кинти бяха. Топля се с инверторни 2 бр. 9 BTU и 1 бр. 12 BTU в кухнята щото практически там не затварям единия джам Все седи на горно отваряне щото съм гаден пушач и топля паркинга. Все пак е и Варна де. Сметки за ток общо взето не минават в тия студове 200 кинта за януари и февруари. Иначе средногодишно около 70-90 лв. С охлаждането лятото. Е признавам си че гоня яко домочадието за икономии Гасете лампите в тоалетна и баня като не сте вътре и прочее. Цялото ми осветление е Philips Warm - Softone. Изключение са баня и тоалетна с по една 60 W нажежаема и луни 60 W над плота в кухнята. Най готското е че целия ремонт мина за енергийно-ефективен безлихвен 4 годишен кредит. Сега като смятам даже съм 20 лв на далавера Кофтито е че станах много религиозен и се моля да не спира тока
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 01-02-2012
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ники Вижте мненията
То аз съм на въглища /парно/ от 20 години. Вярно че е топло, обаче ми е дошло до гуша с тези въглища и прахта при чистенето на пепеплта.
При мен няма помпа - на гравитация съм. Мислехме да слагаме тази година и да минаваме на дърва, ама като пробвахме 3-4 дена и се отказахме от дървата
Дървата са си за камина.
Винаги съм се чудел как още някой не се е сетил да вади пари от тази природна даденост гравитацията Освен може би авиолиниите
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Инфраред, инфрачервени, отопление, панели


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.