The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #611  
Стар 19-12-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чудя се на този бокс с андроид 10 https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F264566316385

Целта ми е да го използвам като източник за музика свалена от интернет. Затова ме интересува на актуалните андроид боксове от този тип дали могат да се прехвърлят файлове по мрежата директно на диска им?

Досега използвам плеъра на телевизора за това, който намира KODI или Plex сървъра на комютъра и просвирва музиката поточно. Да, ама за целта трябва да е включен и компютъра, а той е на друг етаж и понякога ми се отщява да ходя да го пускам специално. Освен това телевизора много-много не ми харесва като плеър.

Идеята е като сваля нещо на компютъра, да го прехвърля по мрежата директно на андроид бокса, за да не завися от това дали е включен компютъра когато ми се прислуша музика.

Предишния ми бокс бе Xiaomi Mi Box 3 с Андроид 7/8 и там сякаш нямаше такава възможност /но и аз не съм ровел много по въпроса/. Компютъра го виждаше като мултимедийно устройство, но без достъп до закачен диск или вътрешна памет.
Отговори с цитат
  #612  
Стар 20-12-2019
тролазол тролазол не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 22
Благодари: 40
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Чудя се на този бокс с андроид 10 https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F264566316385


Предишния ми бокс бе Xiaomi Mi Box 3 с Андроид 7/8 и там сякаш нямаше такава възможност /но и аз не съм ровел много по въпроса/. Компютъра го виждаше като мултимедийно устройство, но без достъп до закачен диск или вътрешна памет.

Качи си музиката в облачна услуга и ще си ги достъпваш от всякъде.
При мен е 1 тб. външен диск закачен на рутера с usb3 върши идеална работа за всякаква медия.
Отговори с цитат
  #613  
Стар 20-12-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,954
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,333 пъти в 3,560 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Закачи си един харддиск усб 3.0 на ву-то и не се занимавай с глупости.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
Светия Дух (20-12-2019)
  #614  
Стар 20-12-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от тролазол Вижте мненията
При мен е 1 тб. външен диск закачен на рутера с usb3 върши идеална работа за всякаква медия.
В рутера ми директно влиза оптичното влакно. Марка Хуявей, даден от доставчика. Няма чак такива възможности, а по-модерен оптичен рутер така и не можах да намеря в магазините. Исках да поръчам от иБей, ама доставчика ме предупреди, че ако взема рутер от друго място, може да е несъвместим с мрежата му (или го мързи да го съвмести).
Отговори с цитат
  #615  
Стар 20-12-2019
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Чудя се на този бокс с андроид 10 https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F264566316385

Целта ми е да го използвам като източник за музика свалена от интернет. Затова ме интересува на актуалните андроид боксове от този тип дали могат да се прехвърлят файлове по мрежата директно на диска им?

Досега използвам плеъра на телевизора за това, който намира KODI или Plex сървъра на комютъра и просвирва музиката поточно. Да, ама за целта трябва да е включен и компютъра, а той е на друг етаж и понякога ми се отщява да ходя да го пускам специално. Освен това телевизора много-много не ми харесва като плеър.

Идеята е като сваля нещо на компютъра, да го прехвърля по мрежата директно на андроид бокса, за да не завися от това дали е включен компютъра когато ми се прислуша музика.

Предишния ми бокс бе Xiaomi Mi Box 3 с Андроид 7/8 и там сякаш нямаше такава възможност /но и аз не съм ровел много по въпроса/. Компютъра го виждаше като мултимедийно устройство, но без достъп до закачен диск или вътрешна памет.

Пробвай с приложението Samba Filesharing for Android.
Все пак не очаквай чудеса.
Бокса е с ЮСБ 2.0, а и ако не е вързан по ЛАН ще е мъка голяма.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на kkrkk за този полезен пост :
Светия Дух (20-12-2019)
  #616  
Стар 21-12-2019
Гадьо Гадьо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 461
Благодари: 54
Получил благодарност:
312 пъти в 158 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С активиране на Wake-on-LAN на компютъра няма ли да стане. how to
Друг вариант е да си вземеш NAS ( network attached storage).
Отговори с цитат
  #617  
Стар 25-12-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

В отговор на многото лс :

Много е добър Франкенштейн 3.1 New Year 2020 за S912 процесор!
На 3 различни бокса съм го инсталирал,които бяха с Франкенштейн 3.0, определено има положителна разлика!


https://4pda.ru/forum/index.php?show...ost&p=91972531


Има и добра инструкция за различните боксове и това,което ми образува нерви,как да се смени тъпия АТV лаунчер,който може би е любим за някои,но мен ме нерви


То что касается выключение USB портов в этой прошивке сделано изначально без отключения USB портов но прописана в ядре.
echo Y > /sys/power/wake_lock
для частичного засыпания системы.
Сделано это специально так как прошивка устанавливается на разнообразные боксы, каждый бокс со своей разводкой на электронное платье USB портов.
Отключение USB портов первую очередь чревато для большинства, можно так сказать 80% пользователей которая пользуется пультами с USB ресиверами нет пробуждения бокса. Ну и уже оставшиеся 20% те кто запилил охлаждение через USB порты бокса. Как мы видим выбор очевиден. 80/20.
Ну и во всём остальном что касается замены лаунчера сделал для этого инструкцию.
Использование мобильного телефона как универсальный пульт с голосом тоже есть видео инструкция.
Так что ребята не обессудьте ещё раз повторюсь тут уже выбор в каждой модели бокса индивидуально.

Последно редактирано от yavor1 : 25-12-2019 на 17:37
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
jack82 (30-12-2019)
  #618  
Стар 29-12-2019
Христоп Христоп не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
17 пъти в 8 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Идеята е като сваля нещо на компютъра, да го прехвърля по мрежата директно на андроид бокса, за да не завися от това дали е включен компютъра когато ми се прислуша музика.
Ако бокса има рут можеш да използваш LAN drive - SAMBA Server. Инсталирах сега за проба 5.7 Unlocked и бокса ми се видя в домашната мрежа (закачен с кабел, но трябва да работи и по wi-fi), прехвърлих файл от 1.5гб от компютъра на сд картата на бокс с 11-12mb/s. без проблем.
Отговори с цитат
  #619  
Стар 01-01-2020
Христоп Христоп не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 42
Благодари: 9
Получил благодарност:
17 пъти в 8 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Христоп Вижте мненията
Вече има и TX6S с H616 чип... и с андроид 10-що за глупост ще е?
Сега има и ревю що за стока е.
Отговори с цитат
  #620  
Стар 05-01-2020
aandreevbg aandreevbg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 259
Благодари: 4
Получил благодарност:
98 пъти в 58 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране TX6S с H616

Ето едно обобщение на всичко досега, за да няма излишни въпроси от сорта - това добро ли е, онова става ли:
- най-добрия процесор, цена/качество, който да става за нещо е S912
- Кутията да бъде по-голяма, с отвори за охлаждане, с алуминиев радиатор, а не парче слюда, т.е всички мини варианти не стават
- да има задължително LAN порт - RJ45
- да има ROOT
- Андроида да не е по-стар от 7.1 (има още залежали боксове с 6.0)
- TX9s e най-евтиния бокс, който отговаря на горното и следователно с най-добро съотношение цена/качество.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на aandreevbg за този полезен пост
emskia (24-01-2020), ники_потребител (19-02-2020)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 79 (0 членове и 79 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.