The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-11-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,902
Благодари: 369
Получил благодарност:
566 пъти в 387 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране SIP Телефонен апарат

Покрай хоумофисите използваме приложения за комп или за андроид гсм за връзка с офисните централи. Но нещо не ми харесват, все си имат кусури някакви. И понеже не съм запознат с хардуерът в този бранш да попитам. Има ли апарат, както някогашните телефонни слушалки, който може да се използва вместо приложенията? В смисъл да има безжична връзка с АП от който си взима интернета, да има SIP акаунт, където да въведа ИП,порт, протокол, потребител и парола. Да работи без "майка", не знам как се казва в случая. Ако има такова нещо ще ми трябват 3 броя с различни настройки. После може да предложа и на колеги. Но не ми се плащат стотици левчета на бройка Важното е работа да вършат
Отговори с цитат
  #2  
Стар 04-11-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,172
Благодари: 1,302
Получил благодарност:
6,147 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Здравей,
започвам с условието, че щом не ти се дават повече от 100лв, няма смисъл
Понеже не рaзбрах точно дали ползваш някакъв софтфон на компа, който се регистрира към офисната централа, но ако случая е такъв, първо трябва да провериш дали въпросната централа поддържа Native-SIP, защото повечето вендори използват някакъв ембедед SIP или H323 и опън сорс устройства не могат да се свържат. Ако централата ви e някоя опън сорс тип астериск, тогава няма грижи. Също така дали ще може да се регистрираш през интернет директно в централата, предполагам на компа си с VPN до офиса?
Относно хардуера, безжичните SIP слушалки не са от най-евтините, можеш да погледнеш жичния еквивалент например. Има всякакви производители, като аз лично съм тествал някои модели на Yealink, Optipoint, OpenStage, Gigaset, Mitel.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
Nicks1 (04-11-2021)
  #3  
Стар 04-11-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,902
Благодари: 369
Получил благодарност:
566 пъти в 387 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Нямах предвид до 100лв. Просто не ми се дават няколко стотин. Да приемем, че до 200 е ок. Едната централа е хардуерна и има ип платки. Някаква полска мисля, от Теленова. Другите 2 не ги знам. Аз ползвах в началото приложения за комп, но не е удобно да висиш със слушалките и микрофона...Минах на приложения за гсмите. Зойпер на неизвестните, за мен се спрях на MizuDroid. Обаче има някакво кратко време, в което стои разкачен. С tcpdump се вижда. Чеква се на някакъв интервал и пак се регистира в централата, но ако ме потърсят в този момент звъни само телефонът в офиса . Централата за моя офис се вижда само от ВПН, инсталирал съм го на всички колеги. А специално вкъщи ВПНа го инсталирах на рутера(линукс компютър) и през AP се вижда било от лаптопи било от гсм. Трябва на розетката при всеки комп да слагам суич за да вържа SIP апарата по кабел.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 04-11-2021
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,172
Благодари: 1,302
Получил благодарност:
6,147 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

При теб значи няма да има проблем, щом си направил site to site тунел.
Централата, както обясняваш най-вероятно е Платан и поддържа native-SIP, зойпера също го потвърждава. Значи търсиш SIP WIFI phone може и cordless, но като ти излезнат резултати за cordless, гледай да е WIFI не DECT (нали не искаш с "майка" (базова станция)) Въпреки, че според мен варианта до базовата станция SIP и после DECT до безжичната слушалка е най-ОК, добро качество/обхват, по-дълго държи батерията спрямо директен WIFI тел и така.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на дрим за този полезен пост
oldgraf (04-11-2021), Момчил Минков (05-11-2021)
  #5  
Стар 04-11-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,044
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди месец купих два апарата http://www.grandstream.com/products/...oduct/grp2601p за по 66 лв без адаптери, че са на пое суич, единия адатпер ми е 12 лв . Работят перфектно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
oldgraf (04-11-2021)
  #6  
Стар 04-11-2021
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,902
Благодари: 369
Получил благодарност:
566 пъти в 387 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Това с евтин мрежови апарат също може да е оферта, стига да има USB порт от който да захраня LAN към WIfi адаптер. Имам такива налични тук някъде, ще ги изнамеря ако трябва
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
sip, апарат, Телефонен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Телефонен Указател за Шуменcка Облаcт по Интернет? Адвосат Дъра-Бъра 3 16-05-2015 15:22
На 1 октомври , КНР ще изстреля лунния апарат 'Чанъе-2' spacebeam Новини 0 29-09-2010 19:40
НАСА съкращава вместимоста на космическия апарат 'Орион' spacebeam Новини 0 04-05-2009 15:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.