The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #831  
Стар 29-09-2021
Чорлав Чорлав е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 43
Благодари: 42
Получил благодарност:
9 пъти в 7 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Мобилното приложение работи в мобилната мрежа на Теленор.
Относно приложенията за телефон и андроид тв,мога да споделя следното:
1. На андроид 11 за телефона, работи най-добре https://www.apkmonk.com/download-app...021-08-12.apk/
следващите версии определят телефона като андроид тв.
При актуализации на андроид 11 се получава надпис че телефона е рутнат,или ОС е несъвместима и устройството е неподходящо за това приложение. При деинсталиране на ЕОН и последващо инсталиране на приложението,проблема се решава,естествено пак се регваш с акаунта си във Виваком.

2. На андроид бокс най-добре работи приложението

https://apkplz.net/download-app/com.ug.eon.android.tv
естествено че се възприема бокса като андроид тв и изисква регистрация със секюрити код,но и за това има решение(споменал съм го в предни постове).
Трябва да е рутнат бокса!
При мен на zidoo player изписва can't play video! Някакви идеи?

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чорлав за този полезен пост :
Атас (29-09-2021)
  #832  
Стар 30-09-2021
КГанчев КГанчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2021
Мнения: 8
Благодари: 4
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,

Аз в момента ползвам старото IPTV на Виваком и направих заявка за минаване към EON FULL пакета с 500 Mbps Интернет. Понеже телевизорите ми са по-стари и не поддържат EON приложението, искам да попитам кои Android TV box устройства работят добре с EON приложението?
Идеята е да се вземе нещо, което е със сравнително добри характеристики и нова версия на Android TV, но не е прекалено скъпо. Желателно е да е Google сертифицирано.

Аз сам направих проучване и Chromecast with Google TV изглежда добър вариант. Малко ме притеснява, че се свързва само с WiFi. Знам, че отделно се продава Ethernet Adapter for Chromecast with Google TV, който в Германия струва 20 евро, обаче в България не можах да го открия. Но вероятно има алтернативни адаптери, които също ще работят.

Другото, което ме интересува е, дали някой е пробвал Mobility пакета за EON за 7 лева на месец. Въпросът ми е дали могат да се гледат всички канали в чужда мрежа, или е като IPTV Mobility, при който голяма част от каналите липсват и на практика се обезсмисля ползването му.
Отговори с цитат
  #833  
Стар 30-09-2021
бачора бачора е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2020
Местоположение: Варна
Мнения: 108
Благодари: 34
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КГанчев Вижте мненията
Здравейте,

Аз в момента ползвам старото IPTV на Виваком и направих заявка за минаване към EON FULL пакета с 500 Mbps Интернет. Понеже телевизорите ми са по-стари и не поддържат EON приложението, искам да попитам кои Android TV box устройства работят добре с EON приложението?
Идеята е да се вземе нещо, което е със сравнително добри характеристики и нова версия на Android TV, но не е прекалено скъпо. Желателно е да е Google сертифицирано.

Аз сам направих проучване и Chromecast with Google TV изглежда добър вариант. Малко ме притеснява, че се свързва само с WiFi. Знам, че отделно се продава Ethernet Adapter for Chromecast with Google TV, който в Германия струва 20 евро, обаче в България не можах да го открия. Но вероятно има алтернативни адаптери, които също ще работят.

Другото, което ме интересува е, дали някой е пробвал Mobility пакета за EON за 7 лева на месец. Въпросът ми е дали могат да се гледат всички канали в чужда мрежа, или е като IPTV Mobility, при който голяма част от каналите липсват и на практика се обезсмисля ползването му.
След като ще минаваш на такъв план защо ти е да си купуваш боксове за другите телевизори след като Вивател ги дават срещу определена сума. Техните също са андроид и са сравнително добри спрямо останалите за тези пари. Обади им се и питай дали можеш да ги добавиш като опция след като си заявил вече.
Отговори с цитат
  #834  
Стар 30-09-2021
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защото иска да си купи един бокс, който да ползва с безплатното приложение за Смарт ТВ, вместо да дава още 5лв на месец за още един допълнителен ЕОН приемник, нали така
Мен също ме интересува подходящ бокс за това приложение.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ники_потребител за този полезен пост :
КГанчев (30-09-2021)
  #835  
Стар 30-09-2021
Аватара на Веселин Цонев
Веселин Цонев Веселин Цонев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 260
Благодари: 28
Получил благодарност:
28 пъти в 23 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Следя.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
__________________
http://picbg.net/u/7404/4359/738703.jpeg
Отговори с цитат
  #836  
Стар 30-09-2021
демиров демиров не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2021
Местоположение: Варна
Мнения: 417
Благодари: 44
Получил благодарност:
106 пъти в 80 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КГанчев Вижте мненията
Здравейте,

Аз в момента ползвам старото IPTV на Виваком и направих заявка за минаване към EON FULL пакета с 500 Mbps Интернет. Понеже телевизорите ми са по-стари и не поддържат EON приложението, искам да попитам кои Android TV box устройства работят добре с EON приложението?
Идеята е да се вземе нещо, което е със сравнително добри характеристики и нова версия на Android TV, но не е прекалено скъпо. Желателно е да е Google сертифицирано.
Основия ти ЕОН 4К ХДР приемник е безплатен и без мес.такса!
- връщаш на техниците скайуърта-подписваш се заедно с техника че е изправен приемника от старата иптв и ти монтират новия че даже и те самите без да съм ги карал ми свързаха дистанц. с ЕОН 4К приемника и елиминираха едното дистанционно.

Приложенията ЕОН са безплатни и се приемат и през чужда мрежа.
Инсталирал съм ЕОН приложенията си на настолен компютър - лаптоп и 2 смартфона които са в мрежа на теленор!
Инсталирал съм си ЕОН приложение чрез паролата и имейла от майвиваком и си елиминирах изискването за тел.номер..тъй като тел.номер ми е на Теленор....на 123 и офис ми дрънкаха че не можело да имам ЕОН нет приложенията с тел.номер номер на Теленор....еми имам си една дузина ЕОН приложения инсталирани

За съжаление е зле качествонто от приложенията - 4 мбит е максимума зададен в менюто на приложението - докато от ЕОН 4К ХДР приемника е 7 мбит и си личи мазнята при гледане от приложението на голям екран.

Та не виждам смисъл да инсталираш приложения на допълнителни телевизори - защото картината ти на 50 инча от приложение ще е мазна - гарантирам....далеч по-добре приложенията да са на компютър и смартфони.

Снощи за първи път изпитах кефа да не изтърва нещо от многото мачове - на 4 к тв. единия мач на компютъра другия и на смартфона третия през ЕОН...най-голямата мазня обаче е на ЕОН на компютъра и то с 28 инча монитор.
Винаги мога да ти пратя снимки от ЕОН приложението на компютъра с 28 инча да видиш че картината е осезаемо много по мазна от двойно по-голям екран на телевизора - но свързан с ЕОН 4К ХДР ТВ приемника.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на демиров за този полезен пост :
КГанчев (30-09-2021)
  #837  
Стар 30-09-2021
КГанчев КГанчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2021
Мнения: 8
Благодари: 4
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отговорите!

Знам, че дават един EON box безплатно, ама ми трябва и втори и за него искат 5 лева на месец. За 2 години това са 120 лева, което се доближава до цената на Android TV box.
От това, което съм чел в темата, приложението за Android TV много се доближава до това на техния EON box и качеството на видеото би трябвало да е същото. Но моля някой, който го ползва, да потвърди дали функционално е същото или има разлики в полза на EON box-а. Знам, че дистанционното на EON е по-добро, ама това ще се преживее, вторият телевизор не се гледа толкова често колкото първият.

Иначе аз в момента имам достъп до мобилното приложение и https://bg.eon.tv/ тъй като съм си активирал EON mobile IPTV към сегашното ми IPTV. Виждам, че качеството не е много добро, особено на някои канали, ама за без пари - толкова.

Последно редактирано от КГанчев : 30-09-2021 на 14:48
Отговори с цитат
  #838  
Стар 30-09-2021
mitkod mitkod не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Pleven
Мнения: 31
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от КГанчев Вижте мненията
Благодаря за отговорите!

Знам, че дават един EON box безплатно, ама ми трябва и втори и за него искат 5 лева на месец. За 2 години това са 120 лева, което се доближава до цената на Android TV box.
От това, което съм чел в темата, приложението за Android TV много се доближава до това на техния EON box и качеството на видеото би трябвало да е същото. Но моля някой, който го ползва, да потвърди дали функционално е същото или има разлики в полза на EON box-а. Знам, че дистанционното на EON е по-добро, ама това ще се преживее, вторият телевизор не се гледа толкова често колкото първият.

Иначе аз в момента имам достъп до мобилното приложение и https://bg.eon.tv/ тъй като съм си активирал EON mobile IPTV към сегашното ми IPTV. Виждам, че качеството не е много добро, особено на някои канали, ама за без пари - толкова.
Реално ЕОН бокса е Android приемник с инсталирано приложението т.е. това което е на основния приемник е едно към едно с допълнителното СмартТВ приложение.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mitkod за този полезен пост :
КГанчев (30-09-2021)
  #839  
Стар 01-10-2021
Vboxk Vboxk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: Varna
Мнения: 650
Благодари: 103
Получил благодарност:
79 пъти в 66 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От вчера е пуснат за втори път Diema Sport 3 HD браво на Виваком сега трябва да пуснат още един път и другите две Диеми.
Отговори с цитат
  #840  
Стар 04-10-2021
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам един специфичен въпрос към някой, който ползва mesh система: ще работят ли например 2 устройства на максимална скорост, ако свържа и двете към рутера на Виваком? Четох някъде из нета за работеща схема, в която WAN порта на първото се свързва към рутера, а LAN порта му - към второто. Но аз нямам такова окабеляване между стаите и мога да вържа само двете към рутера с кабел (или първото към рутера, второто безжично към първото, но тогава скоростта става наполовина).
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 153 (1 членове и 152 гости)
Пешито


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.