The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > СПОРТ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #7861  
Стар 27-01-2018
Аватара на Толеранс
Толеранс Толеранс не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2017
Мнения: 237
Благодари: 36
Получил благодарност:
50 пъти в 37 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пресконференция в София - сега по Ринг.

Отговори с цитат
  #7862  
Стар 27-01-2018
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
Е някои понаиграйваме чат пат

Иначе относно драмата със сервиса - това е си е централна тема на дискусия от няколко години поне и нещата не са съвсем ясни коя е основната причина за проблема. По едно време дори недоумението бе толкова голямо, че имаше сериозни съмнения, че нашия има хронична контузия в рамото, което не му позволява във всеки един мач да бие на макс и един вид го прави контролирано и се пести. Вероятно обаче проблема се дължи на комбинация от фактори и психиката също е ключова, но може би има и нещо друго по-значимо. Щото е ясно че треньорите му вероятно са го спукали от тренировки, но виждаме, че в 2/3 от мачовете му сервиса в даден момент е слабост, а понякога дори през по-голямата част от мача.

...Предвид ръстовите му данни има потенциал да има далеч по-стабилен сервис, който в комбинация с останалата му игра ще го изведе до шлем, но именно сервиса му е подложен на големи колебания. А явно има сериозна причина да бъде избрана тази стратегия скоростта му да не е чак толкова висока. Дано да не е хронична контузия, но е възможно. Възможно е и предвид процента му на вкарани много силни сервиси да е изчислено, че е по-добре да ги бие по-бавни защото иначе голям процент няма да му влизат и реално ще стане по-зле. Но пък и втория му е доста зле честно казано за играч от неговата класа. Оттам дори идват и някои двойни защото е поставен под допълнително напрежение, че сервиса му ще бъде атакуван което води до грешка.
Та това което стана днес за съжаление налива вода в мелницата за теорията за хроничната контузия в рамото която се обостря на моменти и тогава сервиса му страда повече от обикновено.


“Не съм видял кой ще играе в София още. Винаги гледам мач за мач. Винаги искам повече от себе си. Тялото по някога не иска повече. Вчера бях на преглед в Монако. Не се чувствах добре. Рамото ме болеше. Никога не искам да играя турнир, когато не съм на 100%. Очаквам резултатите ми от докторите в Монако да дойдат тези дни и да съм готов за турнира в София”, добави Димитров.
https://www.sportal.bg/news.php?news=705899
Отговори с цитат
  #7863  
Стар 27-01-2018
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И каква е теорията за хроничната контузия? Дали е хронична и в каква степен?
Отговори с цитат
  #7864  
Стар 27-01-2018
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
И каква е теорията за хроничната контузия? Дали е хронична и в каква степен?
Ами темата е доста интересна но съвсем разбираемо няма много инфо по въпроса. Нещата тръгват още от младежките му години когато явно е имал проблем с рамото. Но през последните 4-5 години най-вече всички следящи тениса по-задълбочено винаги са се чудели откъде идва това непостоянство на сервис при Григор защото е ясно, че е имало редица турнири при които това му е било голямо оръжие. Тоест предвид и опита който е натрупал и физическата му подготовка и много тренери които е имал - този компонент от играта му трябваше да става все по-добър, а вместо това има голямо непостоянство.

Та още преди 2-3 години някои хора с медицинско образование са забелязали определени симптоми при него по време на игра, които според тях се дължат на проблеми в рамото. Само че разбира се това си остава в сферата на спекулациите защото официално инфо е разбираемо да няма защото само би помогнало на противниците му ако знаят, че той има проблем. Но пък сега той си призна, че има наистина проблем. Дали и преди е имал няма как да се каже но се спекулираше от години. Тоест проблема е такъв, че той може да играе но не може да го прави на макс и в известен смисъл се пести в определни моменти или стиска зъби.

И разбира се логичният въпрос е ако има такъв проблем защо не предприеме радикални мерки за да го оправи... Тук е още по-сложно защото на първо място обикновено за подобен проблем се изисква операция, която едно че те вади 1 година от турнирите и второ може тотално да те пенсионира и риска е много голям. Почивката от друга страна помага, само че когато отново почнат силните натоварвания проблемът се обостря. Пак казвам, всичко това винаги е било теория защото е на база второстепенни "доказателства" на база играта му, а и някои изказвания на хора от неговия щаб през годините, които явно знаят, че той не може дълго време да играе на макс винаги.

Преди 2 години пак имаше един период когато нещата на сервис бяха трагични в един период и аз бях сигурен, че той ще излезе да каже че има проблем с рамото но не го направи. Но в неговия случай може да е преценено, че това е по-добрия вариант за тогава. Все пак той печели вероятно 5 пъти повече пари от реклами и докато е в голямата игра ще си обезпечи живота. Докато операцията е голям риск, и може да му прекарати кариерата. В случая ако това е вярно и винаги е имал проблем с рамото е избрано по-малкото зло. Но това го ограничава да изпозлва пълния си потенциал. И най е видно в играта му на сервис, макар че няма как да не се отрази и на други компоненти. Аз някой път съм си го обяснявал и с психика, но няма как да е само психика, по скоро на моменти знаейки че е ограничен в някаква степен и психиката му го дъни допълнително, щото знае че не може да е на макс. Но да се потретя всичко написано е спекулация защото истината я знае само той и щаба му.

Последно редактирано от Ender : 27-01-2018 на 15:07
Отговори с цитат
  #7865  
Стар 27-01-2018
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
Ами темата е доста интересна но съвсем разбираемо няма много инфо по въпроса. Нещата тръгват още от младежките му години когато явно е имал проблем с рамото. Но през последните 4-5 години най-вече всички следящи тениса по-задълбочено винаги са се чудели откъде идва това непостоянство на сервис при Григор защото е ясно, че е имало редица турнири при които това му е било голямо оръжие. Тоест предвид и опита който е натрупал и физическата му подготовка и много тренери които е имал - този компонент от играта му трябваше да става все по-добър, а вместо това има голямо непостоянство.

Та още преди 2-3 години някои хора с медицинско образование са забелязали определени симптоми при него по време на игра, които според тях се дължат на проблеми в рамото. Само че разбира се това си остава в сферата на спекулациите защото официално инфо е разбираемо да няма защото само би помогнало на противниците му ако знаят, че той има проблем. Но пък сега той си призна, че има наистина проблем. Дали и преди е имал няма как да се каже но се спекулираше от години. Тоест проблема е такъв, че той може да играе но не може да го прави на макс и в известен смисъл се пести в определни моменти или стиска зъби.

И разбира се логичният въпрос е ако има такъв проблем защо не предприеме радикални мерки за да го оправи... Тук е още по-сложно защото на първо място обикновено за подобен проблем се изисква операция, която едно че те вади 1 година от турнирите и второ може тотално да те пенсионира и риска е много голям. Почивката от друга страна помага, само че когато отново почнат силните натоварвания проблемът се обостря. Пак казвам, всичко това винаги е било теория защото е на база второстепенни "доказателства" на база играта му, а и някои изказвания на хора от неговия щаб през годините, които явно знаят, че той не може дълго време да играе на макс винаги.

Преди 2 години пак имаше един период когато нещата на сервис бяха трагични в един период и аз бях сигурен, че той ще излезе да каже че има проблем с рамото но не го направи. Но в неговия случай може да е преценено, че това е по-добрия вариант за тогава. Все пак той печели вероятно 5 пъти повече пари от реклами и докато е в голямата игра ще си обезпечи живота. Докато операцията е голям риск, и може да му прекарати кариерата. В случая ако това е вярно и винаги е имал проблем с рамото е избрано по-малкото зло. Но това го ограничава да изпозлва пълния си потенциал. И най е видно в играта му на сервис, макар че няма как да не се отрази и на други компоненти. Аз някой път съм си го обяснявал и с психика, но няма как да е само психика, по скоро на моменти знаейки че е ограничен в някаква степен и психиката му го дъни допълнително, щото знае че не може да е на макс. Но да се потретя всичко написано е спекулация защото истината я знае само той и щаба му.
С една дума ти си лаик. Пишеш , без да разбираш. Всеки спортист , не е застрахован от травми , били те под формата на разтежение на мускул или сухожилие - преодолими , но да споменаваш за травма при която има структурни изменения ? Джокович да кажем да , Мъри също , подложи се на операция. Гришо, откъде накъде го изтропа , че споменаваш за хронична травма.
Отговори с цитат
  #7866  
Стар 27-01-2018
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мисля че достатъчно пъти отбелязах че написаното е теория, така че бих те помолил да коментираш нея най-вече на базата на играта на Григор последните 4-5 години, а не мен защото тя не е моя. И мисля, че достатъчно пъти споменах, че впечатленията са от вторични доказателства базирани на прекалено много "странни" спадове в играта на Григор през последните няколко години. Най-видими при изпълнението на сервис за играч от неговата класа и най-вече способности които е демонстрирал в този компонент на играта. Затова спекулацията е за нещо което го мъчи през голяма част от неговите мачове. Това не е от сега и е било писано от много хора през последните няколко години.

Тази "теория" обаче чисто логически най-добре обяснява необичайните спадове при сервиса му, които ако чисто физически при него нещата са на 100% означава че или има твърде слаба психика или лоша техника, слаба концентрация и недостатъчно тренировки в този компонент. А това лично за мен не ми се вижда логично и по-скоро се дължи на комбинация от всички фактори, които обаче изначално се дължат на неувереност базирана на това че знае че трябва да се пести за да не усложни нещата, а и вероятно стиска зъби на моменти и играе с болка.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Ender за този полезен пост
teolink (27-01-2018), мискинин (27-01-2018)
  #7867  
Стар 28-01-2018
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,767
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,662 пъти в 2,345 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Дедо днес малко се поозори в дърводобива!
Но в крайна сметка хърватското дърво беше нацепено квалитетно!

№20 - това е нечовешко! Евала!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Цец0 за този полезен пост :
Neo64 (28-01-2018)
  #7868  
Стар 28-01-2018
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е , айде сега , за финал от ГШ , се получи повече от добър мач. С този материал - толкова.
Отговори с цитат
  #7869  
Стар 28-01-2018
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цец0 Вижте мненията
Дедо днес малко се поозори в дърводобива!
Но в крайна сметка хърватското дърво беше нацепено квалитетно!

№20 - това е нечовешко! Евала!
Накрая даже му трябваше да вземе и "голямата секира" - особено когато спаси тая точка за пробив в първия се гейм на 5-тия сет със сервис.


Отговори с цитат
  #7870  
Стар 28-01-2018
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Спасил ???!!!, тоя блъскач Чилика , въобще не беше за финала.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Григор, Димитровтенис


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 786 (2 членове и 784 гости)
matsat, Дзмей

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Григор-Чела ceci69 СПОРТ 2 20-10-2011 13:34
Григор Димитров alexandarivanov СПОРТ 27 29-09-2011 14:04
Григор Димитров и Пиронкова Джак СПОРТ 4 19-01-2011 12:20
Гледайте мача на Григор Димитров срещу Каняс в момента ТИНТИН СПОРТ 1 14-07-2009 15:00
Тенис - Григор Димитров по Eurosport HD АДМИН СПОРТ 1 10-06-2009 21:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.